- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Урок 3
- •Хід уроку
- •Урок 4
- •Хід уроку
- •VI. Практична робота
- •Vіі. Релаксація (1 хв).
- •Vііі. Підсумок уроку (6 хв).
- •Урок 5
- •Хід уроку
- •Урок 6
- •Хід уроку
- •Урок 7
- •Хід уроку
- •1) Перевірка домашнього завдання(1 хв)
- •2) Розминка (8 хв)
- •3) Перевірка правил техніки безпеки (2 хв)
- •4) Фізкультхвилинка (1 хв)
- •1) Робота із зошитом (10 хв)
- •2) Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Виконавець «Олівець» комп'ютерний диктант)) (10 хв).
- •3) Релаксація (1 хв)
- •Урок 8
- •Хід уроку
- •1. Робота із зошитом (6 хв)
- •2. Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Виконавець «Олівець» (комп'ютерний диктант) (10 хв).
- •3. Релаксація (1 хв)
- •Хід уроку
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •III. Практична робота
- •IV. Пояснення домашнього завдання
- •V. Підсумок уроку
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •I. Розминка
- •VII. Релаксація
- •VIII. Підсумок уроку
- •Урок 12
- •Хід уроку
- •1) Гра «Знайди спільну ознаку»
- •2) Фізкультхвилинка
- •3) Релаксація
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •Урок 15
- •Хід уроку
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •Урок 17
- •Хід уроку
- •Урок 18
- •Хід уроку
- •Урок 19
- •Хід уроку
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок 22
- •Хід уроку
- •Урок 23
- •Хід уроку
- •Урок 24
- •Хід уроку
- •Урок 25
- •Хід уроку
- •Урок 28
- •Хід уроку
- •Урок 29
- •Хід уроку
- •47 ? 17
Урок 10
Тема. Ознайомлення з поняттям «множина».
Мета:
ознайомити з поняттям «множина»;
розвивати в учнів логічне й образне мислення;
формувати вміння аргументувати свої висновки; формувати вміння здійснювати вибір у прикладній програмі;
виховувати дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті.
Обладнання: плакат для виконання усних завдань.
Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів: уміти наводити приклади множини предметів; визначати належність елемента множині; визначати рівні множини; аргументувати свій вибір; керувати об'єктами на екрані монітора.
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань
1) Розминка
Дайте відповіді на запитання: як можна назвати одним словом предмети:
ліжко, стілець, шафа, полиця, стіл? (Меблі)
каструля, чашка, тарілка, блюдце, сковорода? (Посуд)
яблуня, береза, ялинка, дуб, сосна? (Дерева)
заєць, вовк, корова, коза, кішка? (Тварини)
ромашка, троянда, волошка, кульбаба? (Квіти)
2) Повторення правил техніки безпеки
II. Вивчення нового матеріалу
Мотивація навчальної діяльності
На дошці закріплені предмети:
Дітям пропонується поділити ці об'єкти на групи. (Запитання задається з наголосом на нове слово — «об'єкт».) А чи знайоме вам слово «об'єкт»? Чому ці предмети названі об'єктами?
Оголошення теми і мети уроку
Пояснення нового матеріалу
Об'єктом може бути будь-який предмет. Ви його можете побачити, торкнутися, понюхати. Навіщо ж ми замінили знайоме слово «предмет» на нове — «об'єкт»? Виявляється, під об'єктом розуміють не тільки неживі предмети, але й представників живої природи. Наприклад, об'єктом може бути: дім, квітка, собака, бджола, дерево, хмара тощо. Об'єктом буде й те, що створюється в результаті розумової діяльності людини. У школі ви часто самі створюєте такі об'єкти: на уроках математики — розв'язуєте
приклади и задачі, на уроках мови — записуєте вправи, на уроках малювання — створюєте малюнки. Важливо зазначити, що будь-який об'єкт сприймається людиною як щось ціле.
Об'єкт — це деяка частина навколишнього світу, яка може бути розглянута як єдине ціле. У об'єкта є ім'я. Наприклад: зошит, кішка, трикутник, коло. Якщо ви чуєте назву знайомого об'єкта, ви його уявляєте.
{Для виконання завдання до дошки викликають учнів.) Запитання дітям: чому саме так ви поділили предмети? Відповідь:
а) не мають кутів; б) мають кути.
Кожен об'єкт має свої властивості. Наприклад: об'єкт «учень» може бути слухняним, ввічливим, розумним. Об'єкти на дошці поділені за їхніми властивостями.
Множина може бути скінченною, нескінченною і «порожньою». Наприклад, множина літер українського алфавіту — скінченна, вона включає усталену кількість літер — 33 літери. Множина зірок нескінченна, а множина динозаврів, які мешкають у наш час, — «порожня».
Множини називають рівними, якщо вони складаються з одних і тих самих елементів.
Фізкультхвилинка
Один! Два! Всі присіли, потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились, зі струмочка гарно вмились.
П'ять! Шість! Всі веселі, крутимось на каруселі.
Сім! Вісім! В потяг сіли, ніжками затупотіли.
Дев'ять! Десять! Відпочили і за парти дружно сіли.