- •Міністерство освіти україни
- •Національний транспортний університет
- •Кафедра “менеджменту і підприємництва”
- •Курсовий проект
- •Реферат
- •Вступ …………………………………………………………………
- •1 Збір статистичної інформації ………………………………….
- •2 Зведення та групування статистичних даних ……………...…
- •3 Обробка статистичної інформації ………………………………
- •4 Аналіз отриманих результатів, висновки та пропозиції щодо
- •1 Збір статистичної інформації
- •1.1 Задачі статистичної оцінки виконання плану перевезень.
- •1.2.План статистичного спостереження.
- •Програмна частина.
- •Організаційна частина.
- •1.3.Результати статистичного спостереження.
- •2. Зведення та групування статистичних даних
- •Зведення статистичної інформації по маркам автобусів за 4 дня.
- •Зведення статистичної інформації по всім маркам автобусів за кожен день збору.
- •Зведення статистичної інформації по всім маршрутам автобусів за 4 дня
- •2.2. Групування
- •3. Обробка статистичної інформації
- •Визначення відносних величин.
- •3.2. Середні величини та показники варіації.
- •3.3. Ряди розподілу Ряди розподілу характеризуються коефіцієнтом асиметрії та коефіцієнтом ексцесу.
- •3.4. Перенос результатів вибіркового спостереження на генеральну сукупність.
- •3.5. Показники ряду динаміки.
- •3.6. Визначення взаємозв’язків між факторними
- •3.7. Визначення показників,що характеризують виконання плану автобусних перевезень.
- •4 Аналіз отриманих результатів, висновки та пропозиції щодо підвищення ефективного використання легкового рухомого складу.
- •Список літератури
3.5. Показники ряду динаміки.
Всі явища суспільного життя знаходяться у неприривному розвитку. Зміна суспільних явищ в часі статистика вивчає за допомогою створення і аналізу ряду динаміки. Ряд даних, що характеризують зміну явищ у часі, називається рядом динаміки.
Кожний ряд динаміки складається з двох граф: одна вміщує періоди часу, друга числову характеристику явища чи ознаки.
Ряди динаміки можуть бути інтервальні і моментні. В інтервальном ряду данні характеризують стан явища за даний період часу. Ці дані можна сумувати і отримувати нові числові значення,що відносяться до більш довгих періодів часу. Моментний ряд динаміки складається з показників, що характеризують стан явища на конкретні моменти часу. Ці дані складати не можна, так як одиниці, які сумують послідовно повторюються в різних рівнях ряду, тому сума не буде мати ніякого змісту.
Показники ряду динаміки:
Абсолютний приріст – показує наскільки в абсолютному виражені рівень звітного періоду більше рівня, прийнятого за базу: Пт = Уі – У0 (базисний); Пі = Уі – Уі-1 (ланцюговий), де Уі – рівень, що аналізуємо; У0 – базисний рівень.
Темп росту – показує в скільки разів збільшується чи зменшується аналізуємий рівень порівняно з базисним: Тpt = Уі / У0 (базисний); Тpі = Уі / Уi-1 – (ланцюговий).
Темп приросту – показує наскільки % збільшується чи зменшується аналізуємий рівень порівняно з базисним: Тпpt = Тpt - 100% (базисний); Тпpі = Тpі – 100% (ланцюговий);
Абсолютне значення 1 % приросту – показує вартість або ціну 1%: А = Уо / 100.
Середні показники ряду динаміки:
Середній рівень – середнє значення для всієї сукупності: = Уі /n.
Середній абсолютний приріст – показує середнє абсолютне значення певної ознаки: = Пі / n .
Середній темп росту – показує швидкість зміни рівні ряду за одиницю часу: : р = (Тр 1 * Тр2 * Трп)
Середній темп приросту – показує швидкість зміни ряду у % за одиницю часу: пpt = Тpt 100.
Для виявлення основної тенденції (тренда) ряду динаміки використаємо аналітичний метод аналізу. Необхідно підібрати теоретичне рівняння :
у = ао+а1*t;
д е ао, а1, t – параметри рівняння.
Необхідно та підібрати пряму у = ао+а1*t, щоб квадрат відхилень практичних значень ознаки від теоретичних значень був мінімальний:
(уі – у)2 min
Для цього розв’яжемо систему рівнянь:
n *ao + a1*t = y
ao*t + a1*t2 = y*t
Звідси: ao = y/ n
a1 = y*t/t2
Побудуємо допоміжну таблицю для розрахунку ряду диниміки.
Таблиця 19.
