Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-8 класи (муз.м-тво) / конпекты 2 сем.1 кл..doc
Скачиваний:
98
Добавлен:
08.06.2015
Размер:
456.7 Кб
Скачать

2. Хоровий спів.

2.1. Розспівка (див. поперед, урок.)

2.2. Виконання поспівки "Каркнув крук".

2.3. Вивчення нової поспівки-забави "Гой-да":

а) виконання вчителем, слухання учнями;

б) бесіда про зміст забави;

в) вивчення поспівки за ритмічним малюнком (на дошці):

ПІ, ПІ,ПП,ПІ ПП,1 1,ПП,1 І

г) виконання за допомогою ручних знаків (усієї поспівки):

ЗО, ЗО, РА, ЗО ЗО ВІ, ЗО ЗО РА РА, ЗО ЗО ВІ, ЗО ЗО РА РА, ЗО ВІ, ЗО ЗО РА РА, ЗО ВІ.

д) виконання із завданням: один ряд співає, інший - виконує ритм, і навпаки.

Підсумок.

2.4. Виконання вивченої української народної пісні "Ой минула вже зима":

а) пригадують автора, назву пісні;

б) зміст пісні, характер, темп;

в) зразок виконання вчителем;

г) виконання учнями;

д) вивчення інших куплетів;

е) виконання із завданням: одна група співає, інша -розкриває зміст пісні в рухах.

Підсумок.

2.5. Вивчення нової пісні:

а) бесіда вчителя про колискові пісні, про їх характер, темп;

б) учитель пропонує послухати колискові латинського народу "Ой я жу-жу" із завданням: Про що пісня і яка мелодія?

в)слухання;

г) бесіда щодо прослуханого.

72

Підсумок. Пісня для маленького ведмедика, ласкава, наспівна, приваблива своїм плавним, хвилеподібним рухом.

д) зразок виконання вчителем;

е) вивчення першого куплету по фразах (перший звук, настрой, одночасний вступ, інтонування, дикція, прислухання до музичного інструмента, один до одного);

е) ритмічні вправи до пісні "Ой я жу-жу" (одні співають, інші - ритмують або пульсують).

Підсумок.

III. Заключна частина.

1. Підсумок уроку.

- Про що і про кого розповіла вам музика?

- Де побували?

- З якими звуками познайомились?

2. Слухайте музику у повсякденному житті, намагайтесь визначити, які звуки переважають?

3. Словесне оцінювання діяльності на уроці.

Урок № 7

Тема: Про що і як розповідає музика?

Музичний матеріал уроку:

1. Поспівка-забава "Гой-да" - виконання.

2. Поспівка "Де ви були?" - розучування.

3. Латинська народна пісня "Ой я жу-жу" - виконання.

4. О. Швець "Пісня про матінку" - розучування.

5. В. Сокальський "Пташка" - слухання.

Дидактична мета: закріпити вміння розрізняти високі звуки слухаючи твір В. Сокальського "Пташка", вчити жартівливу поспівку "Де ви були?" у діалогічній побудові, досягати виразності інтонацій запитання і відповіді; при розученні "Пісні про матінку" приділити увагу м'якому кантиленному співу зі світлим звучанням, формувати вокально-хорові навички, виразність виконання, чистоту інтонування, правильність дихання.

Розвиваюча мета: розвивати музичний слух, пам'ять,

вміння визначати темп, динаміку, регістр, характер звуковедення.

Виховна мета: виховувати інтерес до музики, любов та повагу до матері, рідних.

Обладнання: програвач, платівки, музичний інструмент, ілюстративний матеріал.

Тип уроку: урок розширення та поглиблення теми.

Хід уроку

І. Вступна частина.

7. Вхід до класу під музику "Українські троїсті музики ".

2. Привітання.

3. Організація класу.

її. Основна частина. 7. Хоровий спів.

1.1. Розспівка (див. попередній урок).

1.2. Виконання вивченої на минулому уроці поспівки "Гой­да" (згадати зміст, характер, виконавську майстерність).

Підсумок.

1.3. Розучування поспівки "Де ви були?":

а) демонстрація виконання поспівки;

б) бесіда за змістом, характером (звернути увагу на діалогічну побудову поспівки за знайомою інтонацією (ЗО - ВІ);

в) розучування "музичної розмови" окремо з хлопчиками та дівчатками (чіткість вимови, правильне дихання, виразне звучання інтонації);

г) виконання за ритмічним малюнком:

ПППП,ППІІ,ПППП,ППІІ

д) повторне виконання.

Соседние файлы в папке 1-8 класи (муз.м-тво)