Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ustatkuvannya_ZGRG_-_op_konspekt_-_2015.doc
Скачиваний:
115
Добавлен:
08.02.2016
Размер:
11.05 Mб
Скачать

Устаткування для штабелювання і вантажних операцій

Штабелери (штабелеукладальники) застосовують для вантажно-розвантажувальних операцій, переміщення піддонів з вантажем по рівній твердій підлозі всередині приміщень та штабелювання вантажів в стелажі.

Вони випускаються наступних різновидів:

  • ручні штабелери з гідравлічною системою підйому вантажу;

  • ручні штабелери з електричною системою підйому вантажу;

  • самохідні електричні штабелери (без платформи для оператора);

  • самохідні електричні штабелери (з платформою для оператора).

Штабелери ручні випускаються з гідравлічним (рис. 82 а) і електричним приводами підйому вил (рис. 82 б). Вантажопідйомність штабелерів - від 0,6 до 1,5 т, висота підйому - до 3,5 м. У деяких моделях штабелерів гідравлічний привід підйому може працювати від ножної педалі, а вила можуть бути замінені майданчиком, бочко перекидачем та іншими пристосуваннями. Основними елементами конструкції є: рама ходового візка, колеса, вертикальна рама, каретка з вилковим захватом, механізм підйому каретки, рукоятки гідроприводу та управління рухом. Опускання каретки відбувається під власною вагою при відкритті перепускного клапана.

в

а

б

Рис. 82. Штабелери:

а – ручний з гідравлічною системою підйому вантажу; б - ручний з електропідйомником; в - самохідний електричний (з платформою для оператора).

Електричні самохідні штабелеукладальники з платформою(рис. 82 в) для оператора (водія) застосовуються головним чином на підприємствах з довгою трасою руху. Вони можуть бути укомплектовані телескопічними поворотними вилами, що дозволяє складувати або вилучати вироби, не заважаючи проходу.

Вантажно-розвантажувальні машини

Навантажувачіпризначені для захоплення, горизонтально і вертикального переміщень і укладання вантажів.Для механізації вантажно-розвантажувальних робіт у торгівлі та ресторанному господарстві застосовуються універсальні вилкові навантажувачі, які мають різну вантажопідйомність: 0,5; 1,0; 2,0; 3,0; 5,0; 10 і 20 т. Висота підйому серійних навантажувачів становить: 1,8; 2,8 і 4,5 м, а спеціальних - до 7 м.

Універсальні вилочні навантажувачі для торгівлі і ресторанного господарства випускаються з електричним приводом (електронавантажувачі) від акумуляторної батареї. Вони призначені для роботи в закритих складах та на відкритих площадках, що мають тверде покриття. Внаслідок великого діаметра коліс вони можуть легко долати нерівності дорожнього покриття.

Акумуляторний навантажувач (рис. 83) складається з силової установки, ходової частини, вантажопідйомника і механізмів управління. Силова установка являє собою два електричних двигуна (приводів ходової частини і гідронасоса), які отримують живлення від акумуляторної батареї. Для відновлення електричної ємності акумуляторні батареї навантажувача через 8…10 годин роботи заряджаються від мережі постійного або змінного струму (через випрямляч).

Рис. 83. Навантажувач

Основними вузлами вантажопідіймального механізму, розміщеного між провідними колесами, є: телескопічна рама, каретка змінних вантажозахватних пристроїв і гідроциліндр піднімання. Телескопічна рама виготовляється з швелера і складається з нижньої частини, шарнірно укріпленої на рамі навантажувача, і верхньої висувної частини, яка верхньою траверсою з'єднана зі штоком поршня гідравлічного циліндра, укріпленого на нижній рамі. Механізм вантажопідйомника приводиться в рух від гідравлічного приводу, а опускання каретки вантажопідйомника відбувається під дією власної ваги.

Рама вантажопідйомника може нахилятися вперед і назад для зручності захоплення і віддачі вантажу. Захоплення і штабелювання вантажу вилочним навантажувачем може здійснюватися при наявності під вантажем піддону. Рульове управління навантажувачів має пристрій, аналогічний рульовому управлінню автомобіля. Тривалість циклу навантажувачів при переміщенні вантажу на відстань 10…15 м складає в середньому 2…3 хв.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.