Розрахунок показників рядів динаміки:
-
Дні
1.09.2004
2.09.2004
3.09.2004
4.09.2004
Виручка,грн
8517
8357
8604
7877
Визначимо показники ряду динаміки по кількості перевезених пасажирів.За базовий період приймемо 01.09.04:
1) Абсолютний приріст:
базисний:
П2.09.2004 = 8357 – 8517 = -160 (грн)- сума виручки зменшилась за 02.09.04 на 160 грн порівняно з 01.09.04
П3.09.2004 = 8604 - 8517 = 87 (грн)- сума виручки збільшилась за 03.09.04 на 87 грн порівняно з 01.09.04
П4.09.2004 = 7877 – 8517 = -640 (грн)- сума виручки зменшилась за 04.09.04 на 640 грн порівняно з 01.09.04
ланцюговий:
П2.09.2004 = 8357 - 8517 = -160 (грн)- сума виручки зменшилась за 02.09.04 на 160 грн порівняно з 01.09.04
П3.09.2004 = 8604 - 8357 = 247 (грн)- сума виручки збільшилась за 03.09.04 на 247 грн порівняно з 02.09.04
П4.09.2004 = 7877 - 8604 = -727 (грн)- сума виручки зменшилась за 04.09.04 на 727 грн порівняно з 03.09.04
2) Темп зростання:
базисний:
Тp 2.09.2004 = 8357 / 8517 = 0,98- сума виручки зменшилась за 02.09.04 в 0,98 раз порівняно з 01.09.04
Тp 3.09.2004 = 8604 / 8517 = 1,01- сума виручки збільшилась за 03.09.04 в 1,01 раз порівняно з 01.09.04
Тp 4.09.2004 = 7877 / 8517 = 0,92- сума виручки зменшилась за 04.09.04 в 0,92 раз порівняно з 01.09.04
ланцюговий:
Тp 2.09.2004 = 8357 / 8517 = 0,98- сума виручки зменшилась за 02.09.04 в 0,98 раз порівняно з 01.09.04
Тp 3.09.2004 = 8604 / 8357 =1,03- сума виручки збільшилась за 03.09.04 в 1,03 раз порівняно з 02.09.04
Тp 4.09.2004 = 7877 / 8604 =0,92- сума виручки зменшилась за 04.09.04 в 1,01 раз порівняно з 03.09.04
3)Темп приросту:
базисний:
Тпp 2.09.2004 = 98% – 100% = -2%- сума виручки зменшилась за 02.09.04 на 2% порівняно з 01.09.04
Тпp 3.09.2004 = 101% – 100% = 1%- сума виручки збільшилась за 03.09.04 на 1% порівняно з 01.09.04
Тпp 4.09.2004 = 92% – 100% = -8%- сума виручки зменшилась за 04.09.04 на 8% порівняно з 01.09.04
ланцюговий:
Тпp 2.09.2004 = 98% – 100% = -2%- сума виручки зменшилась за 02.09.04 на 2% порівняно з 01.09.04
Тпp 3.09.2004 = 103% – 100% = 3%- сума виручки збільшилась за 03.09.04 на 3% порівняно з 02.09.04
Тпp 4.09.2004 = 92% – 100% = -8%- сума виручки зменшилась за 04.09.04 на 8% порівняно з 03.09.04
4)Абсолютне значення 1% приросту:
А1.09.2004 = 8517 / 100% = 85,17(грн.)
А2.09.2004 = 8357 / 100% = 83,57(грн.)
А3.09.2004 = 8604 / 100% =86,04(грн.)
А4.09.2004 = 7877 / 100% = 78,77(грн.)
5) Середньоарифметична проста для рядів динаміки з рівними інтервалами:
У = (8517+8357+8604+7877)/4 = 8338,75(грн.)
6) Середній абсолютний приріст:
П=(-160+247-727)/3= -213,3 (грн)
7) Середній темп зростання:
Тр = (0,98*1,03*0,92)1/3 = 0,976
8 ) Середній темп приросту:Тпpt = 0,976 – 1 = -0,024
Для виявлення основної тенденції ряду динаміки використаємо аналітичний метод аналізу і побудуємо допоміжну таблицю для розрахунку.
Таблиця 20
№ п/п |
Y-Виручка,грн |
t |
t2 |
Y*t |
Y |
1 |
8517 |
-2 |
4 |
-17034 |
8545,35 |
2 |
8357 |
-1 |
1 |
-8357 |
8442,05 |
3 |
8604 |
1 |
1 |
8604 |
8235,45 |
4 |
7877 |
2 |
4 |
15754 |
8132,15 |
S |
33355 |
0 |
10 |
-1033 |
33355 |
Розв’яжемо систему рівнянь:
4 *ao + 0 = 33355
0 + a1*10 = -1033
Звідси: ao = 33355 / 4 = 8338.75
a1 = -1033 / 10 = -103.3
у = 8338.75 + (-103.3)*t;
Результати проведеного аналітичного згладжування ряду динаміки виручки за 4 дня і фактичні дані покажемо на графіку:
Рис.11.Динаміка зміни суми виручки.
При згладжені графіку динаміки зміни виручки простежується тенденція до її спадання на протязі всього проміжку часу.
Побудуємо допоміжну таблицю для розрахунку ряду диниміки.
Таблиця 21.
