Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-8 класи (муз.м-тво) / конпекты 2 сем.1 кл..doc
Скачиваний:
98
Добавлен:
08.06.2015
Размер:
456.7 Кб
Скачать

1. Вхід до класу під музику р. Шумана "Веселий селянин".

2. Музичне привітання.

3. Організація класу.

II. Основна частина. Хоровий спів.

1. Розспівка.

1.1. Виконання вправ на "розігрівання та підготовку голосів" (див.попередній урок).

1.2. Виконання поспівки "Котилася торба":

а) повторення змісту цієї поспівки (про дитячі забави влітку);

б) слухання поспівки;

в) виконання поспівки учнями (слідкувати за правилами виконання).

Підсумок.

2. Повторення вивченої пісні "Савка та Гришка".

2.1. Бесіда про автора, назву, зміст, характер.

2.2. Нагадування мелодії вчителем.

2.3. Виконання учнями пісні (одні співають, інші - рухами розкривають зміст).

Підсумок. Два хлопчики зробили дуду і, граючи на ній, заважають відпочивати дідусеві. Музика бадьора, весела, життєрадісна.

3. Виконання ритмічних вправ.

3.1. Повторення про тривалості звуків (короткі і довгі), як вони виконуються (довгі "та", короткі "ті-ті").

3.2. Робота за таблицями:

а) проплескування ритму;

б) слідкувати за тим, що на одну довгу тривалість припадає 2 рівних коротких тривалості;

Підсумок.

4. Робота над піснею "А вже красне сонечко" Пилипа Козицького.

4.1. Пригадати автора, назву.

4.2. Слухання.

4.3. Повторення про зміст та характер звучання цієї пісні.

Підсумок. Пісня про весняне сонечко, яке пригріло землю після зими, розтопило сніг, перетворивши його на дзвінкі струмочки, повернулися журавлі, зацвіли проліски. Відчутний веселий настрій, радісні почуття.

4.4. Повторення вивченого куплету.

4.5. Вивчення пісні до кінця (робота аналогічна роботі на попередньому уроці):

а) вивчення по фразах;

б) виконання кожного куплету;

в) виконання пісні в цілому.

5. Слухання музики.

5.1. Правила слухання музики.

5.2. Бесіда про "Музичну скарбничку" творів В. Косенка.

5.3. Пригадування вже прослуханих творів ("Не хочуть купити ведмедика", "Купили ведмедика").

5.4. Учитель пропонує послухати новий твір В. Косенка "Дощик" дуже уважно, щоб відповісти на питання.

5.5. Бесіда: характер музичного твору (веселий, грайливий, передає бадьорий настрій дітей, які радіють першому дощику). Чи змінюється музика? (На початку ніби падають окремі краплі, потім розпочинається сильний дощ, а до кінця п'єси він затихає.)

Підсумок.

5.6. Повторне слухання із закритими очима.

III. Заключна частина.

Підсумок уроку.

- Чим займались на уроці?

- Про що і про кого розповідала музика?

- Як музика змальовує події?

- Що найбільше сподобалось?

Урок № 13 Тема: «Чи може музика розповісти казку?»

Музичний матеріал уроку:

1. Поспівка "Котилася торба" - виконання з ритмічним супроводом.

2. П. Козицький "А вже красне сонечко" - виконання.

3. А. Філіпенко "Зацвіла в долині червона калина" -розучування.

4. М. Сільванський. Казка "Івасик-Телесик" - слухання композиції.

Дидактична мета: закріпити у дітей вміння та навички слухати музику, формувати вокально-хорові навички, вміння аналізувати музичний твір, закріпити знання з музичної грамоти.

Розвиваюча мета: розвивати мислення, увагу, пам'ять, музичні та творчі здібності.

Виховна мета: виховувати інтерес до музики, наполегливість у праці, відчуття ритму, любов до мистецтва.

Обладнання: магнітофон, касети, баян, ілюстративний матеріал, портрет композитора.

Тип уроку: поглиблення та розширення теми.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Соседние файлы в папке 1-8 класи (муз.м-тво)