Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Відповіді методика викл. іноземної мови.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
04.09.2019
Размер:
208.9 Кб
Скачать

27. Використання парної і групової роботи учнів в умовах комунікативного навчання.

Важливою ознакою комунікативного підходу є проведення різноманітних форм роботи у парах, трійках, групах по чотири, п’ять та більше учнів. Ці види роботи є принципово важливими в контексті комунікативного підходу, однак не всі вчителі однаково інтенсивно використовують ці види роботи, надаючи часто перевагу роботі з усім класом. Багато вчителів вважають, що неминучий гуркіт у класі, який виникає внаслідок активної мовленнєвої діяльності в групах, призводить до дезорганізації навчальної діяльності і розглядається ними як шкідливий і неефективний чинник. Однак, робота з усім класом у форматі вчитель-учні (teacher-centered approach) в контексті навчання іноземних мов виявляє очевидні недоліки. Перш за все, ці недоліки стосуються часу, який реально може бути витрачений на організацію спілкування учнів. Прості спостереження навчального процесу засвідчують, що час, що відводиться на безпосереднє спілкування, що припадає на кожного окремого учня в середньому, не може бути достатнім для ефективного формування його мовленнєвих механізмів. Колективні форми роботи мають свій час і місце, однак важливо чітко усвідомлювати ті неминучі обмеження, які існують у зв’язку з такою формою організації роботи класу. Вони полягають у наступному:

не учні, а вчитель виступає в ролі ініціатора мовлення; завдання учня полягає в тому, щоб відповідати на поставлені вчителем питання; саме вчитель передусім оцінює рівень та адекватність мовлення кожного учня.

Використання парної і групової роботи таким чином згладжує протиріччя між умовами класної та реальної комунікації, є шляхом інтенсифікації мовленнєвої діяльності на уроці. З психологічної точки зору групова і парна робота підвищує рівень інтелектуальної та емоційної участі кожного конкретного учня у виконанні мовленнєвих завдань.

29. Використання сучасних інформаційних технологій у навчальному процесі з іноземної мови.

Сучасні технічні засоби навчання.

- Фонограми та відеофонограми необхідно інтенсивно використовувати на всіх стадіях навчання ІМ у школі у тих ситуаціях, коли це є методично доцільним. Завдяки використанню звукозапису успішно моделюється штучне іншомовне середовище, повніше реалізується потенціал наочності. З використанням лінгафонних кабінетів час індивідуального говоріння, слухання і виконання активних вправ збільшується у порівнянні з роботою у звичному форматі уроку. Особливо яскраво виявляється можливість інтенсифікації навчально-виховного процесу завдяки використанню спеціальних технічних комплексів – лінгафонних кабінетів.

- Використання відео – один з ефективних способів представлення інформації про країну , мова якої вивчається. Так, відеозапис може бути супроводжений субтитрами для того, щоб учні промовляли слова персонажів. Інколи перегляд без звуку може стати грунтом для рольової гри, коли учні будуватимуть свої власні діалоги на основі змісту відеосюжету.

- Використання відеокамери – можливість здійснення аналізу під час перегляду відзнятого матеріалу.

- Power Point - можна ефективно поєднати графічну інформацію з текстовою графікою та різноманітними мультимедійними ефектами, музикою, відео тощо.

- Програма SMART notebook призначена для використання цифрового проектора та інтерактивної дошки СМАРТ, для якої на відміну від Power Point існує можливість організації інтерактивних форм роботи, що ґрунтуються на взаємодії учнів з матеріалом, що пред’являється.

- Глобальна мережа Інтернет створює умови для отримання інформації учнями та учителями з будь-якої точки земної кулі.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.