Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практичні заняття.doc
Скачиваний:
26
Добавлен:
23.12.2018
Размер:
382.98 Кб
Скачать

4. Структура сценарію виховного заходу

На етапі планування виховного заходу розробляється сценарій виховного заходу.

Сценарій (від італ. Scenario) - сюжетна схема, за якою створюються масові видовища і т.ін.

Сценарій складають класний керівник, майстер в/й й актив групи. Чим вище згуртованість і інтерес учнів до заходу, тим активніше вони будуть брати участь у плануванні й організації заходу.

Структури сценарію заходу можуть бути різні. Сценарій виховного заходу для навчальної групи ПТНЗ має наступну структуру:

Тема:

Виховна мета:

Форма проведення:

Група, курс:

Робоча професія:

Засоби реалізації професійної спрямованості:

Місце, дата і час проведення:

Відповідальний за проведення:

Хід заходу

Підготовчий етап.

1. Робота з підготовки приміщення для проведення заходу. Відповідальні і виконавці.

2. Підготовка необхідного оснащення й устаткування.

3. Розподіл ролей серед учасників.

Основна частина.

1. План проведення заходу.

  1. Відповідний до плану опис ходу заходу

Заключна частина.

1.Підведення підсумків.

Приклади оформлення сценаріїв виховних заходів, проведених у навчальних групах ПТНЗ, наведено в додатку 2, 3.

5. Критерії оцінки якості проведення позакласного виховного заходу в птнз

  1. . відповідність проведеного заходу розробленому сценарію заходу;

  2. .відповідність змісту заходу поставленої цілі;

  3. .відповідність поставленої мети, задачам і вимогам, рівню організації заходу;

  1. виділення фрагментів і частин виховного заходу, що вдалися організаторам найбільшою мірою;

  2. .співвідношення реального часу, витраченого на захід із запланованим часом (ідеал 1:1);

  3. .причини порушення термінів;

  4. .системність в змісті і проведенні заходу;

  5. .емоційний відгук учнів на проведений захід;

  6. .поведінка учнів на заході;

10) причини негативної реакції частини учнів на ті або інші педагогічні дії;

11).недоліки проведеного заходу і способи їх усунення в майбутньому.

6.Індивідуальне творче завдання № 4.

Роз’яснення про порядок його виконання й оформлення

Розробити сценарій виховного заходу для навчальної групи ПТНЗ, дотримуючись принципу професійної спрямованості.

Оформлення індивідуального творчого завдання №4.

Робота оформляється відповідно до структурної схеми на листах формату А 4.

Дата видачі індивідуального творчого завдання № 4:_______________

Термін здачі індивідуального творчого завдання № 4:_______________

Додаток 1.

Мета передбачу вальний хід і плани заходів, які проводяться з учнями ПТНЗ.

Форми і теми, що рекомендуються для позакласних виховних заходів

Напрямки виховання

Мета заходу

Передбачуваний хід і план проведення заходу

1

2

3

4

Конкурс “Кращий за професією”

Заходи щодо підвищення ефективності і якості навчання.

1.Поліпшення навчально-виховного процесу в ПТНЗ.

2.Стимулювання сумлінного відношення до навчання.

3.Формування знань і умінь з конкретної професії, (фаху).

4.Вивчення передового виробничого досвіду.

5.Підвищення інтересу до обраної професії.

6.Розвиток творчих здібностей учнів.

7.Демонстрація професійної ерудиції учнів.

Підготовчий етап.

1.Розробка умов проведення конкурсу.

2.Розробка критеріїв оцінки робіт.

3.Розробка завдань з теоретичного і практичного турів, а також творчого завдання.

4.Затвердження конкурсних завдань.

5.Підготовка матеріально-технічної бази проведення конкурсу.

6.Підготовка однотипних робочих місць для учасників конкурсу.

7.Добір і інструктаж членів суфійської групи.

8.Підготовка приміщення для проведення конкурсу.

9.Визначення порядку підведення підсумків і визначення переможців конкурсу.

Основна частина.

1.Проведення теоретичного туру конкурсу (за допомогою тестових завдань)

Гра “поле чудес” на тему: “Історія моєї професії”.

Заходи, щодо підвищення ефективності і якості навчання.

