Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас Я i Украiна Конспекти.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
691.45 Кб
Скачать

VI. Закріплення нового матеріалу.

1. Робота з підручником.

Читання статті "Форми земної поверхні України".

2. Відповіді на запитання.

— Які є основні форми земної поверхні?

— Що таке рівнини?

— Як рівнини поділяються за своєю формою?

— Як вони позначаються на карті?

— Як утворюються яри? Яка від них шкода?

— Чи можна боротися з ярами? Як саме?

— Що таке гори? Гірський хребет?

— Які бувають гори залежно від висоти?

3. Практична робота.

— Розгляньте схематичні малюнки будови горба (с. 107) і гори (с. 109).

— Назвіть частини горба. Чим відрізняється положистий схил від кру­того? Як називається найвища частина горба?

— Назвіть частини гори.

— Порівняйте горб і гору. Що між ними спільне? Що — відмінне?

— Що нового довідалися про горб і гору в ході їх порівняння?

4. Робота в зошитах з друкованою основою

5. Розгадування кросворда.

— Якщо ви правильно розгадаєте всі слова, то по вертикалі у вас має вийти слово, що означає назву тварини, яка живе в гірських лісах.

1. Що лежить між гірськими хребтами? (Долина.)

2. Частина гори між підніжжям і вершиною. (Схил.)

3. Ряд гір, який простягається на багато кілометрів. (Хребет.)

4. Найвища частина гори. (Вершина.)

5. Українські гори, що знаходяться на півдні Криму. (Кримські.)

VII. Узагальнення та систематизація знань учнів.

— Яку тему ми вивчили на сьогоднішньому уроці?

— Що нового дізналися?

— Які форми земної поверхні ви знаєте?

— Покажіть їх на таблицях (малюнках).

— Яка поверхня суші у нашій місцевості?

VIII. Домашнє завдання.

Опрацювати статтю "Форми земної поверхні України", дати відповіді на запитання.

уроку_______ Дата______________Вчитель__________________________________Клас____

Тема. Водойми України.

Мета. Сформувати поняття про водойми; дати поняття про джерело, річку (її будову, складові частини), озеро, болото і море; навчити дітей їх розрізняти; розвивати спостережливість і уяву; виховувати любов до природи, бережне ставлення до її багатств.

Обладнання. Ілюстрації водойм, муляжі річки й озера.

Хід уроку

I. Підсумок фенологічних спостережень.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Індивідуальне (письмове) опитування.

Картка №1.

1. Накреслити в зошиті схему горба, підписати його частини.

2. Що таке гора?

Картка №2.

1. Накреслити в зошиті схему гори і підписати її частини.

2. Що таке рівнини?

Картка №3.

1. Як утворюється яр?

2. Які гори є в Україні?

2. Природничий диктант.

• Великі простори суші з майже рівною поверхнею — це ... (рівнини).

• Низовини на карті позначаються ... (зеленим кольором).

• Підвищення на рівнині — це ... (горб).

• Горб має таку будову: ... (вершина, схили, підніжжя).

• Великі і глибокі, з крутими схилами заглиблення називають... (яром). " Яри з пологими і зарослими рослинними схилами називають ... (балками).

• Ряд гір називають ... (гірським хребтом).

• Гори України — це ... (Карпати, Кримські).

3. Фронтальне опитування.

— Які форми земної поверхні ви знаєте?

— Як рівнини поділяються за своєю формою?

— Що спільного і що відмінного між горою і горбом?

— Яка шкода від ярів? Чи можна боротися з ярами? Як саме?

— Яка поверхня суші у нашій місцевості?