- •Курсовий проект
- •1.Технологічна частина
- •1.1.Рецептура і фізико-хімічні показники якості заданого асортименту виробів
- •1 .2. Опис технологічних схем виробництва
- •Опис технологічної лінії для приготування хліба житнього простого
- •О пис технологічної лінії для приготування батону з ізюмом
- •Опис технологічної лінії для приготування хліба ахлоридного
- •1 .3. Розрахунок продуктивності печей та потужності проектованої пекарні
- •1 .4 Розрахунок виходу готової продукції
- •1 .5. Розрахунок добових витрат сировини
- •1 .6. Розрахунок пофазних рецептур тіста
- •1 .7. Розрахунок виробничих рецептур тіста
- •1 .8 Розрахунок і вибір основного технологічного обладнання
- •1.8.1. Обладнання складу борошна та додаткової сировини
- •1.8.2. Силосно – просіювальне відділення
- •1 .8.3. Обладнання тістоприготувального та дріжджового відділень
- •Обладнання тісторозробних ліній
- •1 .8.5. Обладнання відділення для остигання хліба
- •2 . Будівельна частина.
- •2.1. Орієнтований розрахунок і вибір площі основних і додаткових
- •Характеристика будівельних конструкцій підприємства
- •2.3. Опис компонування обладнання та розташування приміщень хлібопекарського підприємства
- •Л ітература:
1 .7. Розрахунок виробничих рецептур тіста
При періодичному способі тістоприготування розрахунок витрат сировини ведуть на 1 заміс (1 порцію).
Хліб житній простий
1.Максимальне завантаження борошна на 1 заміс в тістомісильній машині періодичної дії А2 – ХТБ розраховують за формулою
Ммах1зам=Vp*q/100, (1.27)
де Vp – робочий об,єм стаціонарної ємкості тістомісильної машини періодичної дії або діжі;
q – норма завантаження на 100 л геометричного об,єму ємкості для замісу тіста , кг .
Ммах1зам = 330 * 41/100 = 135,3 кг
2.Годинні витрати борошна (кг/год)
Мгод = Ргод*100/Вхл. (1.28)
Мгод = 369,94*100/154,9 = 238 кг/год
3.Кількість замісів за 1 годину дорівнює
пзам = Мгод/Ммах. (1.29)
пзам = 238/135,3 = 1,76 ≈ 2 (пзам*)
4.Ритм замісу
r = 60/ пзам* (1.30)
r = 60/2 = 30
5.Витрати борошна з урахуванням числа замісів тіста за годину
М1зам = Мгод/ пзам*. (1.31)
М1зам = 238/2 = 119 кг
6.Витрати сировини на 1 заміс для виробничої закваски
gборош =119 *33/100 = 39,27 кг
gводи = 119*24/100 = 28,56 кг
gзакв. = 119* 57/100 = 67,83 кг
7.Витрати додаткової сировини та н/ф на 1 заміс
gборош =119 *67/100 = 79,73 кг
gводи = 119*51,04/100 = 60,73 кг
gзакв. = 119* 57/100 = 67,83 кг
gдр.сусп. = 119*0,2/100 = 0,24 кг
gр.сол. = 119*5,76/100 = 6,85 кг
gтіста = 119*181/100 = 215,39 кг
Отримані результати вносимо в таблицю
Таблиця 1.10. - Виробнича рецептура приготування тіста (періодичний спосіб).
Сировина і н/ф |
На 100 кг борошна, кг |
На 1 заміс, кг |
|
закваска |
тісто |
||
Борошно |
100 |
39,27 |
79,73 |
Вода |
75,04 |
28,56 |
60,73 |
Дріжджова суспензія |
0,2 |
- |
67,83 |
Р озчин солі |
5,76 |
- |
0,24 |
Виробнича закваска |
- |
- |
6,85 |
Всього |
181,0 |
67,83 |
215,39 |
Батон з ізюмом
1.Максимальне завантаження борошна на 1 заміс в тістомісильній машині періодичної дії А2 – ХТБ місткістю 330 л.
