Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

    1. Розминка

  • Два хлопці грали у хованки 3 години. Скільки годин грав кожен із хлопців? (З години)

  • Олена й Настуся — сестри. Олена сказала, що вона має трьох братів, Настуся сказала, що вона теж має трьох братів. Скільки дітей у сім'ї? (5)

  • У Ганни грошей на один пиріжок. На два пиріжки їй не вистачає 1 грн. Скільки коштує пиріжок? (1 грн)

    1. Повторення правил ТБ

    2. Перевірка домашнього завдання

Відповідь:

а) 6,9,7,9,12

б) 11,9,12,10

В) 9,8,7

  1. Розв’язування логічних задач

    1. Задача із сірниками

- Складіть із сірників фігуру, показану на малюнку. Пере­ кладіть у ній два сірники так, щоб отримати п'ять однакових квадратів.

Дано: Відповідь:

  • З дев'яти сірників складіть 4 однакові трикутники.

Відповідь:

    1. Робота із зошитом

Завдання 1.

Дано:

У понеділок – не ноги й не вуха;

У вівторок – не рило;

У середу – не хвіст, не рило й не вуха;

У четвер – те, що не на голові;

У п’ятницю – живіт або спинку;

У суботу – живіт або потилицю;

У неділю – може, живіт, а може, потилицю, але живіт миє наступного дня після спинки.

ноги

вуха

рило

спинка

хвіст

живіт

потилиця

Понеділок

-

-

+

-

-

-

-

Вівторок

-

+

-

-

-

-

-

Середа

+

-

-

-

-

-

-

Четвер

-

-

-

-

+

-

-

П’ятниця

-

-

-

+

-

-

-

Субота

-

-

-

-

-

+

-

Неділя

-

-

-

-

-

-

+

Завдання 2.

Відповідь: 21

Завдання 3.

Відповідь: будь-яка цифра, більша 5

Завдання 4.

Відповідь: провести лінію посередині

    1. Фізкультхвилинка

Лівою ногою крутіть «від себе», а правою рукою — «до себе». Поміняйте дії ...

  1. Практична робота

    1. Робота з комп’ютером

Робота з комп’ютерною програмою, зупинка «Логіка» (Знайди місце»)

    1. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

Урок 29

Тема. Підготовка до контрольної роботи.

Мета:

  • закріпити вивчене, підготувати учнів до підсумкового уроку;

  • роз­вивати в учнів логіко-математичне мислення та просторову уяву.

Обладнання: сірники або лічильні палички.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: уміти розв'язувати задачі із сірниками; логічно мисли­ти; аналізувати, перевіряти правильність висновку.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

    1. Розминка

У Тетяни в шафі є 3 пари черевиків. У темряві вона наздогад бере 4 черевики. Чи буде серед них пара однакових черевиків? (Так)

    1. Перевірка домашнього завдання

Фронтально перевірити виконання домашнього завдання

    1. Повторення правил ТБ

Наш житель містечка Байтик Петрик П’яточкін чомусь весь час порушує поведінку. Послухайте, будь ласка, які правила безпеки порушив Петрик П’яточкін?

  • Петрик П’яточкін швидше за всіх вмостився за стілець, підклавши ногу під себе. Він наблизився до екрана монітора і почав тиснути на клавіші клавіатури. Потім доторкнувся брудним пальцем до екрана монітора і закричав: «Ой! Екран погас!»

  • Петрик П’яточкін після прогулянки на подвір’ї під дощем швидко вбіг до комп’ютерного класу, всівся за комп’ютер, мокрими руками вмикнув комп’ютер, положив на клавіатуру книжку і почав її читати.

  • Петрик П’яточкін після перерви швиденько вбіг до класу і всівся за комп’ютер. Потім почав сильно натискати на клавіші клавіатури. Коли вчитель зробив зауваження, Петрик, не звертаючи уваги на зауваження, продовжував натискати клавіші.

  1. Розв’язування задач

    1. Гра «Так чи ні»

Учитель загадує число від 1 до 20, учні намагаються вгадати це число, ставлячи вчителеві запитання, на які можна відповісти лише «так» або «ні».

    1. «Подорож до селища Загадкове»

    2. Фізкультхвилинка

Правою рукою забиваємо цвяхи, а лівою ногою робимо коло. Поміняйте дії...

  1. Практична робота

    1. Робота із зошитом

Що означає запис 10?

Завдання 1.

Відповідь: 2,1,3,4,8,9,2,7

Завдання 2

Відповідь: б, г, д

Завдання 3.

Відповідь: вони двоцифрові, мають у своєму складі цифру 7.

Завдання 4.

Відповідь: народ; трава, ватра

Завдання 5.

Відповідь:

  1. мокра

  2. у школу він не піде

  3. потрібно прикрашати ялинку

  4. можна на ньому грати в комп’ютерні ігри

  5. потрібно їх зібрати

  6. у них можна зайти

  7. стоїть праворуч від Катрусі

  8. молодший від сестри

  9. живе ближче до школи, ніж Марійка

    1. Робота з комп’ютером

Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Логіка» (Під­готовка до контрольної роботи)

    1. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

  • Що таке ребуси?

  • Як відгадати ребус?

  • З якою програмою ви сьогодні працювали?

  • Де побували наші герої сьогодні?

  • Що вони там робили?

  • Вам сподобався сьогоднішній урок?

  • Хто з вас добре працював?

  • Які правила ТБ сьогодні ви порушували на уроці?

2

1

6

6

3

4

9

8

2

6

5

3

20

5

3

3

7

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]