Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Курсовая.doc
Скачиваний:
29
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
1.88 Mб
Скачать

Розділ 3. Характеристика траси маршруту

У цьому розділі представлений маршрут з екскурсіями, які будуть відвідувати туристи у країні. Так як головною метою подорожі є саме відпочинок, то ми обираємо мінімальну кількість екскурсій і залишаємо чотири дні для вільного часу та відпочинку. Докладна програма з екскурсіями та їх тривалістю представлена в таблиці (Таблиця 3.1.) та зображена на карті (Рис.3.1.).

Таблиця 3.1. – Екскурсійна програма туру по Болгарії

Дні

Об’єкти відвідування

Тривалість,

часів

1.

Відпочинок на морі та вільний час

-

2.

Відпочинок на морі та вільний час

-

3.

Екскурсія в Варну

6

4.

Поїздка в аквапарк «Акваполіс»

4

5.

Відпочинок на морі та вільний час

-

6.

Екскурсія в Велико Тирново

6

7.

Екскурсія до Мису Каліакра та проїздом екскурсія в Балчику

5

8.

Відпочинок на морі та вільний час

-

Усього:

21

Рис.3.1. – Карта об’єктів відвідування.

А зараз більш докладніше про обрані екскурсії під час подорожі:

Екскурсія в Варну

Варна - морська столиця Болгарії, третє за величиною і значимістю місто. Також це великий порт і курортний центр Болгарського Чорномор'я, адміністративний, економічний і культурний центр регіону.

Екскурсія тут починається з відвідування єдиного Дельфінарію на Балканському півострові. Він розташований в Морському саду (Приморський парк). У залі для глядачів з 1200 місцями - три трибуни, розташовані П-образно навколо басейну, де показуються унікальні Дельфін-шоу. Дельфінарій має кофетерій, з якого через скляну стіну можна спостерігати за дельфінами.

Після дельфінарію туристи відправляються до унікального монастиря "Аладжа". Монастир являє собою видовбані печери у вапняку на трьох рівнях. У перекладі з турецької «Аладжа» означає дуже яскравий. Таку назву монастир отримав через розписи на стінах, які збереглися лише невеликими фрагментами. Це один з небагатьох збережених і доступних скельних монастирів в Болгарії. Він проіснував з XIII по XVIII століття. З верхнього поверху монастиря відкривається прекрасна панорама на морське узбережжя.

Екскурсія включає в себе не тільки відвідування дельфінарію та монастирю, але і огляд самого міста, дегустацію болгарського самогону – ракії, болгарських вин та відвідування міського ринку, де туристи можуть придбати традиційні болгарські сувеніри, як кераміка з витонченим малюнком, різьблення по дереву, вишивка, килими та багато іншого.

Закінчується екскурсія оглядової поїздкою по вечірній Варні.

Аквапарк «Акваполіс»

«Акваполіс» розташований в західній частині курорту Золоті піски, між ресторанами «Циганський табір» і «Кошарата». Аквапарк знаходиться в парковій зоні на площі 40 000 кв.м. На території «Акваполісу» розташовані басейни з водними гірками; скеля для заняття альпінізмом; бальнеологічна зона, в якій знаходяться кілька джакузі і гідромасаж; обмін валюти; дитячий майданчик; ресторани; бари; кафе-морозиво; магазини.

У розпорядженні туристів - чотири бари та ресторан. Квиток для дорослих коштує 20 левів ($ 12), для дітей - безкоштовно або 8 левів (майже $ 5) залежно від зросту.

Аквапарк відкритий з 10-00 до 18-00

Водні гірки:

- Дика ріка – відкрита гірка, шириною 2 метри за якою спускаються на рингах.

- Ніагара – пряма гірка, шириною 2 метри, по якій спускаються на рингах з максимальною швидкістю 50 км / ч.

- Чорні коридори – дві закриті темні труби по яким спускаються на рингах, проходячи через несподівані повороти.

- Лінива ріка – гірка довжиною 300 метрів.

- Мультігірка – гірка з чотирма доріжками.

- Камікадзе – високошвидкісна гірка для людей, які полюбляють гострі відчуття. Гостей вистрілюють на висоту 18 метрів з максимальною швидкістю 60 км / ч.

Екскурсія в Велико – Тирново

Велико-Тирново – один з найживописніших болгарських міст, приваблює туристів з усього світу і викликає їх захоплення своїми чисельними старовинними архітектурними пам'ятками.

