- •Класифікація типів уроків
- •Дидактична структура уроку
- •Суть і завдання елементів дидактичної структури уроку
- •Методична структура уроку
- •Фактори, що впливають на підготовку уроку
- •Дидактичні вимоги до уроку
- •Технологія постановки цілей Способи визначення цілей уроку
- •Способи опису цілей уроку
- •Особливості окремих видів нестандартних уроків
- •Урок-лекція
- •Урок-семінар
- •Уроки-практикуми
- •Урок-залік
- •Урок-дискусія (диспут)
- •Урок-змагання, урок-конкурс
- •Урок-гра
- •Інтерактивне навчання
- •Групові форми навчання
- •Вимоги до вчителя при проведенні нетрадиційних уроків
- •Квадратні корені
- •Підготовка вчителя до уроку, план-конспект уроку.
- •Самоаналіз уроку
- •Приклади планів-конспектів нестандартних уроків Квадратні рівняння
- •I. Оргмомент
- •II. Активізація опорних знань
- •III. Історична сторінка
- •IV. Систематизація та узагальнення знань
- •1. Метод «Карусель»
- •2. Розв'язування вправ
- •V. Самостійна робота учнів
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Геометрична прогресія
- •Хід уроку
- •II. Розв'язування прикладних задач.
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •I. Організаційний момент.
- •II. Конкурс «Представлення команд».
- •III. Конкурс «Розминка».
- •IV. Конкурс «Хто швидше».
- •V. Конкурс «Двобій між командами».
- •VI. Конкурс капітанів.
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •VII. Конкурс «Розв'яжи кросворд».
- •VIII. Конкурс «Естафета».
- •Розв'язання
- •IX. Підсумок уроку.
- •Приклади конспектів уроків розроблених з використання «конструктора» уроку
- •Цілі: перевірити і провести корекцію знань, навичок і вмінь з даної теми, підвести підсумок письмової роботи; розвивати вміння самостійно працювати.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
Розв'язання
1.
2.
3. З трикутника ОКА ( ∠ К = 90° ):
AK = OKtg ;
З трикутника SKA (∠ K = 90° ):
4.
Відповідь.
IX. Підсумок уроку.
Журі підбиває підсумки, оголошує команду-переможницю, нагороджує найактивніших учасників КВК.
Додаток 2
Приклади конспектів уроків розроблених з використання «конструктора» уроку
При розробці плану уроку враховувалась психолого-педагогічна характеристика класу:
Психолого-педагогічні показники |
8-А клас |
8-Б клас |
8-В клас |
Мотивація навчання |
У 70% дітей внутрішні мотиви навчання, у 30% дітей-зовнішні. Учні мають інтерес до навчання, на уроках активні, з цікавістю ставляться до предмету. |
У 40% - внутрішні мотиви навчання, у 60% дітей-зовнішні. Математикою цікавляться 50% учнів. У навчальному процесі учні пасивні, схильні до репродуктивної діяльності. |
У 40% дітей внутрішні мотиви навчання, у 60%-зовнішні. У більшості учнів відсутній інтерес до вивчення математики. |
Інтелектуальний розвиток |
У30% учнів загальний розумовий розвиток вище норми, у 70% учнів загальний розумовий розвиток відповідає нормі. Рівень розвитку навчальних навичок у різних учнів відрізняється. |
У80% учнів загальний розумовий розвиток відповідає нормі, у 20% учнів - нижчий вікової норми. Рівень розвитку навчальних навичок у різних учнів дуже відрізняється. |
У 60% учнів загальний розумовий розвиток відповідає нормі. Рівень розвитку навчальних навичок учнів приблизно однаковий. |
Рівень дисципліни |
Добрий. |
Добрий. |
Середній. |
КЛАС: 8-А.
Тема: Розв’язування квадратних рівнянь.
Цілі: перевірити і провести корекцію знань, навичок і вмінь з даної теми, підвести підсумок письмової роботи; розвивати вміння самостійно працювати.
