Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6_semestr_2012-2013_1.doc
Скачиваний:
17
Добавлен:
23.02.2015
Размер:
1.3 Mб
Скачать

Тема 10. Цивільно-правове регулювання відносин,

пов’язаних з виконанням робіт. Підряд на

проектні та пошукові роботи. Побутовий та

будівельний підряд. Виконання науково-

дослідних або дослідно-конструкторських,

технологічних та інших робіт.

Практичні завдання:

Завдання 1. ТОВ дизайн-студія “Палітра” запросила для оформлення свого виставкового залу художника-дизайнера Сірченка. Перед художником була поставлена мета – оформлення подіума студії та її виставкового залу для покращення його естетичного вигляду. Оформлення повинно було здійснюватися з матеріалів та за ескізами Сірченка. Строк виконання замовлення становив один місяць.

Керівник ТОВ звернувся до юрисконсульта з проханням підготувати відповідний проект договору.

Дайте правову кваліфікацію відносин між художником-дизайнером Сірченко та ТОВ дизайн-студією “Палітра”

Завдання 2. Давіденко домовився зі своїм знайомим - майстром телеательє про налагодження в його телевізорі блока ДМВ та антени до нього за винагороду.

Всі необхідні матеріали були надані Давіденком. Після того, як всі роботи були виконані, майстер за проханням Давіденка почав перевіряти телевізор. Телевізор працював добре, однак при вмиканні відеомагнітофону було виявлено, що екран має тільки чорно-біле зображення. Майстер сказав, що в телевізорі необхідно встановити блок PAL, тоді зображення буде кольоровим. Давіденко повідомив, що він має такий блок і майстер може його встановити, а також підключити систему дистанційного управління.

Після виконання робіт майстер знову вмикнув телевізор і він згорів. Як було з’ясовано, блок дистанційного управління виявився непридатним для використання і в результаті цього при вмиканні сталося коротке замикання. Майстер встановив блок без відповідної перевірки.

Давіденко відмовився сплатити майстру обумовлену винагороду та вимагав від нього безкоштовного ремонту телевізора.

Майстер, в свою чергу, вимагав сплатити йому обумовлену винагороду та заперечував проти ремонту, вважаючи винним у пошкодженні телевізора Давіденка, який надав непридатний до використання блок.

Як повинна бути вирішена справа? Чи зміниться рішення, якщо буде встановлено, що несправний блок майстер отримав запечатаним, за пломбами заводу - виробника?

Завдання 3. Вдовицький домовився зі своїм сусідом - радіотехніком Жирновим, що той у вільний від роботи час збере для нього магнітофон. Придбання необхідних матеріалів Жирнов взяв на себе. Було встановлено, що Вдовицький сплатить Жирнову 500 грн. Розпочавши роботу, Жирнов не зміг самостійно розробити нову схему магнітофону, у зв’язку з чим домовився з інженером Брежнєвим про розробку такої схеми за 150 грн., передав йому завдаток в сумі 50 грн. Крім того, деякі деталі Жирнов не зміг придбати і виготовив їх сам. Жирнов заявив Вдовицькому, що останній повинен тепер сплатити не 500 грн., а 800 грн. Вдовицький ж відповів, що уклавши договір, Жирнов взявся виконувати роботу на свій ризик, тому додаткові затрати повинні бути віднесені на його рахунок. Жирнов же стверджував, що обумовлена ними сума при укладанні договору була лише приблизною і, якщо Вдовицький не може сплатити вказану суму, то договір повинно бути розірвано і Вдовицький повинен йому відшкодувати понесені витрати в сумі 250 грн. (50 грн., які були сплачені як завдаток, та 200 грн. за деталі).

Як повинна бути вирішена справа?

Завдання 4. Іноземна фірма “КОМОРА” підписала договір з АТ “Прибой” за яким останнє зобов’язувалося кожного кварталу надавати фірмі інформацію щодо маркетингового дослідження ринку молочної продукції м. Полтави. Інформація повинна була надаватися на електронному носії – електронною поштою. Як тільки стали надходити гроші на рахунок товариства, у податкової інспекції виникло питання про правову природу договору. Податкова інспекція вважала, що в даному випадку товариство одержує винагороду за послуги, а товариство стверджувало, що воно з фірмою уклало договір підряду.

Податкова інспекція звернулася за консультацією до юриста.

Яке розяснення повинно бути надано?

