Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-8 класи (муз.м-тво) / конпекты 2 сем.1 кл..doc
Скачиваний:
98
Добавлен:
08.06.2015
Размер:
456.7 Кб
Скачать

3. Слухання музики, виконання в русі.

3.1. Вчитель пропонує прогулянку до саду і послухати українську народну пісню "Два півники".

а) Слухання пісеньки.

б) Бесіда щодо прослуханого:

  • Чи сподобалася пісенька? Чому?

  • А які почуття у вас виникли при слуханні?

  • Яких півників ви уявили?

  • А інші дійові особи? Які вони?

  • Чи хочете ви вивчити цю гру?

3.2. Ознайомлення та вивчення сюжету гри "Два півники". (В. Верховинець. "Весняночка". - К.: Музична Україна, 1989. - с. 261-263.)

Підсумок.

III. Заключна частина.

1. Підсумок.

  • Чи сподобався вам урок?

  • Що ви запам'ятали?

  • З ким зустрічались?

  • Кого уявили, слухаючи "Пісню про школу"?

  • Чи весело було грати гру "Два півники"?

  • А що ви скажете про інших героїв?

2. Словесне оцінювання діяльності учнів на уроці.

Урок № З Тема: Які почуття передає музика?

Музичний матеріал уроку:

  1. М. Дремлюга "Ми йдемо сьогодні в клас" - слухання, вхід до класу.

  2. М. Дремлюга "Пісня про школу" - виконання.

  3. Українська народна пісня "Два півники" - проведення гри.

4. Український народний танець "Гопак" - слухання, ~j~ виконання в русі.

Дидактична мета: навчити дітей визначати, як і чому змінюється музика, який характер твору, вчити чітко виконувати різні вокально-хорові вправи, використовувати прийоми пластич­ного інтонування, відтворювати пульс музики.

Розвиваюча мета: розвивати музичний слух, навички сприймання музики.

Виховна мета: виховувати зацікавленість до тих образів та персонажів, про яких розповідають музичні твори, любов до навколишнього світу, повагу до товаришів.

Обладнання: баян, магнітофон, касети, ілюстративний матеріал.

Тип уроку: поглиблення та розширення теми.

Хід уроку І. Вступна частина.

1. Вхід до класу під звучання пісні м. Дремлюги "Ми йдемо сьогодні в клас" (в інструментальному виконанні).

Учні рухаються в потрібному темпі, визначають як і чому змінилася музика.

  1. Музичне привітання.

  2. Організація класу.

II. Основна частина. /. Вокальні вправи.

  1. Повторити, що таке метр (пульс музики). «•

  2. Тактично вистукати олівцем "Ми йдемо сьогодні в клас".

Підсумок.

2. Хоровий спів.

Виконання пісні М. Дремлюги "Пісня про школу":

а) виконання вчителем;

б) виконання учнями;

в) виконання пісні із завданням: один варіант виконує пісню, інший - вистукує пульс мелодії.

Підсумок.

3. Виконання української народної пісні "Два півники", проведення гри.

  1. Вчитель пропонує учням пригадати, про що розпові­ дається у пісні "Два півники", які там ще є герої. Пригадати хід гри. (Див. попередній урок.)

  1. Вчитель виконує пісню, а учні підспівують.

3.3. Проведення гри. Підсумок.

  • Чи сподобалася вам гра?

  • Чи хочете ви змінити дійові особи? (Гра повторюється, якщо є час.)

4. Слухання музики.

  1. Учитель розповідає учням про те, що люди створювали не тільки пісні, а й танці. Сьогодні вони прослухають один із таких українських танців - "Гопак". Цей танець чоловічий, але тепер в ньому беруть участь і жінки.

  1. Учні слухають звучання танцю.

  2. Вистукування пульсу танцю олівцем.

  1. Вчитель демонструє деякі прості характерні танцювальні рухи.

4.5. Виконання учнями простих рухів під музику. Підсумок.

- Чи сподобалася вам ця музика? Чому?

  • Які почуття вона передала?

  • Якими ви уявили танцюристів?

  • Чи не здалося вам, що танцюристи ніби змагаються?

- А щоб навчитися, дітки, танцювати, потрібно мати добрий слух, бути витривалим, сильним, фізично розвиненим.

Соседние файлы в папке 1-8 класи (муз.м-тво)