Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

Урок 22

Тема. Розв'язування логічних задач.

Мета:

  • розвивати в учнів логіко-математичне мислення;

  • вчити розв'язувати задачі, пов'язані з аналізом вхідних даних;

  • вчити правильно виз­начати числові проміжки, визначати закономірність у поданому ряду предметів;

  • виховувати наполегливість у досягненні поставле­ної мети.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: знати про різні способи розв'язування логічних задач; логічно мислити; аналізувати, перевіряти правильність висновку; розв'язувати логічні задачі на порівняння, узагальнення, задачі-жарти.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка

Дайте відповіді на запитання.

  • Який день настає після понеділка? (Вівторок)

  • Як називається сім днів із понеділка по неділю? (Тиж­день)

  • На якій машині не можна їздити? (На пральній, посудо­мийній)

  • Яка пора року йде перед зимою? (Осінь)

  • Що відділяє голову від тулуба? (Шия)

  • Чотири ноги, а ходити не може. Що це? (Стіл)

  • У нього ми дивимося, щоб побачити себе. Що це? (Дзер­кало)

  1. Перевірка домашнього завдання

Відповідь: за 9 днів і начей + 1 день

  1. Гра «Так чи ні»

Учитель загадує число від 1 до 50, учні намагаються вгадати це число.

  1. Фізкультхвилинка

Раз! Два! Всі присіли, потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились, зі струмочка гарно вмились.

П'ять! Шість! Всі веселі, крутимось на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли, ніжками затупотіли.

Дев'ять! Десять! Відпочили і за парти дружно сіли.

  1. Практична робота

  1. Повторення правил ТБ

  2. Робота із зошитом

Завдання 1.

Полічи, скільки цілих клітинок закриває вчена сова.

Відповідь: 32.

* Якщо дітям буде важко порахувати закриті клітинки аналітично, запропонувати розкреслити малюнок за допо­могою лінійки й олівця.

Завдання 2.

Яка фігура має стояти в порожньому квадратику?

Відповідь: 3

  1. Робота з комп’ютером

Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Логіка» (Знайди загублену фігуру 1)

  1. Релаксація

  1. Підсумок уроку

  1. Усне розв’язування логічних завдань

- Двоє коней пробігли 40 км. Скільки кілометрів пробіг кожен із коней? (40)

- Летіла зграя горобців, сіла на кілька дерев: по двоє ся­дуть — одне дерево зайве, по одному сядуть — один горобець зайвий. Скільки було горобців? А скільки було дерев? (4 горобці і 3 дерева)

- У кабінеті праці у двох ящиках зберігалися ножиці, по 20 штук у кожному. Перед уроком праці вчитель узяв де­кілька ножиць із одного ящика, а потім узяв із другого стільки, скільки залишилось у першому ящику. Скільки ножиць залишилося в обох ящиках? (20)

  1. Само оцінювання учнів

  1. Пояснення домашнього завдання

Урок 23

Тема. Ознайомлення із запереченням.

Мета:

  • ознайомити учнів із поняттям заперечення;

  • навчити математичного запису заперечення;

  • розвивати в учнів логіко-математичне мислення;

  • навчати формулювати запитання для отримання повнішої інформа­ції, визначати закономірність у вигляді ряду предметів;

  • виховувати наполегливість у досягненні поставленої мети.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: знати про різні способи розв'язування логічних задач; уміти логічно мислити; уміти аналізувати, перевіряти правильність висновку; уміти розв'язувати логічні задачі на порівняння, узагаль­нення, задачі-жарти.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]