Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3 P_C Admin process.doc
Скачиваний:
18
Добавлен:
10.02.2016
Размер:
463.36 Кб
Скачать

Тема 2.2. Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ (лекція - 2 години)

Поняття адміністративної юрисдикції. Підсудність: поняття та значення. Публічно-правовий спір, як предмет адміністративного судочинства. Характеристика категорій адміністративних спорів, віднесених до адміністративної юрисдикції. Адміністративний договір. Співвідношення адміністративної юрисдикції з іншими судовими юрисдикціями.

Поняття та види підсудності адміністративних справ. Територіальна, предметна, інстанційна підсудність та їх різновиди. Правила визначення підсудності. Наслідки недодержання правил підсудності.

Тема 2.3. Суб’єкти адміністративного судочинства. (лекція - 2 години)

Поняття, види та процесуальні права і обов’язки суб’єктів адміністративного судочинства. Склад адміністративного суду, його не змінність. Підстави для відводу судді. Наслідки відводу судді.

Сторони в адміністративному судочинстві, їх адміністративно-процесуальний статус. Треті особи в адміністративному судочинстві, їх права та обов’язки. Представники сторін та третіх осіб в адміністративному судочинстві, їх адміністративно-процесуальний статус.

Інші учасники адміністративного судочинства: секретар судового засідання, судовий розпорядник,свідок, експерт, спеціаліст, перекладач. Підстави для відводу секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача.

Тема 2.4.Строки та судові витрати в адміністративному судочинстві (лекція - 4 години)

Поняття та види строків в адміністративному судочинстві. Строки як юридичні факти. Види строків. Обчислення та перебіг строків. Строк при реалізації права на звернення до адміністративного суду. Поняття та загальна характеристика процесуальних строків. Строки при реалізації права на апеляційне або касаційне оскарження. Строки при провадженні у Верховному суді України, за нововиявленими обставинами. Строки при виконанні судових рішень.

Види судових витрат. Судовий збір. Судові витрати. Сплата і повернення судового збору. Розподіл судових витрат. Визначення розміру судових витрат. Рішення щодо судових витрат.

Тема 2.5. Судові виклики і повідомлення. Фіксування адміністративного судового процесу. (лекція - 2 години)

Зміст та види повісток. Вручення повістки. Виняткові засоби судових викликів і повідомлень. Фіксування судового засідання технічними засобами. Журналу судового засідання. Протокол про вчинення окремої процесуальної дії або під час виконання судового доручення.

Тема 2.6. Процес доказування в адміністративному судовому процесі. Докази в адміністративному судочинстві (лекція - 4 години)

Теорія доказування в адміністративному судочинстві. Предмет доказування. Етапи процесу доказування: збір, оцінка, перевірка доказів. Допустимість, достовірність, достатність та відносність доказів. Право та обов’язок доказування. Підстави для звільнення від доказування. Суб’єкти доказування в адміністративному судовому процесі. Забезпечення доказів, способи їх забезпечення.

Поняття та класифікація доказів (джерел) в адміністративному судочинстві. Пояснення сторін, третіх осіб та їхніх представників. Показання свідка. Письмові докази. Речові докази. Висновок експерта. Комісійна та комплексна експертизи. Додаткова і повторна експертизи.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.