Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
13
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

Урок 17

Тема. Розв'язування задач.

Мета:

  • повторення і закріплення вивченого;

  • розвивати увагу й логічне мислення учнів;

  • формувати вміння обирати найважливішу інформацію і правильно її передавати;

  • формувати навички роботи з клавіатурою;

  • виховувати дбайливе ставлення до клавіатури.

Обладнання: малюнки для проведення гри «Інформація».

Програмне забезпечення: клавіатурний тренажер.

Вимоги до учнів: знаходити закономірність у розташуванні предметів; точно передавати інформацію, яку вони бачать, словами; орієнтува­тися в клавішах на клавіатурі.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка

Поміркуй і скажи:

  • Заєць стрибає, а ластівка... (Літає).

  • Черв'як повзає, а риба... (Плаває).

  • Кінь бігає, а змія... (Повзає).

  • Гусінь повзає, а коник... (Стрибає).

  • Собака гавкає, а кішка... (Нявкає).

  • Курка квокче, а зозуля... (Кує)

  • Корова мукає, а свиня... (Хрюкає).

  1. Перевірка домашнього завдання

Відповідь:

а) 25

б) 14, 26

в) 15, 27, 33

  1. Повторення правил ТБ

  2. Гра «Інформація»

(Перед грою потрібно повторити поняття «інформація».) Усі учні діляться на команди. Кожна команда обирає одного учасника, який буде передавачем інформації. Цей учень отри­мує малюнок, який може бачити тільки він. Учень намагається словами пояснити, що зображено на малюнку, а інші учасники його команди намагаються намалювати цей малюнок. Виграє та команда, яка відтворить малюнок швидше і точніше. Приклад малюнка:

  1. Фізкультхвилинка

Відчинились двері — рип.

Нахилитись уперед, розвести руки перед собою.

З-за порогу зайчик — стриб!

Стрибати на місці зі складеними руками.

Хто тут є? Що тут є?

Енергійно крутити головою в різні сторони.

Хто в будиночку живе?

Підняти руки над головою і скласти їх «дашком».

Із кімнати чутно: Цить!

Поставити руки на пояс, тупнути однією, потім другою ногою

Тут хазяїном — ведмідь!

Тупцювати на місці. Я

на гостя не чекав!

Схрестити руки на грудях і похитати головою.

Швидко зайчик пострибав.

Підстрибнути на місці й сісти за парту.

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом

Завдання 1.

Відповідь: ведмідь – шукає малину і мед; білка – будує гніздо в дуплі; корова – дає молоко; кінь – возить дрова; кішка – ловить мишей; собака – охороняє дім

Завдання 2.

  1. Робота з комп’ютером

  2. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

Урок 18

Тема. Повторення та узагальнення вивченого в першому семестрі. Складання алгоритмів для виконавця. Виконання графічних диктантів. Практична робота № 16. «Олівець». Комп'ютерний диктант.

Мета:

  • повторити вивчене в І семестрі;

  • розвивати увагу й логічне мис­лення; вчити учнів правильно виконувати дії під диктовку вчителя;

  • виховувати зацікавлення до інформатики.

Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань».

Вимоги до учнів: уміти правильно поводитися на робочому місці (за комп'ютером); уміти орієнтуватися на полі в клітинку в напрямках «угору», «униз», праворуч», «ліворуч»; уміти точно виконувати дії на вимогу вчителя; знати назви зовнішніх пристроїв ПК та їх функції.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]