1.Поліпшення навчально-виховного процесу ПТНЗ.

2.Стимулювання сумлінного відношення до навчання.

3.Формування інтересу до історії своєї професії, (фаху), знаряддя праці, людей даної професії, (фаху).

4.Підвищення інтересу до обраної професії.

5.Демонстрація професійної ерудиції учнів.

6.Формування умінь з самостійного пошуку історичних подій, пов’язаних з професією (фахом).

7.Формування умінь з постановки і вирішення нестандартних задач.

8.Розширення кругозору учнів.

9.Формування уміння працювати з літературою.

Підготовчий етап.

1.Розробка умов проведення гри “Поле чудес”.

2.Розробка критеріїв оцінки виступу гравців.

3.Вибір принципу формування команд (за допомогою жереба, за номерами у журналі, за розігруванням карток з П.І.Б. учасників на ігровому барабані).

4.Затвердження конкурсних завдань.

5.Підготовка матеріально-технічної бази для проведення гри (виготовлення ігрового барабана, дзиги, карток завдань, табло).

6.Підготовка помешкання для проведення гри.

7.Визначення порядку підведення підсумків і виявлення переможців гри.

8.Добір номерів художньої самодіяльності для “рекламних пауз”(це може бути реклама навчального закладу, професії, (фаху), навчальної групи, знарядь праці і т.д.)

Основна частина.

1.Формування трійок учасників.

2.Перший тур.

3.Гра з глядачами.

4.Рекламна пауза.

5.Другий тур.

6.Гра з глядачами.

7.Рекламна пауза.

8.Третій тур.

9.Гра з глядачами.

10.Рекламна пауза.

Заключна частина.

1.Підведення підсумків гри.

Примітка: До складання завдань можна залучати і самих учнів. Заздалегідь оголосивши конкурс на кращі питання до гри. Якості “рекламних пауз” можна використовувати рекламу учнями свого фаху, можна рекламувати свою групу, навчальний заклад, професію. Заздалегідь можна оголосити конкурс на рекламу з наступним нагородженням переможців. Кількість “рекламних пауз” і ігор глядачами можна коректувати.

1

2

3

4

Вечір “День іменинника”

Організація дозвілля учнів.

1.Розвиток позитивних якостей і власностей особистості: доброта, чуйність, відповідальність, дисциплінованість ...

2.Розвиток комунікативних і організаторських здібностей.

3.Формування умінь планувати виховний захід.

4.Згуртування учнівського колективу.

5.Поліпшення навчально-виховного процесу в ПТНЗ.

6.Стимулювання поважного відношення учнів до своїх товаришів.

7.Формування і розвиток професійно важливих якостей.

8.Підвищення інтересу до обраної професії.

9. Розвиток творчих здібностей учнів.

10.Демонстрація професійної і загальної ерудиції учнів.

11.Формування умінь з постановки і рішення нестандартних задач.

Підготовчий етап.

1.Визначення кількості іменників.

2.Оголошення в групі конкурсу на краще поздоровлення іменинників.

3.Розробка умов проведення конкурсу.

4.Розробка критеріїв оцінки поздоровлень.

5.Випуск святкової стінної газети, присвяченої іменинникам.

6.Розробка завдань і конкурсів, що плануються провести.

7.Затвердження завдань і конкурсів.

8.Підготовка матеріально-технічної бази для проведення конкурсу.

9.Оформлення аудиторії.

10.Визначення порядку проведення конкурсів, підведення підсумків і виявлення переможців конкурсів.

11.Добір матеріалів про іменинників, про місяці їх народження, про знаменитих людей, дні народження яких збігаються з днями народження учнів і т.д.

Основна частина.

1.Поздоровлення учнів викладачем.

2.Поздоровлення іменинників учнями групи.

3.Визначення переможців конкурсу на краще поздоровлення.

4.Чаювання. Застільні ігри (фантики-побажання, гра незакінчених фраз, хто більше скаже гарного на адресу іменинників ...).

5.Конкурсні завдання:

- пантоміма (без слів зобразити примітивні знаряддя виробництва і т.д.);

- “Вгадай мелодію”;

  • конкурс “Мозаїка”.

Заключна частина.

Нагородження переможців.

2.Прибирання помешкання.

