- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Урок 3
- •Хід уроку
- •Урок 4
- •Хід уроку
- •VI. Практична робота
- •Vіі. Релаксація (1 хв).
- •Vііі. Підсумок уроку (6 хв).
- •Урок 5
- •Хід уроку
- •Урок 6
- •Хід уроку
- •Урок 7
- •Хід уроку
- •1) Перевірка домашнього завдання(1 хв)
- •2) Розминка (8 хв)
- •3) Перевірка правил техніки безпеки (2 хв)
- •4) Фізкультхвилинка (1 хв)
- •1) Робота із зошитом (10 хв)
- •2) Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Виконавець «Олівець» комп'ютерний диктант)) (10 хв).
- •3) Релаксація (1 хв)
- •Урок 8
- •Хід уроку
- •1. Робота із зошитом (6 хв)
- •2. Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Виконавець «Олівець» (комп'ютерний диктант) (10 хв).
- •3. Релаксація (1 хв)
- •Хід уроку
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •III. Практична робота
- •IV. Пояснення домашнього завдання
- •V. Підсумок уроку
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •I. Розминка
- •VII. Релаксація
- •VIII. Підсумок уроку
- •Урок 12
- •Хід уроку
- •1) Гра «Знайди спільну ознаку»
- •2) Фізкультхвилинка
- •3) Релаксація
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •Урок 15
- •Хід уроку
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •Урок 17
- •Хід уроку
- •Урок 18
- •Хід уроку
- •Урок 19
- •Хід уроку
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок 22
- •Хід уроку
- •Урок 23
- •Хід уроку
- •Урок 24
- •Хід уроку
- •Урок 25
- •Хід уроку
- •Урок 28
- •Хід уроку
- •Урок 29
- •Хід уроку
- •47 ? 17
VII. Релаксація
VIII. Підсумок уроку
Гра «Множина»
Учні діляться на дві команди. Кожній команді вчитель видає по три коробки з написами: «олівці», «ручки», «скріпки», «зошити», «тістечка», «овочі». Учитель пропонує розкласти в коробки предмети, що лежать на двох столах. Виграє та команда, яка швидше і точніше розкладе всі предмети (на столах лежать предмети тільки для двох коробок).
Після проведення гри вчитель ставить запитання:
Скільки предметів входить до кожної множини?
Як називається множина, у якій немає жодного об'єкта?
Урок 12
Тема. Спільна ознака.
Мета:
вчити виявляти спільні ознаки в групі предметів, знаходити зайвий об'єкт;
розвивати логічне та образне мислення учнів;
формувати вміння здійснювати вибір у прикладній програмі;
виховувати наполегливість в оволодінні предметними знаннями.
Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів: уміти знаходити спільні ознаки для групи предметів; знаходити зайвий предмет у групі; аргументувати свій вибір; керувати об'єктами на екрані монітора.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
Розминка
Учитель називає ознаки предмета, а учні за вказаними ознаками відгадують, що це може бути:
їстівне, холодне, солодке, молочне? (Морозиво)
широка, глибока, стрімка, прохолодна? (Річка)
живий, волохатий друг, охоронець? (Собака)
нова, цікава, бібліотечна? (Книга)
маленька, сіренька, ляклива? (Миша)
Вивчення нового матеріалу
1) Гра «Знайди спільну ознаку»
Учні діляться на дві команди. Учитель називає по два об'єкти, а кожна команда по черзі називає спільні ознаки цих об'єктів.
Наприклад: дерево — квітка (рослина, має листя й коріння, росте на подвір'ї, не любить засухи), двері — вікно (зроблене з дерева, пофарбоване, має прямокутну форму, має ручки).
Правильна відповідь — 1 бал, неправильна — 1 штрафний бал. Виграє та команда, яка набрала найбільшу кількість балів (штрафні бали віднімаються).
2) Фізкультхвилинка
Один! Два! Час вставати, будемо відпочивати.
Три! Чотири! Всі присіли.
П'ять! Шість! Усміхнулись, швидко встали,
Руками ґав повідганяли.
Сім! Вісім! Час настав повернутися до справ.
Практична робота
Повторення правил ТБ
Петрик П’яточкін завжди порушує правила ТБ. Ось і зараз він вбіг до класу, розштовхуючи однокласників ліктями і скоріше вмостився за комп’ютер і почав грати у гру. Які правила порушив Петрик?
Робота з комп’ютером
Учні працюють з комп’ютерною програмою. Зупинка «Множини» («Третій зайвий»)
3) Релаксація
Пояснення домашнього завдання
Підсумок уроку
Робота із зошитом
Завдання 1.
Знайди кілька варіантів «зайвих» малюнків. Поясни свій вибір.
Варіанти відповідей:
а) «зайве» четверте обличчя, тому що воно без капелюха;
б) «зайве» перше обличчя, тому що воно усміхнене, а інші — ні;
в) «зайве» третє, тому що в нього примружені очі;
г) «зайве» п'яте, тому що в нього інакші вуха;
д) інші варіанти.
Завдання 2.
Знайди «зайву» фігуру. Поясни, чому вона «зайва».
Відповіді:
«Зайва» 4-та фігура, бо має іншу форму тулуба
«Зайве» яблуко, бо має круглі форми
«Зайві» окуляри, бо намальовані плавними лініями.
Завдання 3.
Назви геометричні фігури. Знайди «зайву» фігуру і поясни, чому вона «зайва».
Відповідь: «зайве» коло, тому що воно не має кутів.
Завдання 4.
Назви «зайве» число і поясни, чому воно «зайве».
Відповідь: «зайве» число 10, тому що це — двоцифрове число.
Завдання 5.
Назви «зайве» слово і поясни, чому воно «зайве».
Відповідь: а) «зайве» дерево, тому що це — загальна назва, а інші — види дерев;
б) «зайве» кислий, тому що визначається на смак, а інші—на дотик. Завдання 6.
Підкресли «зайву» літеру. А Щ Р Т К
Завдання 7.
Підкресли «зайве» число. 31 43 33 63 200