Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас Я i Украiна Конспекти.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
691.45 Кб
Скачать

VI. Осмислення учнями знань.

1. Робота з підручником.

Опрацювання статті "Як зображують поверхню Землі на глобусі і карті".

2. Відповіді на запитання.

— Що таке фізична карта?

— Яким кольором позначено на карті чи глобусі низькі, середні і високі гори?

— Як показано глибокі та мілкі місця морів та океанів?

— Що спільного між глобусом і картою півкуль? У чому їх різниця?

— Який масштаб використовується на картах?

— Назвіть вимоги до роботи з картою, про які дізналися.

3. Робота в групах.

Діти у групі виконують завдання, а тоді хтось один відповідає біля дошки. Учні з інших груп ставлять запитання.

1 група. Порівняйте план і карту за питаннями.

1) Які території зображують на них?

2) Який масштаб використовують?

3) Як вказують основні сторони горизонту?

4) Як позначено предмети?

2 група. Порівняйте фізичну карту півкуль і фізичну карту України.

1) Що зображено на кожній карті?

2) На якій карті масштаб менший? Чому?

3) На якій із карт зображено більше об'єктів земної поверхні? Чому?

3 група. Підготуйте подорож фізичною картою України.

1) Покажіть на карті Київ. У якому напрямі від Києва знаходиться місцевість, де ми живемо?

2) Покажіть на карті кілька великих міст, прочитайте їхні назви. У якому напрямі вони знаходяться від нашої місцевості?

3) Знайдіть на карті гори, рівнини і кілька річок.

4. Робота в зошитах з друкованою основою

VII. Узагальнення та систематизація знань учнів.

— Що ми вивчили на уроці?

— Що нового дізналися?

— Що цікаве запам'ятали?

— Що сподобалося?

— Що не сподобалося?

— Отже, яка різниця між планом місцевості і картою?

VIII. Домашнє завдання.

Опрацювати статтю підручника "Як зображують поверхню Землі на глобусі і карті".

Виконати завдання 5-6 у зошиті з природознавства з друкованою основою

Творче завдання: скласти подорож фізичною картою України з нашої місцевості у будь-яку точку країни (на вибір).

уроку_______ Дата______________Вчитель__________________________________Клас____

Тема. Материки Землі.

Мета. Закріпити знання про карту півкуль, ознайомити учнів з поняттям "материки", з їхнім розміщенням на глобусі і карті півкуль; виховувати любов до рідної землі; розвивати прагнення примножувати її багатства.

Обладнання. Фізична карта півкуль, контурні карти, глобус, фізична карта України.

Хід уроку

I. Підсумок фенологічних спостережень.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Індивідуальне (письмове) опитування.

1 картка. Який масштаб більший, а який — менший?

1 см — 100 м; 1 см — 150 км; 1 см - 1000 м; 1 см — 250 км.

Пояснити, що означають ці записи. Який масштаб можна використати під час складання плану, а який — під час складання карти?

2 картка. Чим відрізняється карта від плану місцевості? Написати відмінності.

2. Фронтальне опитування.

— Що ми називаємо картою?

— Як зображують на глобусі і карті поверхню Землі?

— Як зображують основні сторони горизонту на карті?

— Чим зручніше користуватися — глобусом чи картою півкуль? Чому?

3. Індивідуальне (усне) опитування.

Розповісти про те, як зображують поверхню Землі на глобусі і карті. Назвати вимоги до роботи з картою.

4. Заслухати кілька підготовлених вдома "подорожей" картою України (за вибором учителя).