Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
voenka1.docx
Скачиваний:
972
Добавлен:
29.02.2016
Размер:
118.87 Кб
Скачать

2.Показники технічного стану автомобілів. Порядок передачі автомобілів в середині частини, правила утримання машин.

Технічний стан машини визначається її справністю та надійністю (ресурсом до наступного середнього або капітального ремонту, повнотою і якістю технічного обслуговування та ремонту, іншими факторами). Ресурс до ремонту машини в кілометрах (мотогодинах) визначається як різниця між міжремонтним ресурсом і здійсненим пробігом (напрацюванням мотогодин).

Основним показником технічного стану машин військової частини (підрозділу) є коефіцієнт технічної готовності (КТГ), який визначається відношенням кількості справних машин до їх наявної чисельності.

Укомплектування військових частин і підрозділів проводиться за штатами, табелями до штатів і штатними розписами з урахуванням скорочення багатомарочності.

Номер наказу про введення машини в експлуатацію і прізвище водія заносяться в паспорт (формуляр) машини.

До видачі наказу про введення машини в експлуатацію її використання забороняється.

Машина вручається водію особисто командиром військової частиничи командиром підрозділу (не нижче командира роти) перед строєм підрозділу. Водій, що прийняв машину, розписується у формулярі (паспорті) і з цього часу несе повну відповідальність за збереження машини, її справність і готовність до використання.

Забороняється переміщення водія з однієї машини на іншу. У разі крайньої необхідності водій переміщується на іншу машину наказом командира військової частини.

Використання за призначенням є таке використання автомобільної техніки, коли машини військової частини використовуються тільки за штатним призначенням із додержанням установлених технічних норм і правил.

Технічне обслуговування проводиться для підтримання експлуатаційних покажчиків (надійності) машин в заданих нормативно – технічною документацією межах і забезпечення їхс правності та готовності до використання за призначенням.

У Збройних Силах України прийнята планово – попереджувальна система технічного обслуговування, яка передбачає обов`язкове виконання із заданою періодичністю встановленого комплексу робіт в період використання, в процесі зберігання та транспортування.

3. Порядок використання машин.

Використання машин - застосування їх за прямим призначенням з дотриманням установлених норм і правил та виконанням вимог безпеки руху.

Порядок використання машин у Збройних Силах України визначений “Інструкцією про порядок використання автомобільної техніки у Збройних Силах України

Використання машин планується та здійснюється тільки за штатним призначенням і в межах установлених річних норм витрат моторесурсів в мирний час на одну машину.

Легкові автомобілі використовуються тільки за штатним призначенням для забезпечення службової діяльності посадових осіб, перевезення особового складу, транспортування озброєння, техніки та дрібних партій вантажу.

Легкові автомобілі, що виконують завдання поблизу частини, при тривалих перервах у день їх використання , мають утримуватися у парках цих частин . Виклик легкових машин здійснюється через чергового частини порядком , встановленим командиром.

Вантажні і спеціальні автомобілі бойової, стройової та учбової груп використовуються для забезпечення планів бойової підготовки. Не допускається використання цих автомобілів для забезпечення господарчої діяльності, а також замість легкових.

Автомобільні базові шасі використовуються у складі комплексів озброєння та військової техніки згідно з планами бойової підготовки на навчальний рік у межах встановлених річних норм витрат моторесурсів.

Категорично забороняються перевитрати норм моторесурсів на шасі

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]