Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Третья версия ответов на гос.docx
Скачиваний:
109
Добавлен:
23.02.2015
Размер:
289.31 Кб
Скачать

5. Проблема автора в сучасній радіожурналістиці, відомі українські радіожурналісти.

Сучасний радійний простір в основному представлений комерційними фм станціями, є також державні, як, наприклад, Обласне радіо в Харкові. Радіожурналіст, потрапляючи до с-ми комерційного р., прагне виготовляти такий творчий продукт, який продаватиметься, тобто приноситиме прибуток як радіокомпанії, так і йому самому.Сучасний р-ліст – не лише творець в ефірі, а й організатор тв. процесу в редакції, студії чи станції, бо тв. процес у структурі комерц р. варто розглядати як у контексті індивідуальної ефірної творчості, так і в с-мі творчої колективної діяльності. Він має оволодіти не лише новими радіомовними технологіями, а й розумітися на деталях фінансової діяльності радіокомпанії, вміти відчувати актуальність змін для досягнення спільної мети, результатом чого є участь у розподілі прибутку від журн діяльності. Саме тому, аналізуючи укр р. через призму ек. важелів, важливо розуміти, що радіо – це ЗМІ, який не лише впливає на розвиток суспільства, а й формує нову сферу тв. журналістської діяльності.

Известные радиожурналисты:Вова Носков, спец кор радио «Эра», Алексей Коган на радио «Эра» ведет муз. программы,Сергій Сулим, Т. Хмельницька – гром-політ програми, Юрій Дудка-оглядач, Ольга Шеремет-кор; Виталий Дикий, заместитель гендиректора радио «Эра» по тв. вопросам, ведет программу «Власний погляд з Віталієм Диким» и др. Українське радіо – Т. Литвинова (прямі ефіри); Соня Сотник…

5.Проблема автора в сучасній радіожурналістиці; відомі українські радіо журналісти

Найбільш повна трактовка авторської передачі, на мою думку, подана у підручнику «Радіожурналістика» (за редакцією О.А. Шереля): «Авторська програма – радіопередача, автор якої одночасно виступає в ролі її творця та ведучого, режисера, літературного та музичного редактора, коректора, а іноді і продюсера. Тобто автор радіопередачі цілком та повністю відповідальний за її виробництво: сам вигадує тему, сам пише текст, обирає музичний матеріал, обмірковує спеціальний джингл, іноді знаходить спонсорів. Відредагувати таку програму та вирішити, випускати її до ефіру чи ні, може тільки головний редактор або програмний директор» Автору передачі бажано придумати «фірмову», тільки йому притаманну манеру привітання та прощання зі слухачами, а також підібрати спеціальну музичну «підкладку», щоб зробити передачу більш ефективною та такою, що запам’ятовується. Створюючи авторську радіопрограму, журналісту важливо пам’ятати, на якій саме радіостанції вона буде звучати. «Тут у авторів, на відміну від ді-джеїв та ефірних ведучих, більше можливостей: якщо програма за темою, стилем або через «нестандартний» голос ведучого не може пролунати на «локальній» комерційній інформаційно-музичній радіостанції, автор має можливість продати її на комерційній або муніципальній «багатопрофільній», а також державній станції»

Наконец, на этом этапе подготовки к эфиру радиожурналист обязан самым тщательным образом

Стилеобразующие выразит. Средства зависят в полной зависимости от воли и субъективных творческих потребностей автора радиосообщения. Поэтому входящие в нее выразительные средства радиожурналистики мы называем техническими, или стилеобразующими. К ним относятся монтаж, голосовой грим, звуковая мизансцена, ряд технических способов звукообразования (реверберация и т.п.) и др.

ОЛЕСЬ ГОЯН - радіожурналіст, науковець, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Викладає навчальні дисципліни "Радіожурналістика", "Міжнародне радіомовлення", "Недержавне радіомовлення", "Основи радіоменеджменту", "Ведучий радіопрограм", має творчу майстерню. Автор ряду наукових статей і публікацій, присвячених розвитку українського та світового радіомовлення.

Олексій Коган - Український радіожурналіст та ведучий. Представник України у Європейській джазовій федерації, член Міжнародної джазової асоціації журналістів. Провів більше п'яти тисяч радіопередач, автор понад 700 публікацій у ЗМІ в Україні, США та Польщі.,

Богдан Матіяш, Померанцев, Євген Баров (504 прямих ефіри)

Основи телевізійної журналістики

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.