Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

Урок 14

Тема. Операції над множинами. Практична робота № 14 «Визначення зайвого 1». Знаходження «зайвого» об’єкта в групі.

Мета:

  • ознайомити учнів із поняттям «істотна ознака»;

  • повторити вивче­ний матеріал;

  • підготувати учнів до підсумкового уроку.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: наводити приклади множин предметів; знаходити спільні ознаки для групи предметів; знаходити зайвий предмет у групі; визна­чати якісну ознаку предмета; аргументувати свій вибір; розв'язувати задачі на використання кіл Ейлера; керувати об'єктами на екрані монітора.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка

Прослухайте оповідання, поміркуйте і дайте відповідь на за­питання.

Спускається мурашка з гірки, а назустріч їй ослик. Запитує він у мурашки: «Скажи, будь ласка, яка трава росте на горі?». «Така висока, густа», — відповідає мурашка. Зрадів ослик, піднявся на гору, але хоч як він намагався вхопити траву губами — ніяк не зміг. «Надурила мене мурашка», — подумав ослик. А як ви га­даєте, чи справді мурашка надурила ослика?

  1. Перевірка домашнього завдання

  1. Повторення правил ТБ

  2. Гра «Добери слівце»

Учитель називає слово, а діти називають слово до пари, яке перше спаде їм на думку. Наприклад:

Птах — літає, риба — плаває, огірок — їстівний, волошка — прикрашає, учитель — учить, лікар — ...., стіл — ...., підлога — ..., осінь — ..., береза — ..., підручник — ...

Після проведення гри поставити запитання. Наприклад: А чому ви до слова осінь підібрали слово листя? (Тому, що восени жовкне й опадає з дерев листя. Коли людина бачить, що дерева скидають листя — вона говорить, що настала осінь). Обговорити відповіді і пояснити, що таке істотна ознака предмета. (Ознака, яка є найбільш характерною для даного предмета).

  1. Фізкультхвилинка

Як захочу, так підскочу, — навіть хату перескочу!

Я по колу стриб та стриб на одній нозі, як гриб.

Ще й на другій стрибу, стрибу... Вже мені немає стриму.

Все скачу, скачу, скачу, наскачуся досхочу.

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом

Завдання 2.

Відповідь: лінійка, щоденник, вудка, телевізор

Завдання 4.

Відповідь: солодощі, десерт, викреслити - яйце

Завдання 5.

Відповідь: риба, медуза, черв’як

  1. Робота з комп’ютером

Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Множини» (Визначте зайвого 1)

  1. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

Урок 15

Тема. Підсумковий урок з теми «Множини» Практична робота №15 «Визначення зайвого 2». Знаходження «зайвого» об’єкта в групі.

Мета: перевірити якість засвоєння матеріалу.

Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: уміти наводити приклади множин предметів; знахо­дити спільні ознаки для групи предметів; знаходити зайвий предмет у групі; визначати істотну ознаку предмета; аргументувати свій вибір; розв'язувати задачі на використання кіл Ейлера; керувати об'єктами на екрані монітора.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]