Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ekzamen_s_OPрр.docx
Скачиваний:
93
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
274.78 Кб
Скачать

49. Поясніть правила надання пмд при теплових ударах і опіках

 Перша допомога при тепловому і сонячному ударі Симптоми: потерпілий відчуває втому, головну біль, запаморочення, слабкість, біль в ногах і спині, почервоніння шкіри, шум у вухах, потемніння в очах, задишка, серцебиття. Потерпілого необхідно перенести в прохолодне місце, зняти одяг, покласти на спину піднявши голову, остудити голову та область серця холодною водою, напоїти холодною водою, дати понюхати ватку змочену нашатирним спиртом. При відсутності дихання і серцебиття зробити штучне дихання и непрямий масаж серця. Транспортувати необхідно в положенні лежачі на спині з піднятою головою 2.Перша допомога при опіках Опіки бувають термічні і хімічні При термічних опіках треба остудити опалену поверхню за допомогою струмені води або тканини змоченої холодною водою не менше ніж 15 хвилин. Не можна проколювати пухирі на опаленій поверхні. Дати потерпілому знеболювальні препарати, дати випити велику кількість рідини ( теплого солодкого чаю, мінеральної води) Накласти суху стерильну пов’язку або змочену розчином новокаїну. Обгорілі залишки одягу не видаляти. При хімічних необхідно промити місце опіку проточною водою без сильного напору не менше 15 хвилин, обробити рану 2% розчином харчової соди при опіках кислотою або 1% розчином оцтової або борної кислоти при опіках лугом. Після промивання на рану накладається пов’язка і потерпілого госпіталізують.

У разі сонячного опіку

• При підозрі на сонячні опіки слід оглянути потерпілого і встановити важкість опіків. Насамперед, потерпілого слід перенести у прохолодне місце. Важкість опіку визначається глибиною ураження шкіри та площею опікової поверхні. • Розрізняють 4 ступеня опіків: - І ступінь – почервоніння шкіри, свербіння, незначний набряк, можливе лущення; - ІІ ступінь – утворення пухирів з рідиною всередині; - ІІІ ступінь – омертвіння тканини; - ІV ступінь – обвуглювання тканини. • Сонячні опіки найчастіше є опіками І ступеня, рідше – ІІ. Насамперед, слід прикласти на 5 – 10 хвилин до обпечених ділянок тіла пузир з льодом або інший холодний предмет з морозильної камери, загорнутий у чисту тканину. • Глибокий та великий за охопленням поверхні шкіри опік може викликати опіковий шок. У дітей старше 3 років опіковий шок розвивається при площі поверхневого опіку більше 10%, у дітей від 1 до 3 років – більше 5 %, у дітей до 1 року – більше 3 %. Імовірність появи глибоких опіків у дітей висока через те, що їхня шкіра позбавлена захисних властивостей, що формуються з віком. • При ураженні шкірного покриву необхідно накласти стерильну пов’язку. При опіках І ступеня опікову поверхню можна передчасно змазати маззю на основі пантенолу. • Для попередження інфікування не можна торкатися опікової поверхні руками чи розтинати пухирі. • За потреби дати потерпілому знеболювальний засіб. • При появі виражених порушеннях терморегуляції у потерпілого після використання фізичних методів охолодження (обтирання, холодні компреси), перорального прийому жарознижувальних препаратів для профілактики судом й як додаткового знеболення може стати необхідними внутрішньом’язове введення ліків. • При важких або значних за охопленням площі шкіряного покриву опіках слід викликати швидку.

У разі теплового удару

• При настанні теплового удару слід перенести потерпілого у прохолодне місце та покласти його на спину, підклавши йому під голову подушку або згорток одягу. • Далі необхідно розстібнути чи зняти з потерпілого одяг, що заважає диханню. Змочити голову та груди холодною водою. Прикласти холодний компрес на поверхню шкіри, де зосереджено багато судин (лоб, тім’яна область та інші). • Якщо потерпілий у тямі, бажано дати йому холодний чай або холодну підсолену воду. • Якщо порушене дихання та відсутній пульс, слід провести штучне дихання і зовнішній масаж серця та негайно викликати швидку.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]