Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА тр. н. Веремійчик в поч.шк..doc
Скачиваний:
83
Добавлен:
10.11.2019
Размер:
4.89 Mб
Скачать

V. Аналіз і оцінка учнівських робіт

Із 2-3 учнів учитель створює експертне бюро, яке під його

керівництвом оцінює творчі роботи юних конструкторів. Насам­перед враховують відповідність конструкцій електро і автокарів технічним вимогам.

Підсумовуючи урок, учитель радить школярам вдома сконструювати інші діючі моделі машин, удосконалюючи їх форму, конструкцію, тим самим розширюючи діапазон практичного застосування.

Учням, творчі роботи яких отримали високі оцінки експертного бюро, вчитель бажає в майбутньому працювати конструкторами. Запевняє, що це професія дуже почесна і перспективна.

VI. Прибирання робочих місць.

4 клас Тема. Конструювання виробів з дроту (2 уроки)

Мета. Ознайомити учнів з основними видами дроту, їх властивостями, вчити конструювати з дроту вироби різної форми. Розвивати творче мислен­ня, фантазію. Виховувати у дітей самостійність, естетичний смак.

Об'єкт праці: Вироби з тонкого дроту. Приладдя, матеріали та інструменти: ручні лещата, відрізки сталевого, мідного й алюмінієвого дроту, зразки виробів, гострозубці, плоскогубці, круглий стержень, шлі­фувальна шкурка або надфілі чи напилки малих розмірів, молоток, киянка.

(При відсутності окремих інструментів можна їх запозичити у шкільній слюсарній майстерні, а допоміжні матеріали визначає вчитель залежно від конкретних виробів. Прим, автора.)

Хід уроку І, Організація класу

За дорученням учителя чергові перевіряють підготовленість учнів до практичної роботи, розподіляють інструменти загального користування на певну кількість дітей, залежно від наявної кількості інструментів.

II. Мотивація навчально-трудової діяльності

Сьогодні ви будете знайомитися з основними видами дроту, їх властивостями, навчитеся конструювати вироби з тонкого дроту, які можна буде використати як іграшки чи сувеніри. Вчитель демонструє окремі зразки виробів з дроту.

III. Актуалізація знань учнів

- Діти, скажіть, будь ласка, з чого виготовляють дріт? металу.)

«Правильно! А конкретний вид дроту визначають за металом, з якого він виготовлений. Дріт витягують за допомогою спеціальних пристроїв та механізмів на металургійних заводах», - роз'яснює вчитель.

  • Якщо дріт виготовлений із сталі, то як його назвемо? (Сталевий, стальний.)

  • А з міді? (Мідний.)

  • А з якого металу виготовлений алюмінієвий дріт? алюмінію.)

IV. Навчально-пізнавальна діяльність учнів

1. Вчитель демонструє зразки видів дроту і пропонує дітям самостійно визначити властивості кожного виду (колір, твердість).

  • Якого кольору сталевий дріт? (Сірого.)

  • А мідний? (Червоного.)

  • Який колір має алюмінієвий дріт? (Білий.)

  • А які висновки ви зробили, згинаючи дріт, щодо твердості різних його видів? (Сталевий дріт твердий; мідний - середньої твердості; алюмінієвий - м 'який.)

  • Мідний і алюмінієвий дріт використовують найбільше для електричних проводів, а що роблять із сталевого дроту? (Гвіздки, шила, пружини, спиці для коліс велосипеда.)

2. Методом інструктажу вчитель навчає школярів прийомам обробки дроту. Довгий дріт вирівнюють способом протягування. Затискають у лещата круглий стержень і переміщують навколо нього дріт. Відрізки сталевого дроту випрямляють молотком на плитці лещат, а короткий мідний і алюмінієвий дріт вирівнюють киянкою. Відрізають дріт гострозубцями. Для згинання дроту під кутом використовують плоскогубці. А круглогубцями згинають

криволінійні форми (заокруглення).

Працюючи з дротом слід додержувати таких правил безпеки:

а) під час відрізування дроту ту частину, яку відрізують, треба направляти вниз до підлоги;

б) відрізані гострі кінці дроту заокруглити напилком або шліфувальною шкуркою.