Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
БЖ Яким Р.С.doc
Скачиваний:
16
Добавлен:
24.11.2018
Размер:
7.61 Mб
Скачать

3.11. Небезпеки, на які наражаються телеглядачі та користувачі комп'ютерів

Засиджування біля екранів телевізорів, моніторів комп'ютерів надзвичайно шкідливе для психічного і фізичного здоров'я людей, а особливо дітей.

У більшості фільмів, телепередач демонструють сцени насилля, злочинної діяльності, де злочинець не кається у вчиненому, його вчинок не одержує негативної оцінки. Акти агресії демонструють позитивні герої, пропонуючи тим самим агресивні моделі поведінки. Майже 6% тих дітей, які переглядали телепрограми до однієї години на день скоїли в старшому віці насильство, ті хто дивився від 1 до З год - 23% застосували насильство щодо інших, серед тих, хто дивився більше 3 год - таких майже 30%. Тому дитина повинна проводити біля телевізора не більше 1 год. Більшість дорослих і дітей неспроможні відрізнити реальність від шоу, кіно. Це емоційно хиткі особи, що є "продуктами" міського стресу та нездорового дозвілля.

Комп'ютерні ігри підвищують рівень агресії в думках, почуттях і вчинках людей і в цьому сенсі завдають більше шкоди, ніж сповнені жорстокості фільми чи телепередачі. Комп'ютерні ігри дають можливість стати учасником сценарію певної моделі діяльності (війна, терор, убивство тощо). Комп'ютерна, віртуальна реальність потребує в гравця перевтілення в агресивного героя. Коли граєш роль вбивці, чи спецназівця, мусиш, думати, діяти як герой. Отже віртуальні ігри "екшен" спричинюють зміну свідомості у комп'ютеромана.

У того, хто грає комп'ютерну гру "екшен" (action games) від емоційного, психічного перенапруження тремтять руки, виступає піт, частіше б'ється серце, може настати кататанічної епілепсії.

Серед небезпечних для психіки ігор можна назвати: "Doom", "Grand Theft Auto 3", "Carmageddon", "Woltenstein 3D", "Mortal Combat", "Diablo", "Soldser of fortune" та багато ін.

Психологічна узалежненість від комп'ютера - один з варіантів узалежненої поведінки - неконтрольоване захоплення електронними іграми та Інтернетом (як і надмірний потяг до азартних ігор, колекціонування, алкоголю, наркотиків) призводить до невропатії, розладу нервової системи, від якої потерпають насамперед замкнені за характером, невпевнені у собі люди. Комп'ютеромани не вміють спілкуватися з ровесниками, вирішувати незначні особисті проблеми. Наприклад відомий випадок, коли школяр викинувся з вікна багатоповерхового будинку через те, що

3. Безпека людини в різних сферах життєдіяльності 215

старший брат насміхався з нього, бо він не зміг виграти в комп'ютерній грі. Чудом школяр залишився живим (впав на брезентовий намет магазину).

Телевізор, комп'ютер сприяють появі в повітрі тяжких аеронів, через які людина швидко втомлюється, в неї виникає головний біль, підвищується тиск.

Директор з наукової роботи Інституту гігієни і медичної екології АМН України доктор медичних наук Н.С. Полька стверджує, що лікувати дітей, які потрапили в залежність від комп'ютера так само важко, як і наркоманів.

Дитячі психологи та психіатри прогнозують, що у XXI ст. комп'ютероманія випередить наркоманію і токсикоманію.

Тривалий вплив електромагнітного поля ве,зз до змін структури мозку, ендокринної, кровоносної, імунної систем.

Низькочастотне електромагнітне поле - при шна багатьох захворювань, у тому числі так званої відеоігрової епілепсії, раку моло: і лої та передміхурової залоз.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.