Примітка: При організації конкурсів кожний іменинник може створити свою команду.

1

2

3

4

Літературно-музичний вечір на тему: “Любові усі віки покірні...”

Організація дозвілля учнів.

1.Сформувати в учнів естетичні знання, смаки, ідеали.

2.Розвити в учнів здібностей до естетичного сприйняття явищ дійсності, творів мистецтв.

3.Сформувати прагнення вносити прекрасне в навколишній світ, зберігати прекрасне.

4.Сприяти моральному формуванню особистості.

5.Формування і розвиток професійно важливих якостей і властивостей особистості учнів: розвиток уяви, образного мислення.

6.Розвиток позитивних якостей і властивостей особистості: доброти, чуйності, відповідальності, дисциплінованості.

7.Розвиток комунікативних і організаторських здібностей.

8.Формування умінь планувати виховний захід.

9.Сприяння згуртуванню учнівського колективу.

10.Формування поважного відношення учнів до своїх товаришів.

11.Розвиток творчих здібностей учнів.

Підготовчий етап.

1.Розробка сценарію літературно-музичного вечора.

2.Добір поетичних творів.

3.Добір музичного супроводу.

4.Підготовка учнів до читання своїх улюблених поетичних творів.

5.Оформлення приміщення для проведення вечора.

6.Залучення до організації і проведення вечора учнів, що пишуть вірші, добре декламують або грають на музичних інструментах.

Основна частина.

1.Виступ ведучого вечора.

2.Читання віршів різних авторів.

3.Виступ юних поетів групи.

Заключна частина.

1.Підведення підсумків вечора.

2.Випуск стінної газети.

Примітка: Вечір проводиться при запалених свічках, це додає вечорові романтичний настрій.

1.

2.

3.

4.

Класна година “Кривий Ріг - моє місто!”.

Патріотичне виховання.

Виховання почуття любові до Батьківщини, до землі, де народився і виріс, до міста, у якому живуть і навчаються учні.

2.Виховання почуття гордості за історичне минуле міста Кривий Ріг.

3.Вивчення історії міста Кривий Ріг.

4.Знайомство з культурою і традиціями м.Кривий Ріг.

5. Проведення профорієнтаційної роботи.

Підготовчий етап.

1.Розробка маршруту екскурсії вулицями міста.

2.Добір учнями повідомлень про вулиці міста, якими буде проходити маршрут екскурсії.

  1. Розробка критеріїв оцінки реферативних робіт учнів.

4.Затвердження маршруту екскурсії.

5.Розподіл ролей серед учасників.

6.Розробка підсумкової вікторини “Кривий Ріг – моє місто!”.

7.Визначення порядку підведення підсумків і виявлення переможців вікторини “Кривий Ріг – моє місто!”.

Основна частина.

1.Проведення екскурсії вулицями міста.

2.Вікторина “Кривий Ріг - моє місто”.

Заключна частина.

1.Підведення підсумків вікторини.

2.Нагородження переможців вікторини й учнів, що підготували кращий реферат про місто Кривий Ріг.

3.Випуск стінної газети.

Примітка: 1.Рекомендується використовувати літературу про історію Кривого Рогу.

2.У конкурсі беруть участь учні всієї групи. Для участі у вікторині можна групу розділити на команди.

3.У вікторині можуть бути питання про те, що учні пізнали на екскурсії; можуть бути запропоновані питання про видатних діячів мистецтва, науки і техніки; або хто більше назве майданів або провулків міста і т.д.; ведучій називає одне з історичних місць міста і перемагає та команда, що повідомить більше фактів, пов’язаних із цим місцем...

Додаток 2.

Тема: Що таке честь людини і робоча честь?

Мета: Сформувати поняття «честь людини» і «робоча честь».

Форма проведення: Диспут.

Група, курс: група ДХТ-М, 1курс

Робоча професія: Апаратник хімічного виробництва з умінням виконувати роботу слюсаря за контрольно-вимірювальними приладами.

Засоби реалізації професійної спрямованості: У ході диспуту обговорюються проблеми вибору професії і значення робочих професій у наші дні.

Місце, дата і час проведення: Навчальна аудиторія № 425, 17.01.,1400.

Відповідальний за проведення: Майстер виробничого навчання.