На екскурсіях у Велико-Тирново можна познайомитися з історією Преображенського монастиря, який став відомим завдяки іконам знаменитих майстрів, і монастирем Святої Трійці, з чудовими красивими фресками. Незабутні враження залишаться від відвідування унікального пам'ятника середньовічної архітектури - Кіліфаревского монастиря і прекрасної церкви Різдва Богородиці, з каплицями Святого Івана Рильського і Святого Феодосія Тирновського, які прикрашені прекрасними іконами.

Находячись в Велико-Тирново туристи також побачать фортецю Царевец, яка омивається з трьох сторін річкою Янтра. Стіна палацової фортеці на пагорбі Царевец відома тим, що в давнину з неї скидали в прірву зрадників.

Мальовничим ядром сучасного Велико-Тирново є старе місто, яке розташоване на південно-заході від пагорба «Трапезіца». Виник ще в епоху Болгарського Відродження, він і зараз вражає своєю красою і оригінальністю. Тут вас чекає знайомство з найвідомішим болгарським зодчим Колю Фічето, якому належить безліч прекрасних робіт.

Мис Каліакра

Мис Каліакра зустрічає туристів тишею та спокоєм руїн легендарної середньовічної фортеці. Kaліакра - один з найбільш привабливих куточків болгарського узбережжя. Врізаючись на два кілометри в море, Каліакра є і найдовшим мисом на Болгарському узбережжі. Історія поселень в околицях Мису Каліакра (12 км від м. Каварна) налічує не одне тисячоліття. Тут, в мальовничій місцевості, колись жили фракійці. З XIII в. Каліакра була столицею Добруджі. У XIV в. тут і виникла потужна фортеця. Незліченні руїни - свідки багатого і драматичного минулого цих місць. Найдавніший пам'ятник історії - римські терми IV ст. Стрімкі скелі на мисі, що минає далеко в море, захоплюють незвичністю і красою. За давньою легендою, місцеві жителі передали в дар туркам сорок дівчат, завдяки їм за те, що фортеця на мисі Каліакра залишилася незаймана. Але всі ці чудові красуні вважали за краще смерть перебуванню в гаремі і кинулися з кручі в море. І тоді турки вирішили зрівняти з землею могутню фортецю, що негайно і здійснили. Пам'ятник на цьому місці встановлено на честь загиблих красунь тих давніх часів. На мисі Каліакра збереглися руїни фракийской фортеці, а на самому його кінці розташована метеорологічна станція. Території в околиці мису Каліакра вважаються заповідними: тут можна побачити тварин, яким загрожує вимирання, а також рідкісні види рослин.

Екскурсія в Балчику

Балчик - одна з найдавніших грецьких колоній на узбережжі Чорного моря. Він був заснований більше 2-х з половиною тисяч років тому. Балчик відомий археологічними пам'ятками часів античності і високою якістю вирощуваних тут місцевих сортів винограду.

Туристи тут побачать такі визначні пам’ятки, як Резиденція румунської королеви Марії та Ботанічний сад.

Резиденція румунської королеви Марії. В 1,5 км від центру міста Балчик на північному узбережжі Болгарії знаходиться палац в східному стилі. Будівля має три поверхи, над якими височіє мінарет. Полуевропейско - луоріенталістскій стиль відображає релігійні погляди королеви, яка прагнула до зближення християнської і мусульманської віри. Територія палацу розташована на двох рівнях. У верхній частині, що знаходиться на покритому зеленню скелястому піднесенні влаштований Ботанічний сад, в якому можна побачити більше 600 видів рідкісних рослин зі всього світу. Особливо вражає колекція кактусів, які виглядають надзвичайно виразно на фоні південно-європейського ландшафту. У парку безліч викладених білим каменем стежок, які раніше покривалися килимами. У маленькій каплиці недалеко від трону знаходиться іконостас, на якому зображені на повний зріст королева Марія і її дочка Іліана. Смерть королеви була по-шекспірівськи трагічною. У 1938 р., прагнучи перешкодити дуелі між двома своїми синами, вона загинула від руки сина. Вмираючи, королева заповідала поховати своє серце в улюбленій каплиці, де воно і було до 1940 р., коли під тиском СРСР Румунія була змушена повернути регіон міста Балчик Болгарії.