Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

III. Практична робота

  1. Робота із зошитом

Завдання 1.

Групу об'єктів, які мають спільні ознаки, будемо називати множиною. Наприклад: множина літер, множина чисел, множина стільців або множина книг. Різні об'єкти можуть належати до даної множини або не належати—. Зошит з інфор­матики належить до множини зошитів, а олівець — ні.

Поділи зображені на малюнку об'єкти на 2 групи. Добери назву до кожної групи. Заповни таблицю.

Відповідь: 1, 2, 4.

Завдання 2.

Коробочка позначає множину всіх трикутників. Полічи всі трикутники на малюнку в рамочці та запиши відповідь у три­кутнику на коробочці.

Завдання 3.

Під кожним малюнком запиши назву множини.

  1. Робота з комп’ютером

Учні працюють з комп’ютерною програмою «Множина» (Множина 1)

  1. Релаксація

Квітує луг. Прокидається природа. Ви скидаєте взуття. Біжите по шовковій траві, високо піднімаючи ноги. Руки швидко розставили, начебто хочете обійняти усю цю красу. Ось і озерце. Як легко дихається! Ви заплющуєте очі, і не розумієте, що гойдає вас: хвилі трави, озерна вода, а, може, свіжий вітерець… Повільно розплющуйте очі. Ви відпочили.

IV. Пояснення домашнього завдання

V. Підсумок уроку

Гра «Множина».

Учні діляться на дві команди. Учитель називає множину (де­рева, птахи, риби, многокутники), кожна команда по черзі на­зиває предмети, які належать до цієї множини. Правильна від­повідь — 1 бал, неправильна відповідь — 1 штрафний бал. Виграє та команда, яка набрала найбільшу кількість балів (штрафні бали віднімаються).

Урок 11

Тема: Множини та підмножини.

Мета:

  • ознайомлення з підмножинами;

  • розвивати в учнів логічне й образ­не мислення;

  • вчити розв'язувати задачі, пов'язані з аналізом вхідних даних;

  • формувати вміння здійснювати вибір у прикладній програмі; виховувати інтерес до предмета.

Обладнання: іграшки для розв'язування завдання № 2 із робочого зоши­та. Програма «Скарбниця знань» («Множини»).

Вимоги до учнів: наводити приклади множин; визначати належність елемента множині; наводити приклади підмножин; визначати поря­док вкладеності підмножин; розв'язувати задачі з використанням кіл Ейлера; керувати об'єктами на екрані монітора.

Хід уроку

I. Розминка

Дайте відповіді на запитання.

  • У дворі розташувалася множина курей. У всіх курей, що належать до цієї множини, 10 ніг. Скільки курей входить до цієї множини? (5)

  • Множина лампочок у люстрі включає 7 лампочок. 5 із них перегоріли. Скільки лампочок треба замінити? (5)

  • Як можна назвати одним словом множину верблюдів, що рухаються групою в пустелі? (Караван)

ІІ. Перевірка домашнього завдання

  1. Робота із зошитом

Завдання 1.

Дай відповідь на запитання.

а) Кого більше в зоопарку: звірів чи тигрів? (Звірів)

б) Кого більше в річці: риби чи окунів? (Риби)

в) Чого більше росте на городі: овочів чи картоплі? (Овочів)

г) Чого більше висить у шафі: одягу чи светрів? (Одягу)

Завдання 2.

Ми маємо: ляльку Барбі, множину всіх ляльок, множину іграшок. Які з цих множин входять до інших, більших множин?

  • Для розв'язування цього завдання потрібно наглядно показати іграшки, серед яких є декілька ляльок, у тому числі й лялька Барбі. Спершу показати їх у сукупності, потім виокремити підмножину ляльок, потім ляльку Барбі.

Завдання 3.

Назви знайомі тобі множини у порядку вкладеності мно­жин.

Наприклад:

тварини домашні тварини корова

Варіанти відповідей:

а) книги -> підручники -> підручник із математики;

б) гриби ~> їстівні гриби -> маслюк;

в) учні школи -> учні другого класу -> Василь Іванов (учень другого класу);

д) освітлювальні прилади -> люстри -> люстра в моїй кімнаті.

Завдання 4.

Зафарбуй указаним кольором множини в таблиці та відповідні овали на малюнку в порядку вкладеності множин.

ІV. Фізкультхвилинка

Любить вчитися наш клас,

Та відпочивати час.

Нумо, разом всі присіли

І нагору полетіли.

Піднімаємось все вище,

Висота стає все ближче!

V. Пояснення домашнього завдання

VI. Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Множини» (Множина 2)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]