Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Bilet_dek.docx
Скачиваний:
126
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
650.76 Кб
Скачать

Білет № 1

Дайте визначення поняття «дидактична гра», назвіть види дидактичних ігор. Проаналізуйте педагогічну ситуацію.

1.Дидактична гра — гра, спрямована на формування у дитини потреби в знаннях, активного інтересу до того, що може стати їх новим джерелом, удосконалення пізнавальних умінь і навичок.

Види ігор.

 Дидактичні ігри за характером матеріалуігри з предметами , настільно-друковані ігри,словесні ігри.

Класифікація ігор за матеріалом наголошує на їх спрямованості на навчання, пізнавальну діяльність, але вона лише поверхово розкриває основи дидактичної гри: особливості ігрової діяльності дітей, ігрових завдань, ігрових дій і правил, організацію життя дітей, керівництво вихователя    1) ігри-подорожі.  

2) ігри-доручення  

3) ігри-припущення  

4) ігри-загадки.  

5) ігри-бесіди.  

Відповідно до характеру ігрових дій дидактичні ігри поділяють на :

— ігри-доручення

— ігри з відшукуванням предметів. — ігри з відгадуванням загадок.

— сюжетно-рольові дидактичні ігри.

— ігри у фанти або в заборонений “штрафний” предмет (картинку). Вони пов'язані з цікавими для дітей ігровими моментами: скинути картку, утриматися, не сказати забороненого слова тощо.

Педагогічна ситуація

Вихователь пропонує старшим дошкільникам пограти в гру «Крамниця іграшок». Вихователь пояснила дітям, що вони по черзі будуть продавцями та покупцями. Щоб придбати іграшку, треба ввічливо звернутися до продавця, правильно її описати, заплатити гроші (певну кількість карток). Після того, як продавець впізнає іграшку за описом, рахує гроші та пакує товар.

Виконайте завдання:

1. Назвіть структурні компоненти гри «Крамниця іграшок».

2. Запропонуйте власний варіант гри з іншими ігровими діями.

2. Складіть план-конспект інтегрованого заняття із теми «У бабусі на подвірї погубили кури піря» для дітей старшої групи. Вкажіть обладнання до заняття. Доберіть на заняття твори художньої літератури.

Білет № 2

  1. Проаналізуйте спостереження як провідний метод ознайомлення дітей з природою в контексті запропонованої педагогічної ситуації.

У живому куточку групової кімнати ІІ молодшої групи жило двоє папуг. Усі діти мали можливість їх добре розглянути. Однак, під час заняття діти не змогли розповісти про папугу (яке в нього пір'я, дзьоб тощо).

Виконайте завдання:

1. Чим пояснити невміння дітей розповісти про папугу?

2. Назвіть вимоги до об’єкта спостереження у молодшій групі.

3. Як слід організувати спостереження?

2.Складіть план-схему комплексного заняття. Умова: під час заняття використайте зразок творчої розповіді для дітей: «Метелик і квітка». Визначте вікову групу.

Доберіть на заняття твори художньої літератури.

Конспект комплексного заняття у дошкільному закладі (розвитку мови, рідної природи, математики, художньої літератури): “У гості до метелика”

Мета: виховувати бережливе ставлення до природи. Вчити слухати невеликі за змістом оповідання та відповідати на запитання вихователя. Розвивати уяву, фантазію, закріпити кольори.

Хід заняття

Діти вітаються в колі один з одним.

Вихователь: Ви любите слухати казки? От сьогодні я вам розповім дуже цікавурозповідь, але хочу, щоб ви мені допомагали. Добре?

Одного літнього ранку йшовши до ДНЗ я зустріла яскраво-блакитного метелика Морфо, він був дуже красивий,мав широкі блакитні крила, як вода океану. Як тільки він підіймавсь до неба, його величезні крила,розкривалися і не можна було ніяк намилуватися його красою….та ось здійнявсь величезний вітер, який ніяк не вщухав він ставав все сильнішим і могутнішим….метелик злякавсь,як тільки хотів присісти для відпочинку в якесь затишне місце…маленька дівчинка почала за ним бігти, і промовляє:

  • Дивись мамо, я хочу собі такий….і ще дужче побігла за ним, метелик тільки хоче здійнятись до неба а вітер ніяк не вшухає….втікаючи від дівчинки метелик не помітив як влетів в будинок і безсил впав до долу….падаючи він думав що тепер вже кінець….але ось,що ж це сталось….його врятувала маленька квіточка, яка взяла його в свої ніжні обійми і загорнула пелюсточки….дівчинка пробігла і не помітила, думаючи собі:мабуть полетів….,вітер вщух,на вулиці вийшло гарненьке сонечко….метелик подякував квітці за своє спасіння, і з того часу вони почали товаришувати і були вірними друзями.

  • Бесіда після розповіді

  • Д/г “Сплети віночок” (подув літній вітерець і розгубились квіточки з віночків).Завдання: скласти віночок і назвати якого кольору квіти на ньому.

  • Гра-хоровод “Дружать дощик і хмаринка”.

  • Д/г “розфарбуй метелика відповідним кольором»

  • Народна гра “Іванку-товаришу”

Добір творів: Білі кульбабки. П. Ребро,Квіти. Надія Красоткіна,Хор Лісових Дзвіночків. Павло Тичина,Ромашка. Ніна Воронюк,Українські квіти. Ганна Черінь

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]