Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
DEK.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
10.09.2019
Размер:
1.85 Mб
Скачать

7. Огляд інформаційних систем класу сппр (Business Intelligence).

Business Intelligence (засоби бізнес-аналізу, з англ. «корпоративний інтелект»1 )-це засоби бізнес-аналізу, що перетворюють початкові «сирі» дані (в основному облікових/транзакційних систем) в інформацію, необхідну кінцевим користувачам для прийняття рішень. Актуальність цих засобів зумовлюється перетворенням даних в «готову»для кінцевих користувачів інформацію. При цьому ефективність аналітичних платформ визначається не тільки функціональністю їх компонент, але і тим, як вони інтегровані між собою, як в цілому організовані платформи, яка їхня архітектура.

Як правило, до складу BI-платформ входять:

· Засоби для побудови сховищ і вітрин даних.

· Обробки довільних запитів (Ad-hoc query) та публікації звітів (Reporting).

· Інструменти OLAP, Data Mining (інтелектуального аналізу даних) і KDD

(Knowledge Discovery in Databases – отримання знань в БД).

· Засоби розповсюдження звітів тощо.

Еволюцію BI-систем можна умовно розділити на 3 етапи:

1. Перший – закінчилася в 1990 році – системи мали головним завданням збір

інформації і підготовку регламентованої звітності.

2. Системи на другому етапі, який тривав орієнтовно з 1990 по 2005 рік, дали своїм

користувачам інструменти швидкого багатовимірного аналізу на базі технології OLAP, а також можливість самостійного створення нерегламентованої звітності.

3. Третій етап, що почалася у 2005 році, повинен розширити цільову аудиторію користувачів BI-систем і зробити акцент на розвиток Data Mining. Причому пропонуються як вертикальні рішення, призначені для певних сегментів ринку, так і горизонтальні, орієнтовані на конкретні уніфіковані бізнес-задачі.

Нині Business Intelligence (ВІ) є важливим інструментом бізнесу і знаходиться серед головних пріоритетів IT-інвестицій.

Сьогодні ринок систем класу Business Intelligence представлений цілою лінійкою рішень більше десяти різних компаній, серед них, буквально за останній рік, лідерами стали: Oracle, Microsoft, BusinessObjects та ряд інших.

8. Загальна характеристика сппр від компанії Oracle.

Корпорація Oracle є світовим лідером по розробці корпоративного програмного забезпечення та пропонує своїм клієнтам три лінійки продуктів:

1) різні СУБД;

2) інтегровану платформу серверу додатків Oracle Fusion Middleware, що призначена як для ефективної розробки нових, так і використання вже інтегрованих додатків (більше 30);

3)бізнес-додатки, що включають в себе вертикальні додатки для галузей (наприклад, телекомунікаційних організацій) та ERP1 та CRM2 системи .

Основні види продукції від Oracle:

Oracle Database 10g (11g) – СУБД, орієнтована на використання в корпоративних

мережах розприділеної обробки даних (Oracle Enterprise Grid3) – дозволяє зменшити витрати на інформаційні технології завдяки автоматизації управління, використанню недорогих модульних компонентів і кластеризації серверів з метою ефективного використання ресурсів.

Архітектура Oracle Database 10g (11g) розрахована на роботу з величезними обсягами даних та значною кількістю користувачів, має хороші показники щодо масштабування та безпеки.

Oracle Fusion Middeware (OFMW) – тісно інтегроване, масштабне сімейство продуктів програмного забезпечення. Oracle Fusion Middleware забезпечує повну підтримку розробки, розгортання й адміністрування сервис-орієнтованих архітектур (SOA4). Центральним компонентом OFMW є сервер додатків Oracle Application Server, який підтримує високу надійність, масштабованість та працює на базі технології Oracle Enterprise Grid.

Oracle Applications – сімейство бізнес-додатків Oracle, що об’єднує повнофункціональні та галузеві комплекси, серед яких Oracle E-business Suite, Oracle JD Edwards Enterpriseone, Oracle Retail (платформа для автоматизації діяльності підприємств

сфери торгівлі), Oracle Utilities (автоматизація задач житлово-комунального господарства),

Oracle Siebel CRM (система взаємодії з клієнтами) та інші.

Особливістю корпорації Oracle є те, що вона пропонує єдині автоматизовані комплекси програмних продуктів, починаючи від різноманітних по складності, масштабу та функціонал засобів СУБД до модулів аналізу даних, отримання звітів, їх публікації у веб тощо. Подібни комплексних рішень компанії-конкуренти запропонувати не в змозі.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]