Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Metodichka_po_Metodam_navchannya_khimiyi.doc
Скачиваний:
16
Добавлен:
07.05.2019
Размер:
375.3 Кб
Скачать

Види планування навчальної діяльності учителя хімії

Мета: обговорити форми навчання хімії та виділити урок як організаційну форму навчання; навчитися здійснювати річне і тематичне планування навчальної діяльності; розглянути вимоги до складання плану-конспекту уроків хімії та сформулювати вміння по його проведенню.

Питання до обговорення:

  1. Охарактеризуйте загальні форми навчання.

  2. Які організаційні форми застосовуються при навчанні хімії?

  3. Поясніть, чому урок вважається основною, але не єдиною формою навчання хімії.

  4. Як формулюються освітні, виховні і розвиваючи цілі до уроку хімії?

  5. Охарактеризуйте всі типи уроків класифікації за основною дидактичною метою.

  6. Дайте характеристику основних етапів уроку.

  7. Як слід добирати методи і засоби навчання до кожного конкретного уроку?

Навчальні завдання:

Завдання 1 Складіть річний план вивчення хімії в 8 класі за запропонованим зразком:

Таблиця 1

Річний план вивчення хімії в 8 класі

Тема програми

Кількість уроків

Календарні терміни

Завдання 2 Користуючись зразком тематичного плану сплануйте тему «Прості речовини метали і неметали» (7 кл.).

Таблиця 2

Тематичний план вивчення теми «Прості речовини метали і неметали»

Дата прове-дення

Тема уроку

Основні поняття уроку

Методи і засоби навчання

Дом. завд.

Приміт-ки

Завдання 3. Скласти план-конспект уроку на тему «Складання рівнянь найпростіших окисно-відновних реакцій, добір коефіцієнтів» (9 кл.).

План-конспект включає в себе:

  1. Тему уроку, як вона визначена в програмі з хімії.

  2. Сформульовані навчальну, виховну і розвивальну цілі.

  3. Визначений тип уроку згідно класифікації за основною дидактичною метою.

  4. Визначені у відповідності до навчальної цілі і типу уроку методи навчання та обладнання.

  5. Перелік літератури, якою користувався учитель під час підготовки до уроку.

  6. Хід уроку, де визначені всі етапи структури уроку відповідного типу з детальним описом основного змісту кожного етапу.

Самостійна домашня робота.

  1. Складіть план-конспект уроку на тему «Генетичні зв’язки між класами неорганічних сполук» з теми «Основні класи неорганічних сполук» (8 кл.).

  2. Поясніть вимоги до сучасного уроку хімії в зв’язку з реалізацією особистісно-орієнтованого підходу до учнів.

  3. Розв’яжіть задачі:

  • Залізний купорос (FeSO4 *7H2O) масою 33,36 г розчинили у воді масою 206,64 г. Яка масова частка Ферум (ІІ) сульфату в утвореному розчині ?

  • Для повного розчинення суміші алюмінію та Алюміній оксиду масою 42 г використали хлоридну кислоту та одержали газ об’ємом 26,88 л (н.у.). Визначте масовий склад вихідної суміші. Яка маса хлоридної кислоти з масовою часткою хлороводню 36 % була витрачена на розчинення суміші?

ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ 7