- •Курсовий проект
- •1.Технологічна частина
- •1.1.Рецептура і фізико-хімічні показники якості заданого асортименту виробів
- •1 .2. Опис технологічних схем виробництва
- •Опис технологічної лінії для приготування хліба житнього простого
- •О пис технологічної лінії для приготування батону з ізюмом
- •Опис технологічної лінії для приготування хліба ахлоридного
- •1 .3. Розрахунок продуктивності печей та потужності проектованої пекарні
- •1 .4 Розрахунок виходу готової продукції
- •1 .5. Розрахунок добових витрат сировини
- •1 .6. Розрахунок пофазних рецептур тіста
- •1 .7. Розрахунок виробничих рецептур тіста
- •1 .8 Розрахунок і вибір основного технологічного обладнання
- •1.8.1. Обладнання складу борошна та додаткової сировини
- •1.8.2. Силосно – просіювальне відділення
- •1 .8.3. Обладнання тістоприготувального та дріжджового відділень
- •Обладнання тісторозробних ліній
- •1 .8.5. Обладнання відділення для остигання хліба
- •2 . Будівельна частина.
- •2.1. Орієнтований розрахунок і вибір площі основних і додаткових
- •Характеристика будівельних конструкцій підприємства
- •2.3. Опис компонування обладнання та розташування приміщень хлібопекарського підприємства
- •Л ітература:
1.8.2. Силосно – просіювальне відділення
Перед подачею на виробництво борошно треба просіяти на просіювачах. При пневматичному транспортуванні борошна просіювачі встановлюють як у силосному відділенні , так і в складі борошна на шляху надходження борошна на виробництво. Обладнання силосно-просіювального відділення , до складу якого входять просіювачі з магнітною обробкою борошна , трубопроводи , перемикачі , виробничі бункери та фільтри , розміщують над тістоприготувальним відділенням.
1. Потужність просіювача (т/год) дорівнює
Q = F*q, (1.40)
де F – просіювальна поверхня мащини, м2;
q – продуктивність 1 м2 сита, т/год.
Для житнього борошна q = 1,5 – 2,0 т/ год, пшеничного q = 2,0 – 3,0 т/год.
Для просіювання борошна вибираємо прсіювач ПБ – 1,5 з площею просіювання 1,5 м2.
Для житнього обойного борошна
Q = 1,5*3,0 = 4,5 т/год
Для пшеничного борошна
Q = 1,5*2,0 = 3,0 т/год
2.При періодичному завантаженні виробничих силосів час роботи просіювала для пропуску годинних витрат борошна (хв.) складає
t = 60*Mгод/Q, (1.41)
де Mгод – годинні витрати борошна окремого сорту, кг/год.
Для житнього обойного борошна
t = 60* 238,83/3000 = 4,78 хв
Mгод = 5493/23 = 238,83 кг/год
Д ля пшеничного борошна в/с
t = 60* 314,3/4500 = 4,19 хв
Mгод = 4821,43/15,34 = 314,3 кг/год
Для пшеничного борошна 1 с.
t = 60* 446,78/4500 = 5,96 хв
Mгод = 3423,79/7,67 = 446,78 кг/год
3.Коєфіцієнт використання просіювача дорівнює
ŋ = Mгод/ Q ≤ 1 (1.42)
ŋжит = 238,83/3000 = 0,8 ≤ 1
ŋпшен.в/с = 314,3/4500 = 0,07 ≤ 1
ŋпшен.1с. = 446,78/4500 = 0,04 ≤ 1
4.Кількість борошняних ліній для окремих сортів борошна визначають за формулою
n = ∑Mгод/Qгод, (1.43)
де Qгод – годинна потужність борошняної лінії, кг/год
nжит. = 238,83/(3000*0,85) = 0,094 приймаємо 1 лінію
nпшен. = (314,3+446,78)/(4500*0,85) = 0,19 приймаємо 1 лінію
5. Запас борошна в силосах залежить від продуктивності лінії і для окремого сорту борошна дорівнює
G = Mгод * T, (1.44)
де Т – строк запасу борошна (Т = 2 – 8 год)
Gжит. = 238,83*8 = 1910,64 кг
Gпшен.в/с = 314,3*8 = 2514,4 кг
Gпшен.1с. = 446,78*8 = 3574,24 кг
6. Запас борошна в силосах залежить від продуктивності лінії і для окремого сорту борошна дорівнює
n = G/g, (1.45)
де g – маса борошна у силосі, кг.
Для зберігання виробничого запасу борошна вибираємо бункер ХЕ – 63 – 1,85 з об,ємом борошна в ньому 1,85 м3.
Кількість виробничих силосів визначають за формулою
nжит= 1910,64/1017,5 = 1,88 приймаємо 2 шт.
nпшен.в/с = 2514,4/1017,5 = 2,47 приймаємо 3 шт.
nпшен.1с. = 3574,24/1017,5 = 3,51 приймаємо 4 шт.
7. Маса борошна у силосі орієнтовно може бути розрахована за формулою
g = V* ρ = 1,85*550 = 1017,5 кг (1.46)
ρ – густина борошна (ρ = 550 кг/м3)
V - об,ємом бункера, м3.
nжит = 1910,64/1017,5 = 1,88 приймаємо 2 шт.
nпшен.в/с= 2514,4/1017,5 = 2,47 приймаємо 3 шт.
nпшен.1с.= 3574,24/1017,5 = 3,51 приймаємо 4 шт.
8. Тривалість заповнення одного силоса (в хв.) дорівнює
t з = 60 g/ Qгод (1.47)
t з (жит) = 60*1017,5/2550 = 23,9 хв.
t з (пшен) = 60*1017,5/3825 = 15,96 хв.