Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
PK_teoria.docx
Скачиваний:
11
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
118.26 Кб
Скачать

28) Дайте порівняльну характеристику евхаріса та зефірантеса, запропонуйте агротехніку розмноження та вирощування, їх використання.

використовують неширокі ємності, високі і вузькі. На дно насипають товстий шар дренажу з керамзиту і черепків. У ємність висаджують по 3-5 цибулин, занурюючи їх у землю на глибину 4-5 см. Групова посадка в порівняно тісному посуді - неодмінна умова гарного цвітіння. Розсаджені поодинці, цибулини не зацвітають до тих пір, поки не розмножаться в достатній кількості. Переважні субстрати з хорошою вологоємністю. Субстрати готують на основі листової землі (4 частини), додаючи компост (2 частини), крупнозернистий пісок або інший розпушувач (2 частини) і суглинок (1 частина). Суміш можна скласти з 3 частин листяної, 2 частин вересковой і по 1 частини дернової землі та піску. Вересову землю можна замінити торф'яний. Рослинам потрібен хороший дренаж. Еухаріс рясно цвіте за умови, що йому тісно в горщику. Розмноження дітками, тобто цибулинками, у березні квітні.

Зефірантес. Родина Амарилісові. Зефірантес — багатолітня декоративноцвітуча цибулевидна рослина. Цибулина невеликих розмірів, в діа­метрі складає 4-6 см. Тон­ке коричневе лушпиння захищає її від пошкоджень. З цибулини зростають декілька листків 15-20 см в довжину. Колір листя темно-зелений, вони тонкі, із загостренням на­верху. Листкові пластинки ніжні, опускаються вниз. Весною з'являється ко­роткий квітконіс, на якому розташовані воронковидні квітки рожевого або білого кольору. Діаметр квітки досягає, як правило, 8 см. Розмножується рослина дітка­ми, які утворюються на материнській цибулині. Використовують звичайну ґрунтосуміш.

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання гарденії та камелії

Gardenia Гарденія. У природних умовах гарденія зустрічається в тропічних і субтропічних районах Азії і Південної Африки. 250 видів цієї рослини. Гарденія відноситься до родини маренових (Rubiaceae). Гарденія відноситься до світлолюбних рослин. Її бажано захищати від попадання сонячних променів. Поливати гарденію слід регулярно. Для зволоження грунту використовують теплу відстояну воду. Крім того, повітря в кімнаті має бути вологим, для цього можна поряд з рослиною поставити ємність з водоюУ зимовий період температура в кімнаті повинна складати приблизно 16-20°С. Для здобуття більш пишно­го і міцного екземпляра гарденію необхідно підживлювати 2 рази в місяць добривами, які не містять вапна. Розмножується гарденія черенками, що одеревіли, які добре укоріняються у вологому грунті. Камелії з’явилися з В'єтнаму, Японії і Китаю, де вони ростуть у передгірських і прибережних лісах. За своєю формою квіти можуть бути: простими, напівмахрових, анемоновіднимі, піоновіднимі, розовідний махровими і симетричними (формальними) махровими. Їх розмір варіюється від 6 до 12 см в діаметрі. Камелії воліють помірний і вологий клімат, розріджену, легку тінь або тіньовий розташування в регіонах з жарким літом, є досить зимостійкими (гібриди Вільямса - до -20 С). Щоб рослини успішно утворювали бутони і цвіли, їм необхідні прохолода і короткий світловий день. Тому камелії квітнуть з пізньої осені до середини весни, що залежить від виду. Квітучі камелії не лякають нічні заморозки, але дуже шкодить швидке відтавання квіток, що відбувається через яскраве ранкового сонця

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]