Ммах1зам = 330 * 32/100 = 105,8 кг
2.Годинні витрати борошна (кг/год)
Мгод = Ргод*100/Вхл.
Мгод = 468*100/148,9 = 314,3 кг/год
3.Кількість замісів за 1 годину дорівнює
пзам = Мгод/Ммах.
пзам = 314,3/105,8 = 2,97 ≈ 3 (пзам*)
4.Ритм замісу
r = 60/ пзам*
r = 60/3 = 20
5.Витрати борошна з урахуванням числа замісів тіста за годину
М1зам = Мгод/ пзам*.
М1зам = 314,3/3 = 104,8 кг
6.Витрати сировини на 1 заміс для опари
gборош =104,8 *50/100 = 52,4 кг
gводи = 104,8*27,13/100 = 28,43кг
gдріжд. = 104,8* 4,0/100 = 4,19 кг
gопари = 104,8*81,13/100 = 85,02 кг
7.Витрати додаткової сировини та н/ф на 1 заміс
gборош =104,8 *50/100 = 52,4 кг
gводи = 104,8*22/100 = 23,06 кг
gр.сол. = 104,8*5,77/100 = 6,05 кг
gр. цукр. = 104,8*8/100 = 8,38кг
gмарг. = 104,8*2/100 = 2,1 кг
gпат. = 104,8*3/100 = 3,14 кг
gізюм. = 104,8*12/100 = 12,58 кг
gтіста = 104,8*183,9/100 = 192,73 кг
Отримані результати вносимо в таблицю 1.11.
Таблиця 1.11. - Виробнича рецептура приготування тіста(періодичний
спосіб).
Сировина і н/ф |
На 100 кг борошна, кг |
На 1 заміс, кг |
|
Опара |
Тісто |
||
Борошно |
100 |
52,4 |
52,04 |
Вода |
49,13 |
28,43 |
23,06 |
Дріжджова суспензія |
4,0 |
4,19 |
- |
Розчин солі |
5,77 |
- |
6,05 |
Р озчин цукру |
8,0 |
- |
8,038 |
Маргарин |
2,0 |
- |
2,1 |
Патока |
3,0 |
- |
3,14 |
Ізюм |
12,0 |
- |
12,58 |
Опара |
- |
- |
85,02 |
Всього |
183,9 |
85,02 |
192,73 |
Хліб ахлоридний
1.Максимальне завантаження борошна на 1 заміс в тістомісильній машині періодичної дії А2 – ХТБ місткістю 330 л.
Ммах1зам = 330 * 36/100 = 118,8 кг
2.Годинні витрати борошна (кг/год)
Мгод = Ргод*100/Вхл.
Мгод = 561,6*100/125,7 = 446,78 кг/год
3.Кількість замісів за 1 годину дорівнює
пзам = Мгод/Ммах.
пзам = 446,78/118,8 = 3,76 ≈ 4 (пзам*)
4.Ритм замісу
r = 60/ пзам*
r = 60/4 = 15
5.Витрати борошна з урахуванням числа замісів тіста за годину
М1зам = Мгод/ пзам*.
М1зам = 446,78/4 = 111,7 кг
6.Витрати додаткової сировини та н/ф на 1 заміс
gборош = 111,7 *100/100 = 111,7 кг
gдріж. = 111,7*2,0/100 = 2,23 кг
gсир.молоч. = 111,7*55,0/100 = 61,44кг
gтіста = 111,7*157/100 = 175,37 кг
Отримані результати вносимо в таблицю 1.12.
Таблиця 1.12. - Виробнича рецептура приготування тіста (періодичний
спосіб).
Сировина і н/ф |
На 100 кг борошна, кг |
На 1 заміс, кг (тісто) |
Борошно |
100 |
111,7 |
Дріжджі |
0,2 |
2,23 |
Сироватка молочна |
55,0 |
61,44 |
Всього |
157,0 |
175,37 |