Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

Урок 7

Тема. Користування маніпулятором «миша» і клавішами керування курсором при роботі з програмами. Практична робота № 7. «Олівець». Комп'ютерний диктант.

Мета:

  • продовжити роботу з «виконавцями»;

  • навчити записувати ко­манди для виконавців за допомогою мови стрілок;

  • розвивати в учнів увагу, логічне та образне мислення;

  • закріпити поняття і вміння учнів орієнтуватися у напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»;

  • виховувати дбайливе користування клавіатурою.

Обладнання: плакат для виконання усних завдань; комп'ютерна про­грама «Скарбниця знань», картки для «Гри масок», презентація «Урок7»

Вимоги до учнів: уміти орієнтуватися в напрямках «угору», «униз», «пра­воруч», «ліворуч»; виконувати дії, записані мовою стрілок; записува­ти дії для виконавців мовою стрілок; точно виконувати дії на вимогу вчителя; використовувати клавіші керування курсором і маніпулятор «миша» при роботі з програмами.

Хід уроку

  1. Організаційний момент (1 хв)

Підготовка зошитів, ручок, олівців та фломастерів.

  1. Актуалізація опорних знань

1) Перевірка домашнього завдання(1 хв)

2) Розминка (8 хв)

Відгадайте загадки:

  • У кімнаті в кожному кутку сиділо по одному котові, і кож­ний із цих котів бачив ще трьох котів. Скільки котів сиділо в кім­наті? (Чотири)

  • Настав грудень. У саду розцвіли три тюльпани, а через день — іще один. Скільки квітів розцвіло в саду? (У грудні тюль­пани в саду не цвітуть.)

Гра «Увага»

Учитель протягом 3-5 с показує учням плакат із зображенням кружечків у трьох квадратах. Потім прибирає плакат і пропонує двом учням вийти до дошки і по пам'яті правильно розставити кружечки у квадратах. Учні в класі вирішують, хто намалював правильно.

Варіанти плакатів:

3) Перевірка правил техніки безпеки (2 хв)

Діти, пригадайте правила поведінки у комп’ютерному класі.

4) Фізкультхвилинка (1 хв)

Рости, рости, пшениця,

Присісти й піднятися на весь зріст.

Сонечка сестриця.

Потягнутись догори з піднятими руками.

Як посіємо зерно,

Нахилитися донизу і дістати руками підлогу.

Знов за парти сядемо.

Сісти на місця.

  1. Практична робота

1) Робота із зошитом (10 хв)

*Перед виконанням першого завдання слід нагадати, що від­лік починається від тієї клітинки, перед якою розміщений вико­навець. Хто в даному випадку є виконавцем? А на попередньому уроці хто виконував наші команди? А взагалі хто такий викона­вець? Виконавцем може бути людина або машина, яка вміє ви­конувати певні команди.

При роботі над завданням № 2 варто запропонувати учням під­креслювати кожну виконану дію.

Завдання 1.

Допоможи мавпі дістатися до банана.

Відповідь:

праворуч — 5; угору — 3; праворуч — 5; униз — 4; праворуч — 2; униз — 3; ліворуч — 2; угору — 1; ліворуч — 2; униз — 1; ліворуч — 3; угору — 1; ліворуч — 1.

Запис на дошці:

Завдання 2.

Не відриваючи руки від зошита, намалюй малюнок. Почни малювати від указаної точки.

Дії:

Завдання 3.

Запиши напрямки, у яких потрібно рухатися бджілці, щоб потрапити до вулика.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]