Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-8 класи (муз.м-тво) / конпекты 2 сем.1 кл..doc
Скачиваний:
98
Добавлен:
08.06.2015
Размер:
456.7 Кб
Скачать

2. Слухання музики.

Наша подорож продовжується. Наступна зупинка "Музична скринька". Відкриваємо скриньку, прислухайтесь до цієї чудової музики, яка доноситься до нас. Закрийте очі і спробуйте собі щось уявити, те, що навіває на вас ця мелодія.

2.1. Слухання.

2.2. Бесіда. (Твір схожий до колискової, бо звучить спокійно,

лагідно, ніжно.)

2.3. Коротка розповідь про автора. (Яків Степовий змалку був зачарований українськими народними піснями, а тому завжди намагався створювати музику таку ж гарну і мелодійну.)

Підсумок.

III. Заключна частина.

1. Підсумок уроку.

- Де ви побували?

- Що робили на зупинках?

- Що нового почули?

- Чим збагатила вас ця подорож? На наступних уроках ми продовжимо знайомство із чарівним світом музики.

2. Словесне оцінювання. Урок № 9 Тема: «Втілення в музиці образів весняної природи»

Музичний матеріал уроку:

1. Поспівка "Українка я маленька" - виконання.

2. В. Верменига "Вишиванка" - виконання.

3. Українська народна пісня "Вийди, вийди, сонечко" -розучування.

4. Е. Гріг "Пташка", "Весною" - слухання.

Дидактична мета: сприяти формуванню вокально-хорових навичок, добиватись виразного виконання поспівки, вчити емоційно виконувати пісні, формувати вміння аналізувати музичний твір.

Розвиваюча мета: розвивати увагу, міркування, музичний слух, пам'ять, почуття ритму, навички сприймання музики.

Виховна мета: виховувати інтерес до музики, почуття любові та поваги до матері, рідних, близьких, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: магнітофон, касети, музичний інструмент, портрети композиторів, ілюстративний матеріал.

Тип уроку: урок розширення та поглиблення теми.

Хід уроку І. Вступна частина.

1. Вхід до класу під звучання запису пташиних голосів.

2. Привітання (дивись попередній урок).

3. Організація класу:

а) готовність до уроку;

б) співоча постава.

II. Основна частина. Хоровий спів.

1. Розспівка.

1.1. Виконання вправ.

1.2. Повторення поспівки "Українка я маленька":

а) виконання вчителем;

б) виконання учнями;

в) виконання з творчими завданнями.

Підсумок.

2. Повторення вивченої пісні.

- Пригадаємо, яку пісню вивчали? (Назву, автора.)

- Про що ця пісня? (Присвячена святу 8 Березня, в ній йдеться про дітей, які з ніжністю та любов'ю готують подарунок матусі.)

- Послухайте 1 куплет.

- Співаємо разом (слідкувати за чистотою інтонування, диханням). Вивчимо наступні куплети.

а) Зразок виконання вчителем.

б) Виконують учні.

в) Слідкування за чітким виконанням пісні.

Підсумок.

3. Робота над новою піснею.

3.1. Бесіда.

- Нова пісня, яку ми вивчимо - народна. Народні пісні виникли давно, коли люди не вміли писати, тільки володіли мовою. Створювали їх прості, але талановиті люди, передавали їх з уст в уста, від матері до дітей, від бабусь до онуків. Наш народ склав незліченну кількість пісень. Вони різні, про все розповідають. Наша пісня про природу весняну. Називається веснянкою. Її співають, закликаючи весну. Називається "Вийди, вийди, сонечко".

3.2. Слухання.

3.3. Бесіда:

- Які враження справила пісня?

- Які почуття викликала? (Передає радісний настрій, весела, бадьора, виконується у помірному темпі.)

3.4. Вивчення пісні:

а) по фразам;

б) по куплетам.

3.5. Виконання пісні в цілому.

3.6. Виконання пісні з інсценізацією (рухи пропонують учні).

Підсумок.

Соседние файлы в папке 1-8 класи (муз.м-тво)