Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
13
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

Урок 3

Тема. Ознайомлення з основними пристроями комп'ютера. Ознайомлення з курсором, його видами і призначенням. Отримання навичок користування маніпулятором «миша» та клавішами керування курсором. Практична робота № 3. «Увага 2». Розвиток уваги. Відпрацьовування навичок вибору об'єкта за допомогою маніпулятора «миша».

Мета:

  • закріпити вивчене на попередньому уроці;

  • ознайомити учнів із поняттям «курсор»;

  • вчити користуватися маніпулятором «миша»;

  • виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки.

Обладнання: картки із зображенням пристроїв комп’ютера (монітор, клавіатура, принтер, мишка, сканер, навушники, колонки)

Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань», навчальна презентація «Урок3»

Вимоги до учнів: уміти правильно поводитися на робочому місці (за комп'ютером); уміти розрізняти і називати основні пристрої комп'ютера; мати уявлення про призначення курсора; уміти користуватися мані­пулятором «миша».

Хід уроку

  1. Організація класу. (1 хв.)

Підготовка зошитів, ручок, олівців та фломастерів.

  1. Актуалізація опорних знань (3 хв.)

Повторення правил техніки безпеки:

Які правила поведінки порушив Петрик П’яточкін? Петрик П’яточкін після прогулянки на подвір’ї під дощем швидко вбіг до комп’ютерного класу, всівся за комп’ютер, мокрими руками вмикнув комп’ютер, положив на клавіатуру книжку і почав її читати.

Розминка

Дайте відповіді на запитання.

  • Ким ти доводишся мамі й татові? (Дочка, син)

  • Ким ти доводишся бабусі й дідусеві? (Онук, онука)

  • Ким ти доводишся тітці? (Небіж, небога)

  • Ким доводиться твоя мама мамі татуся? (Невістка)

  • Ким доводиться тобі син твоєї тітки? (Двоюрідним братом)

  1. Перевірка домашнього завдання (3 хв).

При перевірці домашнього завдання звернути увагу учнів на те, що, виконуючи домашні вправи, вони виконали такі дії: зібрали, зберегли і поширили інформацію (розповідь у класі).

    1. Розповідь про будову комп'ютера (9 хв).

Повторити основні поняття і доповнити розповідь попереднього уроку. розгадати кросворд)

Розповісти про периферійні пристрої. Зробити акцент на поняттях: «пристрої введення», «пристрої виведення».

Якось друзі намалювали малюнок і вирішили подарувати його професору за гарну лекцію про комп’ютер:

- А давай цей малюнок подаруємо нашому професору. – запропонувала Гусінь.

- А як ми цей малюнок витягнемо із комп’ютера? – запитав Горобчик.

- Давай запитаємо котика, чи можна витягти малюнок з комп’ютера.

- Іксе, ми з Горобчиком намалювали малюнок і хочемо його подарувати професору. Але не знаємо як малюнок витягти з комп’ютера.

- Це дуже просто! Для цього є такий пристрій – принтер. Принтер необхідний комп’ютеру, щоб надрукувати на аркуші. Іноді принтер називають друкуючим засобом

- Який гарний малюнок!

- Дивись – но! І листочки надруковані!

- Погляньте, який я намалювала гарний малюнок! – похвалилася Гусінь.

- Подумаєш, я теж можу такий намалювати. – похвалився Горобчик.

- А ви знаєте, можна отримати однакові малюнки за допомогою комп’ютера. Для цього використовують спеціальний пристрій, який називається сканером.

За допомогою сканера комп’ютер може роздивитись і запам’ятати будь-який малюнок

- А цей сканер може запам’ятати наш портрет і роздрукувати? – запитав Горобчик.

- Знаєте, як я отримав ці картинки? У мене був справжній портрет Горобчика і Гусіні та малюнок кавуна. За допомогою сканера наш комп’ютер уважно їх розглянув, запам’ятав, а потім надрукував на принтері. Подобається?

Вчителю потрібно провести аналогію між людиною та комп'ютером. Як людина сприймає інформацію? А як комп'ютер отримує інформацію? Як людина обробляє інформацію? А як — комп'ютер? Як людина передає інформацію? За допомогою яких пристроїв виводить інформацію комп'ютер?

Цікаво, а які органи чуття є у роботів?

Телевізійні камери – це очі робота

Мікрофон – це вуха робота

Рупор – з його допомогою робот вміє говорити

Руки робота називаються маніпуляторами

Колеса – ноги робота

Комп’ютер – це мозок робота

А як роботи сприймає інформацію?

Ми, роботи, дуже схожі на людей але органів чуття ми не маємо

Роботи – це ж машини!

Але у нас є пристрої введення та виведення інформації

Ось наприклад: телевізійні камери – пристрій введення, мікрофон – пристрій виведення, рупор – пристрій виведення, маніпулятори – пристрої введення.

  1. Робота із зошитом (3 хв.)

Підкресли пристрої, які належать до пристроїв уведення інформації.

  1. Поняття «курсор»- Демонстрація функцій курсора. Розповідь і демонстрація роботи з маніпулятором «миша» (3 хв).

  1. Фізкультхвилинка (1 хв).

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторони розвів –

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати

Треба нам навшпиньки стати.

  1. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

Обведи пристрої введення інформації червоним олівцем, а при­строї виведення — синім.

  1. Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Знайди відмінності» (Тренування, завдання 2) (10 хв).

IX. Релаксація (1 хв).

Заплющіть очі. Відведіть руки назад і складіть у «замочок». Зведіть лопатки. Повільно прогинайте спину назад. Зупиніться. Станьте рівно. Розслабте м’язи. Уявіть себе в аквапарку. Багато свіжого повітря й води. Простежте очима за уявним водоспадом. А тепер ви спускаєтесь водяною гіркою. Стоп. Повільно розплющуємо очі. Сідаємо на місця.

  1. Підсумок уроку.

Рольова гра «Комп'ютер» (5 хв).

Дітям прикріплюються картки із зображенням різних пристроїв: монітор, клавіатура, принтер, мишка, сканер, навушники, колонки. Пропонується дітям стати в один рядок. По команді вчителя спочатку виходять наперед «пристрої введення», потім «пристрої виведення»

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]