Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
priroda 44455.docx
Скачиваний:
132
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
122.93 Кб
Скачать

66. Складіть узагальнюючу бесіду до теми "Чому відбувається зміна пір року".

— А що ж відбувається, коли Земля обертається навколо Сонця?

— Повний оберт вона робить за 365 днів. Як називається цей час?

— Що ви спостерігаєте протягом року?

— Чому ж відбувається зміна пір року?

— Давайте поспостерігаємо за рухом Землі і зробимо висновок.

Висновок. Коли до Сонця звернена Північна півкуля, вона одержує більше сонячного тепла і світла, ніж Південна. У цей час тут літо, а в Південній півкулі — зима.

— Поміркуйте у своїх групах, коли настають весна і осінь? (Коли обидві півкулі повертаються до Сонця однаково.) Де може знаходитися наша планета зараз, восени?

67. Предметний урок з природознавства.

У процесі навчання природ викор специфічні тип уроку- предметний. Особливість предметного уроку полягає в тому, що власне предметний зміст, яким оволодіють учні в процесі уроку, передбачає різнобічне вивчення конкретного предмета або явища природи: виявлення ознак, властивосьей структури, встановлення звязків і залежностей з іншими обєктами і умов існування або протікання,походження, спосіб , добування або вирощування, важдивості для людини. Доцільно, щоб на такому уроці діти працювали з натур, живими природ обєктами. Це одна із складових частин успіху його проведення. Якщо відсутня обєктивна можливість іх забезпечення тоді викор гербарні та колекційні зразки. До цієї роботи також залучають батьків. Так , на екскурсіях , пргулянках діти, збирають різні природні матеріали: корисні копалини, плодні насіння, жуків – шкідників, окремі рослини або їх частинки. На уроках праці в позаурочний час - на шуртку, вдлма, разом з батьками- вони за завданням учтеля виготовляють гербарії і колекції. Аналіз власне предметного змісту, предметних уроків з природоз засвідчив, що уявлення або поняття протой чи інший обєкт формується в учнів за умови оволодіння кількома елементами знань, що відображають іх різні сторони. Щей висновок ілюструє логічне схема власне предметного змісту теми “ Зернові рослини„.

68. Основні принципи побудови програми з природознавства

Зміст навчального матеріалу тог чи іншого предмета зумовлюється принципами науковості й доступності, систематичності і послідовності навчання, зв’язку навчання з життям, а також із специфічними принципами природознавства: краєзнавчим, батьківщинознавчим та сезонності. Принцип науковості передбачає такий добір програмного матеріалу з природознавства, який відповідав би сучасному рівню розвитку наук. Програмою передбачено вивчення такого матеріалу, на основі якого в учнів формується цілісне уявлення про природу, що забезпечується вивченням взаємозв*язків між предметами і явищами.Принцип доступності – йти «від легкого до важкого», «від відомого до невідомого», «від простого до складного», «від близького до далекого Програма – це нормативний документ, розроблений на основі державного стандарту початкової освіти.

Програма має формувати ключові компетенції:

- вміння вчитися

- інформаційно-комунікативну\

- загально-культурну

- здоров*я збережувальна

- громадянська

- соціальна

- компетентна

69. Побудуйте вступну бесіду (розповідь) до теми «Природа восени».Залежно від пори року у дерев, чагарників, трав'янистих рослин змі­нюється зовнішній вигляд, а також хід процесів у розвитку й рості. Зміна умов середовища - зниження або підвищення температури, скорочення або збільшення світлового дня - зумовлює сезонні явища в житті рос­лин. Особливо яскраво виражені ці зміни навесні й восени Зменшення світла і зміна кольорів у природі означають наближен­ня осені. Вода, температура якої стає нижчою, ніж улітку, не може на­дійти через коріння до всієї рослини. Тоді дерево або кущ, захищаючись від надмірного випаровування через листя, починає скидати його з себе. Вітер підхоплює крилаті насінини берези й липи, клена і сосни й переносить їх на далекі відстані. Перший місяць осені за календарем - вересень. Помітно скорочується день. 23 вересня - день осіннього рівнодення, тобто день дорівнює ночі. Після нього ніч стає довшою, а день зменшується. Настають короткі осінні дні. Осінь впевнено входить у свої права. Наступний місяць осені - жовтень Листопад - сумний місяць. Зникають яскраві барви, з дерев опадає останнє листя, ліс стає незатишним, непривітним. Стало тихо в і парках. Небо похнюпилось, стало свинцево-сірим. Осінній дощ може йти день, два, цілий тиждень. Холодно, непривітно, і день сірий і вологий. Хмари закрили сонечко, вітер здуває з рослин останнє листя. Досить цікавими є інші назви листопада: напівзимник, ворота зими, грудкотрус, листопадень, падолист. Короткі дні у листопада. Уранці стелиться над землею туман, хмари низько опускаються. Інколи сонце розриває важкі хмари, з'явиться над землею ненадовго і знову сховається. Листопад - ворота зими. Нерідко буває, що випадає сніг, і після першого морозу замерзають калюжі.Так природа захищає себе перед суворою зимою, щоб вижити і дарувати свою оновлену красу. Краса природи виховує любов до рідногокраю.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]