Завдання 5. Матвієнко уклав договір з РБУ-3 на ремонт його квартири. Вартість робіт та матеріалів, що купувалися РБУ-3, склала 20000 грн. Згідно з умовами договору, ремонт повинен бути розпочатий 10 травня 2006 року, а закінчено 20 травня 2006 року. При укладанні договору Матвієнко сплатив 5000 грн. 9 травня Матвієнка повідомили, що роботи не можуть бути розпочаті в строк, так як робочі ще працюють на іншому об’єкті, ремонт якого не був своєчасно закінчений через недопоставку деяких матеріалів. В зв’язку з цим Матвієнка прохали перенести строк початку ремонту квартири. Від такої пропозиції він відмовився і заявив, що взяв на роботі за свій рахунок відпустку на цей час і чекає на робочих. Роботи у Матвієнка були розпочати лише 15 травня і закінчені 29 травня. Після закінчення роботи Матвієнко заплатив ще 5000 грн., а інші платити відмовився, оскільки вважає їх компенсацією збитків, понесених в результаті порушення РБУ-3 вимог договору.

РБУ-3 звернулося з позовом до суду про стягнення з Матвієнка 10000 грн.

Яке рішення повинен винести суд?

Завдання 6. Відповідно до договору підряду, укладеному між Кошевим та кооперативом “Цвях” на ремонт квартири, всі роботи кооперативом були проведені якісно та в обумовлений договором строк. Однак через два місяця після ремонту квартири спочатку у дітей, а потім і у дружини Кошевого почалися приступи ядухи, які з часом стали мати тяжкий характер. Лікарі, до яких звернулася Кошева, встановили, що така хвороба з’явилася внаслідок накопичення в організмі канцерогенних речовин хімічного походження. Кошевий звернувся за допомогою до міської санепідемстанції. В результаті експертизи, проведеної працівниками СЕС, було встановлено, що покладений кооперативом лінолеум має канцерогенні властивості, які і стали причиною захворювань дружини та дітей.

Кошевий звернувся до суду з позовом до кооперативу про відшкодування шкоди, завданої ушкодженням здоров'я при використанні цього матеріалу.

В суді голова кооперативу “Цвях” Тоцький пояснив, що лінолеум виробляє завод “Спецпластика”. У відповіді на запит Тоцького до директора заводу вказано, що даний вид лінолеуму повинен використовуватися у промислових приміщеннях, а про шкідливі якості цього матеріалу нічого не сповіщається. В зв’язку з цим голова кооперативу просив суд відмовити у позові, так як роботи кооперативом виконані якісно і в строк, а відповідальність за властивості лінолеуму він нести не повинен, оскільки йому нічого про це не було відомо.

Яке рішення повинен прийняти суд?

Завдання 7. Генеральний підрядник будівельна фірма "Спецрембуд-2" за договором на будівництво складського приміщення з плодокомбінатом, доручило ТОВ «Монтаж» виконання комплексу сантехнічних та монтажних робіт, уклавши з ним договір субпідряду.

При прийнятті результатів робіт за договором субпідряду представники будівельної фірми виявили декілька порушень умов договору з боку ТОВ «Монтаж». Так, складське устаткування, монтаж якого здійснювався за цим договором, працювало лише частково; відстань між стелажами була меншою, ніж передбачено проектно-кошторисною документацією, яку передав плодокомбінат; при встановленні сантехнічного обладнання використано інші матеріали, ніж було обумовлено договором. Залучений до приймання робіт представник державної санітарно-епідеміологічної служби заявив, що приміщення не може бути використане як склад плодоовочевої продукції, однак це не виключає його використання для інших виробничих потреб. Представник будівельної фірми акт прийому робіт за договором субпідряду підписати відмовився. Натомість до ТОВ «Монтаж» було надіслано листа, в якому замовник (будівельна фірма) вимагав усунути виявлені недоліки за рахунок субпідрядника до 15 лютого 2006 року, оскільки строк виконання робіт за договором з плодокомбінатом закінчувався 1 березня 2006 року. Однак у вказані строки субпідрядник вимог замовника не виконав.

