Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Курсовая.doc
Скачиваний:
29
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
1.88 Mб
Скачать

1.5. Кухня

Болгарська кухня має багато спільного з кухнями інших балканських країн та Туреччини: гострі приправи, велика кількість овочів, пікантний смак. За традицією болгари вважають за краще готувати їжу на відкритих вогнищах - скара. Найбільш популярні такі блюда, як «кебаб» (м'ясо на рожні), «кебабчета» (смажені м'ясні ковбаски), «Шопський салат» (салат зі свіжих помідорів і огірків з натертою бринзою), «Таратор» (холодний літній суп з квашеного молока, «Каварма» (м'ясне рагу з шматочками свинини або телятини в глиняному горщику), "сирен по шопськи" (блюдо з яєць, сиру, помідорів, запечене в горщику).

Особливої уваги заслуговує болгарське вино. Найвідоміші сучасні болгарські вина роблять з винограду Каберне, Мерло і Шардоне. Найпопулярніше серед туристів вино називається "Ведмежа Кров", "Кадарка", "Бича Кров".

Болгарія є і батьківщиною "ракії" - сливового бренді (яке, виготовляють із винограду, абрикосів, черешні та інших фруктів) ціна - близько 7 левів. Великим попитом користуються болгарські фруктові соки. Кава, як турецька, так і "еспресо" (маленька чашечка коштує 1 лев), продається скрізь, часто з соком. У жару гарний також "арьян" - освіжаючий напій з води та кислого молока.

1.6.Туристські формальності

Віза. Громадянам України для здійснення подорожі до БОЛГАРІЇ необхідно отримати візу. З метою туризму видаються візи з одно- або двократним в’їздом та терміном перебування 30 днів з терміном дії 90 днів. Термін оформлення візи – до 7-ми днів. Вартість консульського збору – 35€. Консульський збір не стягується з:

- осіб до 18 років

- осіб старше 60 років

- осіб з діючим пенсійним посвідченням

- осіб з діючим студентським квитком

Посольство Болгарії в Україні:

Україна м.Київ вул.Госпітальна 1

Тел.: (044) 235-52-96, 246-72-37, 246-76-72

Посольство України в Болгарії:

Болгарія 1618 м.Софія, ЖК «Овча Купел», вул.Боряна 29

Тел.: 8-10-359-2-818-68-28, 8-10-359-2-955-94-78

Митні формальності.

Митний режим країни досить ліберальний.

В Болгарію можна ввозити валюту без обмежень. Іноземці можуть вивозити з БОЛГАРІЇ готівку в розмірі до 10 000 євро без декларування. Для сум, що перевищують 10 000 євро, необхідно задекларувати кошти на митниці. Для валюти в сумі, що перевищує 25 000 левів, крім декларування необхідно пред’явити документи про походження валютних цінностей або про те, що дані кошти були ввезені особою до Болгарії.

Перелік, товарів що дозволяється ввезти у Болгарії безмитно:

- сигарети – до 200 шт.

- тютюнові вироби – до 250 г

- вина – до 2 л.

- міцні алкогольні напої – до 1 л.

- парфумів – до 50 мл

- одеколону – до 250 мл

- кави – до 500 г

- чаю – до 100 гр

- подарунки у розумних межах.

Все необхідне для перебування ввозиться і вивозиться безкоштовно. Декларуються тільки коштовності, фото-, кіно-та відеокамери, які потім повинні бути вивезені з країни. Заборонено ввозити в країну наркотики, зброю, боєприпаси, друковану та відеопродукцію еротичного та/або порнографічного змісту, неконсервовані продукти харчування. Заборонено вивезення з країни творів мистецтва або предметів, що представляють історичну, художню або наукову цінність.

Іноземні громадяни, які прибули до Болгарії на певний термін, повинні зареєструватися в поліції протягом доби. Організовані туристи отримують статистичну картку, яку реєструють в готелі і завіряють на ній печатками готелю дату поселення та виселення. Дана картка має бути пред’явлена на кордоні при виїзді з Болгарії. За втрату картки накладається штраф в 20 дол США.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.