Розрахунок показників рядів динаміки:
-
Дні
1.09.2004
2.09.2004
3.09.2004
4.09.2004
Qпас
24989
24942
24976
24343
Визначимо показники ряду динаміки по кількості перевезених пасажирів.За базовий період приймемо 01.09.04:
1) Абсолютний приріст:
базисний:
П2.09.2004 = 24942 – 24989 = -47 (пас) – кількість перевезених пасажирів зменшилась за 02.09.04 на 47 пас. порівняно з 01.09.04
П3.09.2004 = 24976 - 24989 = -13 (пас) – кількість перевезених пасажирів зменшилась за 03.09.04 на 13 пас. порівняно з 01.09.04
П4.09.2004 = 24343 – 24989 = -646 (пас) – кількість перевезених пасажирів зменшилась за 04.09.04 на 646 пас. порівняно з 01.09.04
ланцюговий:
П2.09.2004 = 24942 - 24989 = -47 (пас) – кількість перевезених пасажирів зменшилась за 02.09.04 на 47 пас. порівняно з 01.09.04
П3.09.2004 = 24976 - 24942 = 34 (пас) – кількість перевезених пасажирів збільшилась за 03.09.04 на 34 пас. порівняно з 02.09.04
П4.09.2004 = 24343 - 24976 = -633 (пас) – кількість перевезених пасажирів зменшилась за 04.09.04 на 633 пас. порівняно з 03.09.04
2) Темп зростання:
базисний:
Тp 2.09.2004 = 24942 / 24989 = 0,998– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 02.09.04 в 0,998 раз порівняно з 01.09.04
Тp 3.09.2004 = 24976 / 24989 = 0,999– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 03.09.04 в 0,999 раз порівняно з 01.09.04
Тp 4.09.2004 = 24343 / 24989 = 0,974– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 04.09.04 в 0,974 раз порівняно з 01.09.04
ланцюговий:
Тp 2.09.2004 =24942 / 24989 =0,998– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 02.09.04 в 0,998 раз порівняно з 01.09.04
Тp 3.09.2004 = 24976 / 24942 =1,001– кількість перевезених пасажирів збільшилась за 03.09.04 в 1,001 раз порівняно з 02.09.04
Тp 4.09.2004 = 24343 / 24976 =0,97– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 04.09.04 в 0,97 раз порівняно з 03.09.04
3)Темп приросту:
базисний:
Тпp 2.09.2004 = 99,8% – 100% = -0,2%– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 02.09.04 на 0,2% порівняно з 01.09.04
Тпp 3.09.2004 = 99,9% – 100% = -0,1%– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 03.09.04 на 0,1% порівняно з 01.09.04
Тпp 4.09.2004 = 97,4% – 100% = -2,6%– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 04.09.04 на 2,6% порівняно з 01.09.04
ланцюговий:
Тпp 2.09.2004 = 99,8% – 100% = -0,2%– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 02.09.04 0,2% порівняно з 01.09.04
Тпp 3.09.2004 = 100,1% – 100% = 0,1%– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 03.09.04 на 0,1% порівняно з 02.09.04
Тпp 4.09.2004 = 97% – 100% = -3%– кількість перевезених пасажирів зменшилась за 04.09.04 на 35 порівняно з 03.09.04
4)Абсолютне значення 1% приросту:
А1.09.2004 = 24989 / 100 = 249,89(пас)
А2.09.2004 = 24942 / 100 =249,42(пас)
А3.09.2004 = 24976 / 100 =249,76(пас)
А4.09.2004 = 24343 / 100 =243,43(пас)
5) Середньоарифметична проста для рядів динаміки з рівними інтервалами:
У = (24989+24942+24976+24343)/4 = 24822,5(пас)
6) Середній абсолютний приріст:
П=(-47+34-633)/3= -215,3 (пас)
7) Середній темп зростання:
Тр = (0,998*1,001*0,97)1/3 = 0,99
8 ) Середній темп приросту:Тпpt = 0,99 – 1 = -0,01
Для виявлення основної тенденції ряду динаміки використаємо аналітичний метод аналізу і побудуємо допоміжну таблицю 22 для розрахунку.
Таблиця 22
№ п/п |
Qпас |
t |
t2 |
y*t |
y |
1 |
24989 |
-2 |
4 |
-49978 |
25064,1 |
2 |
24942 |
-1 |
1 |
-24942 |
24938,3 |
3 |
24976 |
1 |
1 |
24976 |
24686,7 |
4 |
24343 |
2 |
4 |
48686 |
24560,9 |
S |
99250 |
0 |
10 |
-1258 |
99250 |
Розв’яжемо систему рівнянь:
4 *ao + 0 = 99250
0 + a1*10 = -1258
Звідси: ao = 99250 / 4 = 24812,5
a1 = -1258 / 10 = -125,8
у = 24812,5+(-125,8)*t;
Побудуємо графік ряду динаміки за 4 дні кількості перевезених пасажирів та згладженого ряду динаміки кількості перевезених пасажирів .
Рис.12. Графік динаміки зміни кількості перевезених пасажирів.
При згладжені графіку динаміки кількості перевезених пасажирів простежується тенденція до її спадання на протязі всього проміжку часу.