Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
PK_teoria.docx
Скачиваний:
11
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
118.26 Кб
Скачать

20) Мета і завдання культурозмін у промисловому квітництві. На чому базуються культурозміни?

Культурозміною називають календарний графік використання під квіткові культури оранжерей, парників та відкритого грунту протягом року. При цьому враховують не тільки асортимент рослин відповідно до пропускною здатністю виробничих площ, але також весь комплекс агротехніки, що забезпечує вирощування різних рослин в оптимальні длянихтерміни. Правильна культурозміна забезпечує максимальний випуск продукції з одиниці виробничої площі, значне зниження собівартості продукції і рентабельність господарства. При складанні культурозміни зазвичай всі квітково-декоративні рослини поділяють на основні та додаткові. У першу чергу забезпечується вирощування основних культур. Але це не означає, що додаткові культури залишаються на становищі другорядних. Їм також повинні бути створені всі необхідні умови для нормального розвитку. Вирощування цих культур припадає, головним чином, на періоди недостатнього використання теплиць основними культурами. При недовантаженні теплиць і оранжерей, наприклад в листопаді-січні, підбирають або збільшують кількість гіацинтів, тюльпанів, цикламенів, цинерарія, примули, зимового левкоя, а також вигоночних культур (троянди, бузок, гортензія та ін.) При недовантаженні теплиць і оранжерей навесні підбирають такі зимово-весняні культури, як тюльпани, зимовий левкой, цинерарія, цикламен, примула, а також літники і вигоночние (троянди, бузок, гортензія і т. д.). Щоб повністю використовувати виробничі можливості культиваційних приміщень ранньої восени, влітку вводять в культуру такі рослини, як глоксинію, колеус, папороті, пеларгонії, примулу, фуксію та ін Максимального використання стелажної площі можна домогтися введенням в культуру аспарагусів, бегонії (річці і металіка), колеус, папоротей та інших багаторічних і декоративних культур, які містилися в оранжереї протягом усього року. При підборі рослин необхідно враховувати їх вимоги до тепла, світла і т. п. Не можна в січні в одній і тій же теплиці культивувати цикламен, що вимагає температури 8-12 °, і цинерарію, що потребує температурі 3-5 °, або в лютому вирощувати вимогливу до тепла гортензію і левкой зимовий, для якого потрібна температура 2-4 ° тепла. У кожній оранжереї або теплиці є декілька видів виробничих площ, для кожної з них складається певна культурозміна.

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання родини Бромелієвих (врієзія, більбергія, ехмея та інші).

Бромелієві (Bromeliaceae) — родина однодольнихквіткових рослинпорядкубромелієцвітих. Має в своєму складі близько 3 тис. видів: підродина Bromelioideae 724 види; Переважно всі бромелієві багаторічні трави. Стебла зазвичай вкорочені. Будова кореня залежить від його функцій – прикріплення до субстрату і живлення, або тільки прикріплення до субстрату, як у епіфітних бромелієвих, у яких корені не контактують із ґрунтом і розташовуються в пазухах листків. Листки у бромелієвих можуть бути великими - більше 1 м, середніми (50 – 100см) або мініатюрними – 1 – 2 см; черговими, багаторядними, у деяких тіляндсій і декількох видів підродини бромелієвих – дворядними; зібрані у базальні розетки. Форма листків – лінійна, мечеподібна, вузько широколінійна, ланцетна, трикутна, вузько еліптичні з черешками та без них. Краї листкової пластини – цільнокраї або колючопильчасті, з зубчиками різної форми. Листки зазвичай більш-менш ксероморфні, з товстою кутикулою і розвиненою водоносною паренхімою між епідермою і хлоренхімою. Суцвіття – прості чи складні, головчасті, колосовидніПриквітки зазвичай добре розвинені і яскраво забарвленіПлід септицидна коробочка або ягода (частіше у підродині Bromelioideae). У ананаса (Ananas Mill.) і близького до нього роду псевдоананас (Pseudananas Hassl. ex Harms) окремі ягоди зростаються в супліддя. Насінинки дрібні, різноманітні за формою: яйцеподібні, лінійні або лінзоподібні; зі значним борошнистим ендоспермом всередині і маленьким, але іноді і доволі великим, зародком. Насіння, що розвивається в коробочках, крилате або ж має чубок з волосків.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]