Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ekzamen_s_OPрр.docx
Скачиваний:
93
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
274.78 Кб
Скачать

31. Складіть та прокоментуйте інструкцію з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу під час навчально-виховного процесу.

1. Загальні положення

1.1. Інструкція з безпеки діяльності працівника дошкільного закладу під час навчально-виховного процесу встановлює вимоги щодо безпеки діяльності для працівника дошкільного закладу:

-вихователів, вихователів-методистів, музичних керівників, інструкторів з фізичної культури, вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів, психологів (далі – педагогічні працівники);

- помічників вихователів, завідувача господарською частиною, шеф-кухаря (далі – працівники обслуги).

1.2. Інструкція встановлює порядок безпечного ведення робіт педагогічними працівниками та працівниками обслуги дошкільних закладів (далі – працівники) в приміщеннях, на території дошкільного закладу та інших місцях, де працівники виконують доручену їм роботу.

1.3. Вимоги інструкції з безпеки діяльності є обов’язковими для виконання працівниками відповідно до Закону України „Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України.

1.4. Відповідальність за розробку і контроль за виконанням працівниками інструкції з безпеки діяльності покладаються на керівника дошкільного закладу.

1.5. Педагогічні працівники дошкільного закладу призначаються з числа осіб, які мають спеціальну педагогічну освіту, досягли 18-річного віку і за станом здоров’я можуть виконувати відповідний вид роботи.

1.6. Педагогічні працівники відповідають за охорону життя і здоров’я вихованців групи, в якій вони працюють, забезпечують їх виховання, навчання та розвиток.

1.7. Перед призначенням на роботу і періодично один раз на три місяці працівники дошкільного закладу повинні проходити медичний огляд.

1.8. Усі педагогічні працівники дошкільного закладу один раз на три роки проходять навчання з питань охорони праці (безпеки життєдіяльності) з подальшою перевіркою знань.

1.9. Керівник дошкільного закладу чи особа, що виконує обов’язки, проводить з працівником, який приймаються на роботу, вступний інструктаж з охорони праці, знайомить з правилами внутрішнього трудового розпорядку дошкільного закладу , санітарними правилами і утримання дитячих дошкільних закладів.

1.10. Перед допуском до роботи керівник дошкільного закладу чи особа, що виконує його обов’язки, проводить з працівником первинний інструктаж з охорони праці, знайомить з умовами праці.

1.11. Повторний періодичний інструктаж з охорони праці проводиться один раз на 6 місяців.

1.12. У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформляються розпорядження чи інші документи, працівник повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.

1.13. Працівники повинні знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежегасіння і вогнегасниками).

1.14. Працівники повинні мати навички в наданні першої (долікарської) допомоги; у разі захворювання дитини чи при нещасному випадку необхідно негайно викликати медпрацівника.

1.15. Про виявлені несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інші небезпечні прояви та нещасні випадки, які трапилися в дошкільному закладі, працівники повинні повідомити керівника дошкільного закладу.

 

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Вимоги безпеки для педагогічних працівників:

2.1.1. Оглянути ігрову кімнату чи ігровий майданчик з метою усунення виявлених небезпечних для дітей чинників.

2.1.2. Перед проведенням прогулянок або екскурсій в природу заздалегідь приготувати питну воду у закритій посудині та аптечку першої допомоги.

 

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи

3.1. Вимоги безпеки для педагогічних працівників та помічників вихователів

у приміщенні дошкільного закладу:

3.1.1. Постійно стежити за станом обладнання, вживати заходів щодо усунення несправностей.

3.1.2. Бути уважними до дітей – не залишати їх без нагляду.

3.1.3. Подавати дітям їжу з кухні трохи охололою.

3.1.4. Подавати їжу з кухні в закритому посуді з маркуванням щодо груп, щодо страв і в той час, коли в коридорах та на сходах немає дітей.

3.1.5. Не залучати дітей для одержання їжі з кухні та роздачі гарячих страв під час чергування в групі.

3.1.6. Під час прийому їжі стежити, щоб діти правильно користувалися столовими приборами, попереджати їх про можливість опіки гарячою їжею.

3.1.7. Для пиття дітям давати тільки кип’ячену воду в індивідуальних чашках, зберігати її в чистій, закритій посудині; в літній період стежити, щоб вода не була холодною.

3.1.8. Мити столовий та чайний посуд лише за відсутності дітей.

3.1.9. Під час використання технічних засобів навчання дотримуватися інструкцій з їх експлуатації та правил електробезпеки: вмикати їх в мережу лише сухими руками, стежити за відповідністю показників напруги в електромережі, користуватися справними електроприладами, розетками, вимикачами.