Підручник: Бевз Г.П., Бевз В. Г. ”Алгебра 8.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку:
I Актуалізація знань – 6хв.
II Закріплення та відпрацювання вмінь – 14хв.
III Короткочасна контрольна робота – 15хв.
IV Аналіз контрольної роботи – 5хв.
V Постановка домашнього завдання – 3хв.
VI Підведення підсумків уроку – 2хв.
Хід уроку
Зміст уроку. |
Методи і засоби |
I. Привітання з класом, повідомлення учням змісту уроку. На одному з уроків був складений учнями опорний конспект з цієї теми. Взаємоопитування проводиться за цим опорним конспектом. Оцінки учні виставляють один одному. Вони потім враховуються при оцінюванні подальших відповідей за такими критеріями: + – всі відповіді вірні; – допущено не більше двох помилок; – відповів на половину запитань; – – відповів менше, ніж на половину запитань або не відповів зовсім. II. Одночасно з роботою учнів записуються завдання на дошці: 1)Що треба поставити замість крапок? а) = , =…, =…, якщо … б) =0, 0, =…, =…; в) + =0, 0, =…, =…, якщо … г) + =0, =…, =… . 2)Розв’язати квадратні рівняння: а) 2 + –2=0; б) 4 +20 +25=0; в) (2 –5; г) + = –1. 3)Скласти зведені квадратні рівняння, якщо корені і – відомі. А) =1+ ; =1– ; Б) = ; =- . 4)Корені і квадратного рівняння + задовольняє умові = . Найти , , . Викликаються учні до дошки для розв’язання вправ. Ті учні, які працюють швидше, ніж учні біля дошки, «працюють на підписи». За виконані правильно всі завдання учень отримує високу оцінку. III. Проводиться короткочасна контрольна робота. I варіант.
а) ; ( 1 ) б) ; ( 1 ) в) . ( 3 )
( 3 )
II варіант.
а) ( 1 ) б) ( 1 ) в) ( 3 )
(3)
Обом варіантам пропонується додаткове завдання:
В дужках – кількість балів, яка буде отримана учнем за правильне розв’язання. IV. Під лист зошита учні підкладають копірку з листком. Після закінчення роботи учні здають зошити на перевірку, а листок з копією зробленої роботи залишається в них. Поки інтерес не зник, учні самі перевіряють себе за зразком, який з’являється на відкидних крилах дошки. Вносять поправки і ставлять собі оцінки, які вони прогнозують отримати. V. Домашнє завдання записується на дошці. §39, 40, 42 – повторити, №№359 (а, б), 419.
Навести приклади квадратних рівнянь □ □ □=0, які а) не мають дійсних коренів; б) мають один додатній корінь; в) два додатних корені; г) один додатний і один від’ємний корені. Не розв’язуючи рівняння знайти де і – корені цього рівняння.
VI. На заключному етапі уроку обговорюється домашнє завдання, даються вказівки щодо особливого завдання. Побажаннями учням всього найкращого закінчується урок. |
Взаємоопитування
«Робота на підписи»
Короткочасна контрольна робота
Особливе завдання
Аналіз контрольної роботи
Творче завдання
Особливе завдання
Обговорення домашнього завдання
|
КЛАС: 8-Б
Тема: Розв’язування квадратних рівнянь.
Цілі: перевірка і корекція знань, навичок і вмінь з даної теми, підведення підсумків письмової роботи; розвиток активної діяльності учнів; виховання охайності при записах на дошці та в зошитах.
Підручник: Бевз Г.П., Бевз В. Г. Алгебра – 8.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку:
I Актуалізація знань – 6хв.
II Закріплення, відпрацювання вмінь – 16 хв.
III Короткочасна контрольна робота – 15хв.
IV Аналіз контрольної роботи – 5 хв.
V Постановка домашнього завдання – 2хв.
VI Кінець уроку – 1 хв.