Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас Я i Украiна Конспекти.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
691.45 Кб
Скачать

VI. Осмислення учнями знань.

1. Робота з підручником.

— Щоб краще запам'ятати прослухану інформацію, з якою виступали "фахівці", прочитайте скорочений її виклад у статті підручника "Океани Землі".

2. Відповіді на запитання.

— Що таке Світовий океан?

— На які океани поділяється Світовий океан?

— Який із океанів найбільший? Який найменший?

— Як Світовий океан впливає на погоду?

— Що дає людям Світовий океан?

— Як людина впливає на Світовий океан?

3. Практична робота з контурною картою.

— А зараз картограф-спеціаліст з науки про географічні карти допоможе вам позначити кожен океан у ваших контурних картах.

"Картограф" біля дошки на фізичній карті півкуль показує і називає океани, а учні надписують їх на контурній карті.

4. Робота в зошитах з друкованою основою

— Зробіть короткі нотатки з почутого і прочитаного у зошити.

VII. Узагальнення та систематизація знань учнів.

— Про що йшлося на сьогоднішній прес-конференції?

— Що нового ви дізналися? Що вам сподобалося? Що ні?

— Що вам найбільше запам'яталося?

— Сподіваємося, що "кореспонденти" ознайомлять через засоби масової інформації широке коло населення з роботою нашої прес-конференції, її висновками. Я дякую всім за підготовку і участь у роботі.

VIII. Домашнє завдання.

— Прочитати в підручнику статтю "Океани Землі". Здійснити уявну подорож по одному з океанів, скласти усну розповідь. Маршрут подорожі розробити за допомогою карти з того місця, де ми живемо.

уроку_______ Дата______________Вчитель__________________________________Клас____

Тема. Населення Землі. Збережемо природу Землі разом.

Мета. Ознайомити учнів з поняттям "раси", дати загальне уявлення про особливості кожної з них; поглибити і розширити знання дітей про вплив людини на природу, підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати бережне, господарське ставлення до природи як до рідного дому, бажання зберегти нашу планету Земля для нащадків.

Обладнання. Карта півкуль, фотографії чи малюнки представників основних людських рас.

Хід уроку

I. Підсумок фенологічних спостережень.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Самостійна робота (письмова).

1 варіант.

1. На які частини поділяється Світовий океан?

2. Який з океанів найбільший?

3. Що дає людям Світовий океан?

4. Який материк омивається чотирма океанами?

5. Яка вода в океані: прісна чи солона?

2 варіант.

1. Як називаються простори суші, оточені морями й океанами?

2. Який материк омивається трьома океанами?

3. Які ви знаєте материки?

4. Де проходить межа між Європою і Азією?

5. Який материк найбільший?

2. Індивідуальне опитування (учні розповідають про уявні подорожі до одного з океанів).

III. Повідомлення теми і завдань уроку.

— На теле- і кіноекранах ви щоденно бачите калейдоскоп людських облич, які відрізняються один від одного кольором шкіри, волосся, очей, формою голови, обличчя. Багато людей виділяються одягом, способом життя. Але всі разом вони складають людство — населення Землі. Незважаючи на всю свою різноманітність, людство єдине і живе у спіль­ному домі під назвою — Земля.

Скільки ж людей живе на Землі? Що таке людські раси? Чим вони відрізняються одна від одної? Як людство впливає на природу Землі? Відповісти на ці питання ви зможете, вивчивши тему сьогоднішнього уроку "Населення Землі. Збережемо природу Землі разом".