3.1.10. Не залишати ножиці, голки, ліки , сірники, миючі засоби та інші небезпечні для здоров’я дітей предмети, тримати їх у зачиненій шафі в недоступному для дітей місці; ножиці для занять мають бути з тупими кінцями.

3.1.11. Під час проведення занять стежити за правильною поставою вихованців: вони повинні рівно тримати корпус, сидіти глибоко на стільці, ступні ніг спираються на підлогу, відстань від очей до поверхні столу – 30 -40см.

3.1.12. Супровід дітей на заняття до спортивної зали, комп’ютерної зали, в кабінет для занять іноземними мовами тощо мають виконувати особи, які проводять заняття.

3.1.13. З метою запобігання занесенню інфекцій не передавати з одного дошкільного закладу в другий для тимчасового користування святкові костюми тощо.

3.1.14. Негайно ізолювати дитину, яка захворіла в дошкільному закладі.

3.2. Вимоги безпеки для педагогічних працівників та помічників вихователів на ігровому майданчику, ділянці:

3.2.1. Під час виходу дітей із приміщення вихователь повинен іти першим, помічник вихователя – останнім з метою забезпечення нормального руху дітей сходами. Першу групу готових до прогулянки дітей виводить вихователь і чекає з дітьми біля виходу з будинку, інших одягає і супроводжує помічник вихователя. Не дозволяється відправляти дітей на майданчик з групи і в групу з майданчика без супроводу дорослого.

3.2.2. Під час проведення прогулянок забезпечити умови для вільних ігор, вправ на бумі, драбинках тощо з обов’язковою підтримкою дітей, систематично стежити за міцністю кріплення фізкультурного обладнання (у спортивній залі і на майданчику) та за правильною обробкою дерев’яних приладів.

3.2.3. Під час прогулянки весь час тримати в полі зору всіх дітей, збираючись у зворотний шлях, перевірити їх наявність; вихователь повинен йти позаду, щоб бачити всіх дітей, в першій парі ставити найбільш організованих дітей.

3.2.4. Відправляючись на екскурсію, прогулянку за межі дошкільного закладу, вихователь зобов’язаний знати кількість дітей, яких він бере з собою; якщо в дошкільному закладі залишаються деякі діти з групи, їх передають під відповідальність одного з педагогічних працівників дошкільного закладу (за вказівкою керівника дошкільного закладу).

3.2.5. У разі виходу на прогулянку з дітьми за межі дошкільного закладу треба мати не менше двох працівників, причому необхідно дотримуватись правил дорожнього руху; в разі переходу вулиці слід зупинити дітей біля переходу, вихователя або помічнику вихователя – стати з червоним прапорцем на проїжджій частині дороги, що буде сигналом для припинення руху транспорту. після повної зупинки транспорту діти переходять вулицю з вихователем, помічник вихователя переходить вулицю останнім. Об’єднувати групи (більше двох) не дозволяється.

3.2.6. Не допускати прогулянок-екскурсій дітей поблизу доріг з інтенсивними рухом транспорту, а також трамвайних, залізничних колій.

3.2.7. Під час проведення занять на ділянці дошкільного закладу, у куточку природи стежити, щоб діти не вживали без дозволу вихователя або помічника вихователя як їжу рослини (ягоди, трави), гриби; на ділянці, у куточку природи не повинно бути отруйних рослин, ягід, а також рослин з колючим і гострим листям та плодами.

3.2.8. Під час на перебування на території дошкільного закладу стежити, щоб діти не виходили за межі дитсадка. Хвіртка має завжди бути замкнена, вхідні двері дошкільного закладу зачинені на засув на висоті, не доступній для дитини.

3.2.9. Стежити, щоб у літній час діти мали легкі головні убори для уникнення перенагрівання, сонячні ванни проводити лише за призначенням і під наглядом медичного працівника.

3.2.10. Під час купання дітей у природних водоймах перевіряти місця купання; дозволяється купання у неглибоких річках та водоймах, при цьому групу дітей 25-30 осіб супроводжують не менше двох дорослих, один із них – обов’язково вихователь. Водночас у воді має знаходитися 3-5 дітей у супроводі дорослого, решта дітей залишається на березі під наглядом іншого дорослого.

 

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

 

4.1. Вимоги безпеки для педагогічних працівників:

4.1.1. Вимкнути всі технічні засоби з електромережі, перевірити стан приміщення, передаючи зміну іншому педагогічному працівникові, поінформувати його про кількість дітей за журналом обліку та про стан їх здоров’я, а також про стан обладнання в групі.

 

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]