Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
12
Добавлен:
13.03.2016
Размер:
91.93 Кб
Скачать
  1. Об’єднання Італії.

Рісорджименто – назва національно-визвольного руху в Італії.

Війна Сардинського королівства та союзної Франції проти Австрії розпочалася у квітні 1859 р. Союзники заволоділи Ломбардією, розбили австрійську армію під Сольферіно. В Італії вибухнули революції, повсталі вимагали об'єднання із Сардинським королівством.

На допомогу повсталим з Північної Італії вирушила тисяча добровольців - "червоносорочечників" - на чолі з Дж. Гарібальді. У травні 1860 р. вони висадилися на о. Сицилія. Після цього загони, що зросли до 24 тис. осіб, підтримані місцевим населенням, переправилися на південь Апеннінського півострова і вступили до Неаполя. Після битви 1 жовтня 1860 р. і плебісциту (всенародного голосування) владу Бурбонів у державі було повалено, а Неаполітанське королівство об'єднано з Сардинським.

У квітні 1861 р. було проголошено утворення Італійського королівства (22 млн жителів) - головне завдання Рисорджименто (так називали рух італійців за національне визволення) було вирішено. Італія стала конституційною монархією з високим майновим цензом (тільки 2,5 % населення мали виборче право). У 1862 р. Гарібальді здійснив похід у Папську область з метою приєднання її до Італії, але зазнав поразки. У 1866 р. до Італії приєднано Венецію (після поразки Австрії у війні з Пруссією), а в 1870 р. - останню італійську територію - Папську область (після франко-прусської війни).

3 1871 р. столицею Італії стало місто Рим.

Назва течії

Представники

Мета

Шлях до мети

Революційно-демократична

Джузеппе Гарібальді,

Дж. Мадзіні

Створення національної держави, шляхом повстань, революції і боротьби проти окупантів та примусове приєднання королівств, у разі їхньої відмови.

Створення загонів «червоносорочечників», створення організації «Молода Італія», підпільна пропаганда ідей боротьби

Ліберально-поміркована

Каміло Кавур, Віктор Мануїл ІІ

Створення національної італійської держави шляхом поступового мирного об’єднання з іншими королівствами під проводом П’ємонту.

Реформи Каміло Кавура, його зовнішня політика, спирання на дипломатію та принцип націоналізму27. Громадянська війна в сша.

Передумови:

• Формуванню внутрішнього ринку та інтересам підприємців Півночі перешкоджало те, що плантатори Півдня постачали бавовну на європейський ринок і купували там більшість машин і обладнання

• Екстенсивний шлях розвитку плантаційних господарств потребував залучення нових земель, що спонукало плантаторів до спроб поширити рабство на нові території на Заході

Причини:

• Загострення «незворотного конфлікту» між прихильниками рабства та його противниками

• Ускладнення економічних зв’язків між південними та північними колоніями

• Нерівномірність економічного розвитку регіонів, де індустріальній Півночі протистояв сільськогосподарський Південь

• Різнобічність у поглядах на зовнішню політику та орієнтація земель Півдня на дружбу та єдність з Англією, тоді як Північ була за власний розвиток

Привід:

• Обрання президентом США Авраама Лінкольна – представника новоствореної республіканської партії, яка виступала за інтереси Півночі та промисловців. До цього правили демократи всі ті роки – представники Півдня

Соседние файлы в папке шпоры и всякое такое