Враховуючи, що підрядник не виконав умови договору, плодокомбінат звернувся до суду з позовом до будівельної фірми з вимогою про відшкодування збитків та сплату неустойки в сумі 68900 грн. Відповідач позову не визнав, посилаючись на відсутність своєї вини у порушенні договору внаслідок невиконання умов договору субпідрядною організацією. Залучений до участі у справі субпідрядник подав акт прийомки робіт за договором із будівельною фірмою. В акті зазначалося, що робота виконана та приймається без застережень Акт був підписаний представником ТОВ «Монтаж» із зазначенням, що представник замовника (будівельної фірми) від підпису відмовився.

Яке рішення повинен прийняти суд?

Завдання 8. Під час будівництва житлового будинку, яке здійснювалося спільно з НДІ "Квант" у ТОВ «Майстер» виникли труднощі з його фінансуванням. Правління ТОВ «Майстер» прийняло рішення про залучення громадян, які виявили бажання придбати квартири у домі, що будується для завершення будівництва.

Для оформлення правовідносин з цими громадянами був розроблений договір про спільне інвестування, згідно з яким ТОВ «Майстер» приймало на себе функції замовника, гарантувало здачу будинку в експлуатацію не пізніше II квартала та оформлення документів про право власності на визначені квартири конкретним громадянам. Громадяни зобов’язані були внести в повному обсязі в установлений строк обумовлену договором суму.

Будинок було прийнято в експлуатацію лише наприкінці III кварталу, а документи про право власності учасники інвестування отримали через шість місяців після закінчення будівництва будинку.

Група громадян звернулася з цього приводу до адвоката за консультацією.

Яке розяснення слід дати?

Додатковий матеріал до теми

ЦК України. Глава 61. Ст.ст. 837-864, 875-886.

Про інвестиційну діяльність: Закон України від 18.09.91р. // Відомості ВР України. -1991.-№47.-Ст.646.

Про основи містобудування: Закон України від 16.11.92р. //Відомості ВР України. -1992.-№52.-Ст.683.

Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ і організацій за правопорушення в сфері містобудування: Закон України від 14.10.94р.// Відомості ВР України - №46.Ст.411.

Про планування та забудову територій: Закон України від 20.04.00р. // Офіційний вісник України. – 2000. - № 20. – Ст. 813.

Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю: Закон України від 19.06.03р. // Офіційний вісник України. – 2003. -№30. –Ст.1525.

Про архітектурну діяльність: Закон України від 20.05.99р. // Офіційний вісник України. — 1999. — №24. — Ст.1089.

Положение об организации строительства объектов «под ключ»: Утв. Постановлением Госстроя СССР 10.11.89г. №147 // БНА СССР. – 1990. - №8. – С.11.

Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт: затв. наказом Державного комітету будівництва архітектури та житлової політики (Держбуду) України від 5.12.00р. №273 // Офіційний вісник України. -2000. — №52. — Ст.2298.

Положення про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів державного замовлення. Затв. Постановою КМУ від 5.08.92р. №449. // ЗПУ України. – 1992. - №9. – Ст.214.

Порядок державного фінансування капітального будівництва: постанова КМУ від 27.12.01р. №1764 // Офіційний вісник України. -2001. - №52. -Ст.2374.

Правила побутового обслуговування населення: Затв. Пост. КМУ від 16.05.94р. №313, в редакції постанови КМУ від 04.06.99. №974; 1999. - №35. – Ст. 1811; 2001. - №20. – Ст. 856 // Офіційний вісник України. – 1999. - №23. – Ст. 1048.

Про заходи щодо виконання постанови КМУ від 05.05.97р. №409 “Про забезпечення надійності і безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж”: наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України та Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 27.11.97р. №32/288 // Офіційний вісник України. – 1998. - №28. – Ст.1069.

Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 12.04.96р. // Постанови Пленуму Верховного Суду України. – 2000. – Т.1. – С.112.

Комберянов С. Відповідальність при виконанні роботи з матеріалів замовника за договором підряду між юридичними особами //Економіка, фінанси, право. – 2001. -№4. –c.28-29.

Брильов А. Договір підряду з фізичною особою (зміст оподаткування та облік)// Бізнес (Бухгалтерія).- 2003.- 26 травня (№21).- С.61-65.

Домбругова А. Договір підряду і правові наслідки неналежного виконання // Юр. вісник України. 2003.- 13-19 вересня (№37).- С.14; 20-26 вересня (№38).С.14

Стасюк Р. Майнова відповідальність за порушення умов договору підряду в капітальному будівництві // Юр. вісник України. - 2003.- №4-17 січня (№1-2). С.13.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]