Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ustatkuvannya_ZGRG_-_op_konspekt_-_2015.doc
Скачиваний:
116
Добавлен:
08.02.2016
Размер:
11.05 Mб
Скачать

Режими роботи реєстраторів розрахункових операцій

Всі режими роботи РРО можна розділити на основні і додаткові. Основні режимиявляються обов’язковими для будь-яких моделей РРО.Додаткові режими визначаються пристроєм, а також технічними і функціональними можливостями РРО.

До основних режимів відносяться:

  • роботи касира (основний);

  • виведення фінансових звітів;

  • режим програмування;

Операції в режимі роботи касира (касові операції)

- реєстрація оплати готівкою, в кредит, чеком і комбінованої опла­ти з обчисленням здачі;

- роздільний облік даних по товарах (послугах) за кодами;

- …

;

- …;

- продажі з множенням на кількість і дробову кількість товару;

- обчислення відсоткових і абсолютних знижок або надбавок на то­вар та проміжну суму;

- виправлення помилки касира до виведення інформації на друк;

- … ;

- службове внесення /вилучення грошей із каси;

- облік грошових сум;

Контрольна стрічка– документ, надрукований або створений в електронній формі реєстратором розрахункових операцій, який містить копії надрукованих цим реєстратором розрахункових документів, а для документів в електронній формі додатково фіскальні звітні чеки;

Вона призначена для контролю за всіма контрольно-касовими операціями. По контрольній стрічці можна перевірити виданий чек. Для цього потрібно знайти його порядковий номер на контрольній стрічці і звірити реквізити.

Крім того, при розбіжності фактичної суми виручки з сумою свідчень по грошових лічильниках правильну виручку можна визначити шляхом складання сум, надрукованих на контрольній стрічці. Без контрольної стрічки апарат не працює. Надруковані контрольні стрічки зберігаються 3 роки.

Фінансові звіти. Для ведення обліку різних грошових операцій, сум проданих то­варів, податків, залишків товарів, ЕККА видають звітні окументи на чековій стрічці. До звітних документів належать основні, акі, як: - фінансовий звіт з обнулінням оперативної пам’яті -звіт Z

- фінансовий звіт без обнуління оперативної пам’яті - звіт X

Звіт Z — це документ установленої форми, надрукований реєстрато­ром розрахункових операцій, що містить дані даного звіту, під час дру­кування якого інформація заноситься до фіскальної пам'яті. Звіт Z от­римують обов'язково в кінці кожного робочого дня. Звіт Z на відміну від звіту X після вказаного фіскального номера друкує інформацію «обнулено», а також номер фіскального звіту, кількість груп ПДВ, дату, час друкування даного звіту.

Звіт X — це документ установленої форми, надрукований РРО, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, про­ведених з його застосуванням.

Щоденно після закінчення робочого дня матеріально відповідальна особа складає денний звіт (Z-звіт) із обнулениям інформації в опера­тивній пам'яті і занесенням її до фіскальної пам'яті. Якщо в Z-звіті не відображається інформація за операціями «Службове внесення» або «Службове видання» сум готівки, то перед виконанням Z-звіту без обнуления потрібно виконати щоденний звіт (Х-звіт).

Звіт X отримують на початок робочого дня, який показує за всіма параметрами нулі, бо оперативна пам'ять була обнулена напередодні з його кінця першої та початку другої зміни або в кінці робочого дня.

Звіти X та Z складаються зі шести основних звітів:

1-й звіт — товарів. Вміщує назву товару, який був проданий, номер коду вказує суму проданого товару, його кількість та загальну суму про­даних товарів.

П-й звіт — відділів — вказує, в яких відділах продавався товар, суму виторгу кожному відділу та загальну суму проданих товарів.

III звіт — за групами товарів — вказує номери груп товарів, до яких проданий товар суми виторгу по групах товарів, та загальну суму проданих товарів.

IV — звіт — за податками — вказує загальну суму, яка підлягає опо­даткуванню, групу податку, розмір податку у Іо та сумі, а також оподат­ковану суму.

У-й звіт — операторів — вміщує дані по кожному оператору, які пра­цювали протягом робочого дня, а саме: номер оператора, кількість по­купок, суму проданих товарів кожним оператором, загальну суму; суму готівкою, за чеком та в кредит; суму службового внесення та повернен­ня, кількість та суму анульованих покупок у межах незакінченого чека.

УІ-й звіт — загальний — містить дані про кількість чеків, суму ви­торгу, суми готівкою, за чеком та в кредит загальну суму, кількість та су­му службових внесень і виведень, суму та кількість анульованих у межах незакінченого чека, номер останнього чека, ідентифікаційний номер та його літерний код; реєстраційний номер ЕККА, дату та час видачі звіту.

Режим програмування дозволяє забезпечити:

Режим програмування

дозволяє забезпечити програмування

- … ;

- … ;

- … ;

- … ;

- … ;

- … ;

- … ;

- … ;

- … ;

- … .

Виконання цих дій доцільно виконувати за допомогою представника центру сервісного обслуговування.

      Центр сервісного обслуговування(ЦСО)– це суб'єкт підприємницької діяльності, який за договором з постачальником надає послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту реєстраторів розрахункових операцій.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.