Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-8 класи (муз.м-тво) / конпекты 2 сем.1 кл..doc
Скачиваний:
98
Добавлен:
08.06.2015
Размер:
456.7 Кб
Скачать

3. Слухання.

3.1. Створення ігрової ситуації через уявну прогулянку до гаю. Вчитель підводить дітей до визначення персонажів пісень-загадок Валерія Підвали "Білочка", "Дятел", "їжачок". Учитель не називає назви творів-загадок, учні визначають самостійно за допомогою музичного супроводу.

3.2. Підсумок.

III. Заключна частина. /. Підсумок.

- Чи сподобався вам урок? - Що саме сподобалося?

  • А про що ви дізнались?

  • Хто створює музику? Як називають авторів пісень?

  • Чи весело вам було?

  • Які поспівки вивчили?

  • Які передають вони почуття?

  • Чи сподобались вам твори-загадки В. Підвали?

- Як і чому ви здогадались, що це "Білочка", "Дятел", "їжачок".

Урок № 2 Тема: Які почуття передає музика?

Музичний матеріал уроку:

  1. Поспівки "У школу", "Слухайте нас" - виконання.

  2. М. Дремлюга "Пісня про школу" - розучування.

  3. Українська народна пісня "Два півники" - слухання, ознайомлення з сюжетом гри.

Дидактична мета: розкрити емоційний зміст музики, навчити визначати характер творів, вміння їх слухати, спостерігати за особами, про які розповідає музика, формувати вокально-хорові навички, вчити чітко виконувати різні вправи, познайомити з метром музики.

Розвиваюча мета: розвивати музичний слух, почуття пульсу музики, навички сприймання музики.

Виховна мета: виховувати зацікавленість до музичних образів, бажання зіграти їх, озвучити; любов до навколишнього середовища, бережливе ставлення до нього.

Обладнання: магнітофон, касети, баян, ілюстративний

матеріал.

Тип уроку: поглиблення та розширення теми.

Хід уроку І. Вступна частина.

1. Вхід до класу під "Марш" є. Юцкевича.

Учні вчаться рухатися в темпі маршу й одночасно з музикою закінчувати рух, почути "крапку" в музиці.

  1. Музичне привітання.

  2. Організація класу.

  1. Перевірка готовності до уроку.

  2. Правильна посадка під час співу.

II. Основна частина.

1. Вокальні вправи.

Робота над вивченими поспівками "У школу", "Слухайте всі".

  1. Ознайомлення із пульсом мелодії (метром).

  1. Виконання поспівок із проплескуванням пульсу за допомогою графічного завдання.

У^опу:\\ MUM І! II II II II II М II II || МИ

Слухайте нас!: \ \ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\

  1. Виконання вправи групами: одні співають, інші - вистукують пульс олівцем.

  2. Повторне виконання за допомогою диригувальних жестів.

Підсумок.

2. Хоровий спів.

Вивчення пісні М. Дремлюги "Пісня про школу".

а) Бесіда вчителя з учнями про те, що вже голосочки їх розігрілись, і вони готові сприймати більш складніші твори. І сьогодні вони вивчать пісеньку композитора М. Дремлюги (портрет демонструє) "Пісня про школу".

б) Слухання пісні.

в) Бесіда:

  • Що ви уявили, слухаючи цю пісню?

  • Який настрій передає музика?

  • Як вона звучить? Який в неї характер?

Підсумок. Діти йдуть до школи, їх проводжають батьки, наказуючи слухатися учителів. А діти дуже радісні, бо музика весела, легка.

г) Вивчення пісні по куплетах, фразах. (Звернути увагу на одночасний вступ, чітке та чисте інтонування, на закінчення фраз.)

д) Виконання пісні стоячи за допомогою диригентських жестів.

Підсумок.

Соседние файлы в папке 1-8 класи (муз.м-тво)