Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ОПЗ т.7з.1 Л.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
16.11.2018
Размер:
166.4 Кб
Скачать

Робота начальника продовольчої служби по забезпеченню ешелонів під час перевезення частин

Заступник командира частини по тилу здійснює загальне керівництво матеріальним забезпеченням, у тому числі і продовольством. Він повідомляє начальнику продовольчої служби необхідні вихідні дані для планування забезпечення: кількість ешелонів, у яких перевозиться частина, і час готовності ешелонів до навантаження; які підрозділи перевозяться у кожному ешелоні і їхня чисельність; кількість вагонів під кухні і склади; на скільки діб забезпечити ешелони продовольством, куди здати надлишкове майно. Про розмір запасів, створюваних в ешелонах, і порядку передачі надлишкового майна вказівки даються звичайно в наказі чи директиві вищестоящого командування.

Начальник продовольчої служби забезпечує ешелони з місця відправлення продовольством, посудом, інвентарем, тарою, документами строгої звітності; бере участь у комплектуванні ешелонів комірниками і кухарями. Начальник продовольчої служби відбуває з останнім ешелоном. Від здає все стаціонарне обладнання їдалень і складів і одержує документи про знаття військової частини з забезпечення.

Начальник продовольчої служби інструктує помічників начальників ешелонів з тилу у відношенні прийому продовольства і майна з місця відправлення й на шляху прямування, обладнання вагонів під кухні і продовольчі склади, організації харчування, видачі сухих пайків, ведення обліку і складання звіту після прибуття на нове місце.

Для забезпечення ешелонів продовольством, польовими кухнями, посудом і інвентарем начальник продовольчої служби складає розрахунок потреби у цілому на військову частину та на кожен ешелон окремо з урахуванням часу відправлення ешелонів.

Через обмежений час, що відводиться звичайно на підготовку до перевезення, успішно виконати всі роботи можна тільки при наявності ретельно розробленого плану, у якому повинні бути відображені всі заходи щодо забезпечення ешелонів продовольством і майном, виконавці і час виконання робіт.

Забезпечення військових команд і одиночних військовослужбовців

Військовослужбовці, що знаходяться на шляху прямування в складі військових команд чи одиночним порядком, у випадку неможливості одержання гарячої їжі через їдальні військово-продовольчих пунктів можуть забезпечуватися:

  • військовослужбовці строкової служби – загальновійськовим сухим пайком чи продовольчо-шляховими грошима;

  • офіцерський склад, що не має права на одержання продовольчого пайка (харчування), - загальновійськовим сухим пайком за плату.

Усілякий розвиток державної, кооперативної торгівлі і суспільного харчування створило можливості для спрощення організації і поліпшення харчування військовослужбовців на шляху прямування шляхом видачі їм продовольчо-шляхових грошей замість забезпечення продовольством.

Продовольчо-шляхові гроші на шлях прямування виплачуються військовослужбовцям строкової служби тільки в наступних випадках:

  • при призначенні і переводі їх на службу в інші військові частини чи при направленні на навчання у військово-навчальні заклади;

  • при направленні на лікування у військові чи цивільні лікувальні установи;

  • при вибутті в відпустку за час шляху до місця проведення відпустки і назад;

  • при прямуванні в службові відрядження на шлях прямування туди і назад;

  • при прямуванні в службові відрядження в пункти, де не представляється можливим забезпечити харчуванням через їдальні військових частин, - на шлях прямування і на увесь час перебування в пунктах відряджень (якщо не забезпечуються загальновійськовим сухим пайком);

  • при звільненні на час прямування до обраного місця проживання.

При виплаті продовольчо-шляхових грошей, грошової компенсації замість продовольчого чи видачі загальновійськового сухого пайка час перебування у шляху прямування обчислюється за діючим розкладом залізничного, водяного й іншого видів транспорту з урахуванням часу на пересадки. При розрахунках враховуються норми пересування на добу: пасажирськими (швидкими) потягами – 500 км; морськими (річковими) судами – 200 км; автомобільним транспортом – 200 км. Час перебування на шляху прямування обчислюється в повній добі, при цьому час перебування в шляху понад 6 годин враховується за повну добу.

Особовий склад варт, що наряджаються для охорони і супроводу військових вантажів, при несенні служби в дорозі тривалістю до трьох діб забезпечується загальновійськовим сухим пайком, а від чотирьох діб і більш-гарячим харчуванням по загальновійськовому пайку з видачею додаткових продуктів. У цьому випадку приготування гарячої їжі здійснюється силами варти. Офіцери, що входять до складу варт, забезпечуються загальновійськовим пайком і додатковими продуктами за плату.

Варти для охорони транспортів з військовими вантажами розміщаються в обладнаних критих вагонах. Для приготування їжі в цих вагонах органами залізниці встановлюються печі, а посудом і інвентарем варти забезпечуються з запасів своєї військової частини.

Вартам дозволяється замість передбачених додаткових продуктів виплачувати грошову компенсацію, обчислену по державних роздрібних цінах для закупівлі картоплі й овочів на маршрутах прямування.

У тих випадках, коли варта прибуває до місця прийому вантажів чи повертається у свою частину після здачі вантажів пасажирськими потягами (судами, літаками), його особовий склад забезпечується: строкової військової служби – загальновійськовим сухим пайком з видачею додаткових продуктів чи продовольчо-шляховими грошима за фактичний час перебування в дорозі; прапорщики, мічмани і військовослужбовці військової служби за контрактом – загальновійськовим сухим пайком з видачею додаткових продуктів чи грошовою компенсацією у встановленому розмірі. У місцях одержання чи здачі вантажів особовий склад варт забезпечується харчуванням по атестатах на продовольство через їдальні найближчих військових частин по пайку військовослужбовців строкової служби даної військової частини, а в пунктах, де немає їдалень військових частин, - загальновійськовим сухим пайком чи продовольчо-шляховими грошима (грошовою компенсацією) на загальних підставах.

У військовій частині продовольчо-шляхові гроші видаються фінансовим органом по роздавальних відомостях, що складається начальником продовольчої служби і затверджуваним командиром частини. Про виплату грошей робиться запис в атестаті на продовольство, а військовослужбовцям, що звільняються, - в приписі. Для забезпечення особового складу військових команд (варт) продовольчо-шляхові гроші видаються під звіт начальнику команди (варти), що веде облік отриманих грошей. Одночасно начальнику команди (варти) видається атестат на продовольство, у якому вказується задоволення команди (варти) продовольством і продовольчо-шляховими грошима. У дорозі особовому складу продовольчо-шляхові гроші видає начальник команди (варти) під розписку по роздавальній відомості. Він же вирішує питання щодо організації харчування особового складу команди (варти).

Після повернення у військову частину начальник команди підводить підсумки, завіряє їх своїм підписом і звіт із усіма документами і залишок грошей здає начальнику фінансової служби. На шлях прямування по іноземній території виплата продовольчо-шляхових грошей військовослужбовцям не проводиться.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]