- •Розв’язання завдання
- •3. Виходячи з нової тривалості роботи (1,2) маємо:
- •4. Виходячи з нової тривалості роботи (2,3) маємо:
- •5. Виходячи з нової тривалості роботи (3,4) маємо:
- •6. Виходячи з нової тривалості роботи (4,5) маємо:
- •7. Виходячи з нової тривалості роботи (5,6) маємо:
- •8. Виходячи з нової тривалості роботи (6,7) маємо:
- •9. Виходячи з нової тривалості роботи (7,8) маємо:
- •10. Виходячи з нової тривалості роботи (8,9) маємо:
- •11. Виходячи з нової тривалості роботи (9,10) маємо:
- •12. Виходячи з нової тривалості роботи (10,11) маємо:
- •13. Виходячи з нової тривалості роботи (11,12) маємо:
- •14. Виходячи з нової тривалості роботи (12,13) маємо:
- •15. Виходячи з нової тривалості роботи (13,14) маємо:
- •16. Виходячи з нової тривалості роботи (14,15) маємо:
- •17. Виходячи з нової тривалості роботи (15,16) маємо:
- •18. Виходячи з нової тривалості роботи (16,17) маємо:
- •19. Виходячи з нової тривалості роботи (17,18) маємо:
- •20. Виходячи з нової тривалості роботи (18,19) маємо:
- •21. Виходячи з нової тривалості роботи (19,20) маємо:
- •22. Виходячи з нової тривалості роботи (20,21) маємо:
3. Виходячи з нової тривалості роботи (1,2) маємо:
- витрати на роботу (1,2) зросли на 3 дні*40грн/день=120грн, тому сукупні витрпти на проект складають С1пр=12000+120=12120грн;
- тривалість проекту роботи (1,2) складає 125 дн.;
- новий критичний шлях дорівнює (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23)=125 дн.;
- новий підкритичний шлях складає (1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;20;21;22;23) =118 дн.
У проекті скорочення тривалості та оптимізації бюджету відбувається зменшенням робіт, що лежать на критичному шляху (1-2; 2-3; 3-4; 4-5; 5-6; 6-7; 7-8; 8-9; 9-10; 10-11; 11-12; 12-13; 13-14; 14-15; 15-16; 16-17; 17-18; 18-19; 19-20; 20-21; 21-22; 22-23).
Межа скорочення роботи (2,3)=4-2=2 дні. Різниця між новим критичним і підкритичним шляхом = 125-118=7 днів. Виходячи з розрахункових значень можливості скорочення роботи (2,3) обираємо мінімальне - 2 дні. Нове значення роботи (2,3) =4-2=2дні. Розраховуємо новий сітьовий графік:
L max {1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;19;20;21;22;23} =123 дн.
L2{1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;20;21;22;23}=116 дн.
L3{1;3;4;5;6;7;10;14;15;19;20;21;22;23}=84 дн.
L4{1;3;4;5;7;8;10;11;12;13;15;18;20;21;22;23}=78 дн.
L5{1;3;5;6;7;8;9;10;13;15;19;20;21;22;23}=77 дн.
L6{1;2;3;5;6;7;8;10;11;12;15;16;22;23}=70 дн.
L7{1;2;5;7;10;13;14;15;18;20;21;22;23}=67 дн.
L8{1;4;5;9;10;11;22;23}=46 дн.
L9{1;3;4;5;8;10;11;22;23}=39 дн.
L10{1;2;3;5;8;10;11;22;23}=34 дн.
4. Виходячи з нової тривалості роботи (2,3) маємо:
- витрати на роботу (2,3) зросли на 2 дні*100грн/день=200грн, тому сукупні витрпти на проект складають С1пр=12120+200=12320грн;
- тривалість проекту роботи (2,3) складає 123 дн.;
- новий критичний шлях дорівнює (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23)=123 дн.;
- новий підкритичний шлях складає (1;2;5;7;10;12;15;16;17;18;19;20;21;22;23) =116 дн.
Межа скорочення роботи (3,4)=4-2=2 дні. Різниця між новим критичним і підкритичним шляхом = 123-116=7 днів. Виходячи з розрахункових значень можливості скорочення роботи (3,4) обираємо мінімальне - 2 дні. Нове значення роботи (3,4) =4-2=2дні. Розраховуємо новий сітьовий графік:
L max {1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;19;20;21;22;23} =121 дн.
L2{1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;20;21;22;23}=114 дн.
L3{1;3;4;5;6;7;10;14;15;19;20;21;22;23}=82 дн.
L4{1;3;4;5;7;8;10;11;12;13;15;18;20;21;22;23}=76 дн.
L5{1;3;5;6;7;8;9;10;13;15;19;20;21;22;23}=77 дн.
L6{1;2;3;5;6;7;8;10;11;12;15;16;22;23}=70 дн.
L7{1;2;5;7;10;13;14;15;18;20;21;22;23}=67 дн.
L8{1;4;5;9;10;11;22;23}=46 дн.
L9{1;3;4;5;8;10;11;22;23}=37 дн.
L10{1;2;3;5;8;10;11;22;23}=34 дн.
5. Виходячи з нової тривалості роботи (3,4) маємо:
- витрати на роботу (3,4) зросли на 2 дні*158грн/день=316грн, тому сукупні витрпти на проект складають С1пр=12320+316=12636грн;
- тривалість проекту роботи (3,4) складає 121 дн.;
- новий критичний шлях дорівнює (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23)=121 дн.;
- новий підкритичний шлях складає (1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;20;21;22;23) =114 дн.
Поточний запас скорочення роботи (4,5) складає 6-3=3 дні. Різниця між тривалістю критичного і підкритичного шляхів 121-114=7 днів. Тому відповідно роботу (4,5) скорочуємо на 3 дні.
Із двох розрахункових значень 3 дні і 7 днів обираємо мінімальний строк скорочення – 3 дні. Нове значення роботи 6-3=3 дні.
L max {1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;19;20;21;22;23} =118 дн.
L2{1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;20;21;22;23}=111 дн.
L3{1;3;4;5;6;7;10;14;15;19;20;21;22;23}=78 дн.
L4{1;3;5;6;7;8;9;10;13;15;19;20;21;22;23}=77 дн.
L5{1;3;4;5;7;8;10;11;12;13;15;18;20;21;22;23}=72 дн.
L6{1;2;3;5;6;7;8;10;11;12;15;16;22;23}=70 дн.
L7{1;2;5;7;10;13;14;15;18;20;21;22;23}=67 дн.
L8{1;4;5;9;10;11;22;23}=46 дн.
L9{1;3;4;5;8;10;11;22;23}=34 дн.
L10{1;2;3;5;8;10;11;22;23}=34 дн.