Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-8 класи (муз.м-тво) / конпекты 2 сем.1 кл..doc
Скачиваний:
98
Добавлен:
08.06.2015
Размер:
456.7 Кб
Скачать

3. Слухання музики.

3.1. Коротка інформація вчителя про музику українського композитора Віктора Косенка, його збірку "24 дитячих п'єси".

3.2. а) Учитель пропонує послухати твір під назвою "Не хочуть купити ведмедика". б) Слухання твору.

в) Бесіда щодо прослуханого твору:

- Які почуття викликала музика, настрій, який характер.

г) Повторне слухання.

Підсумок. Музика сумна, відчувається діалог у високих і низьких регістрах - дитина просить ведмедика, а дорослі відмовляють їй. Чи сподобався твір?

3.3. Учитель повідомляє, що цей твір будуть слухати на наступному уроці.

III. Заключна частина.

1. Підсумок уроку.

- Про що і як розповіла музика?

- А як змальована квочка, природа, сніжинки?

- Чим цікавий твір "Не хочуть купити ведмедика"?

- За допомогою чого вчились співати?

2. Словесне оцінювання.

Урок № 5 Тема:Виразні можливості музики?

Музичний матеріал уроку:

1. В. Верховинець "Біла квочка" - виконання.

2. Я. Степовий "Сніжинки" - виконання.

3. Українська народна пісня в обробці М. Дремлюги "Ой минула вже зима" - розучування.

4. В. Косенко "Купили ведмедика", "Не хочуть купити ведмедика" - слухання і порівняння образів.

Дидактична мета: сприяти формуванню вокально-хорових навичок; працювати над виразністю виконання пісні Я. Степового "Сніжинки", познайомити з піснею М. Дремлюги "Ой минула вже зима", добиватись правильного дихання, чистоти інтонування, прослухати твори В. Косенка, вчити розмірковувати про музику, визначати засоби музичної виразності.

Розвиваюча мета: сприяти формуванню слухацької культури, розвивати музичний слух, почуття ритму.

Виховна мета: виховувати любов до мистецтва,

навколишнього середовища, вираженого в музиці.

Обладнання. (Аналогічне, попередній урок.)

Тип уроку: урок поглиблення та розширення теми.

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Вхід до класу під "Марш" і. Берковича.

Перевірити сприйняття музики.

2. Музичне привітання (аналогічне).

3. Організація класу.

II. Основна частина.

1. Хоровий спів.

1.1. Розспівка. (Кілька разів на тон вище.)

Підсумок. Такі вправи допомагають навчитись грамотно і правильно співати.

1.2. Виконання поспівки з інсценуванням (вчитель пропонує кілька рухів до вивченої поспівки "Біла квочка").

а) Зразок виконання вчителем.

б) Виконання дітьми із завданням слухати один одного і музичний інструмент (вчитель слідкує за правильним виконанням).

в) Бесіда про дбайливу маму квочку.

Підсумок. Про виконавські здібності учнів, про бережливе ставлення до тварин, про відношення батьків до дітей і навпаки.

1.3. Робота над вивченою піснею:

а) повторити назву, ім'я композитора;

б) повторити зміст, характер пісні Я. Степового "Сніжинки";

в) зразок виконання вчителем першого куплету;

г) виконання учнями (перший звук, настрой, одночасний вступ, чистота інтонування, дикція, прикритий звук і т.д.);

д) вивчення по фразах інших куплетів (див. попередній Урок);

е) виконання пісні в цілому (слідкують за чіткою вимовою слів).

Підсумок.

1.4. Вивчення нової пісні.

а) Повідомлення про вивчення української народної пісні "Ой минула вже зима". А для дітей зробив обробку цій пісні М. Дремлюга (портрет).

Підсумок. Пісня жвава, весела, швидка.

б) Слухання із завданням:

- Про що розповідається?

- Який характер?

Підсумок. Минула зима, прилетіли птахи, зацвіли квіти, всі співають веснянки - радіють весні; музика рухлива, весела.

в) Вчитель пропонує ще раз послухати перший куплет.

г) Вивчення по фразах, ритмічна робота (проплескати пульс музики до пісні, вказуючи на сильну та слабку долі):

< сильний плеск (сильна доля) - слабкий плеск (слабка доля)

д) Провести змагання: на краще виконання ритму та пульсу. е) Виконання ансамблю (один ряд плескає ритм, інший -пульс, і навпаки).

Соседние файлы в папке 1-8 класи (муз.м-тво)