Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

matematika_2kl

.pdf
Скачиваний:
43
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
1.26 Mб
Скачать

2. Заповніть таблицю.

а

73

 

33

17

49

 

86

в

8

16

 

54

18

52

 

а + в

 

94

85

 

 

99

100

3. Різнорівневі завдання на вибір.

І рівень

По дорозі до школи Галинка заходить за Марійкою, а потім вони заходять за Ганнусею. Хто з них живе найближче, а хто найдалі від школи?

Відповідь: найближче живе Ганнуся, а найдалі Галинка.

ІІ рівень

Катруся, Марійка, Галинка купили по пиріжку: одна з капустою, друга з рисом, третя з яблуками. Хто з них купив який пиріжок, якщо у Катрусі пиріжок не з капустою і не з яблуками, а Марійка не любить з капустою?

Відповідь: Катруся — з рисом; Марійка — з яблуками; Галинка — з капустою.

ІІІ рівень

Степанко вищий за Марійку, але нижчий за Оксанку, Андрійко найвищий серед них. Ці діти вишикувалися за зростом (крайній зліва — найвищий). Назвіть їх по порядку.

Відповідь: Андрійко, Оксанка, Степанко, Марійка.

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів

Коло та круг — це різні чи однакові поняття? Обміркуйте свою думку

Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, хто з вас мав ра-

цію.

ІІІ.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

Ви бачите на малюнку круг. На ньому позначено точки О, А. (ст. 120, № 715)

Прочитаємо правило на ст. 121.

Так можна назвати коло і круг однаковими поняттями? Доведіть.

202

ІV. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей

уматеріалі, що вивчається

1.Геометричний матеріал — фронтально.

yст. 121, № 716 yст. 121, № 717

2.Розв’язування задач.

yст. 121, № 718

І варіант — 1 задача ІІ варіант — 2 задача

3. Розв’язування прикладів. yст. 122, № 720 — самостійно

V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього

завдання

Що таке коло?

* Що таке радіус?

Чи завжди однаковий набір даних у задачах передбачає однакове розв’язування? Доведіть.

Домашнє завдання

ст. 122, № 721, 722

УРОК 97

Тема: Вирази з дужками на дії різного ступеня. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3.

Мета: Вправляти учнів у розв’язуванні різних видів завдань; продовжити роботу над розв’язуванням задач.

Обладнання: таблиця множення числа 3.

Хід уроку

І.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та

опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання.

Проведіть взаємоперевірку прикладів.

Як узнати, на скільки одне число більше за

інше?

На скільки більше заплатили за блокноти ніж за книжку?

203

2. Цікаві завдання для допитливих дітей.

yЗнайдіть у кожному рядку «зайве» число. Як називаються числа, що залишилися? Яке число в кожному рядку буде найбільшим після переставлення

цифр?

 

 

 

 

28

7

42

64

32

53

19

8

37

81

21

22

9

23

24

y У Тані 35 горіхів. Скільки горіхів вона могла б віддати братикові, щоб у неї залишилося більше, ніж 27?

64 ,53 ,42 ,31 y, …, …, …;

На скільки одиниць в кожному числі цифра десятків більша від цифри одиниць? Скільки ще двоцифрових чисел можна записати? Запишіть їх.

(Відповідь: 75, 86, 97)

y Назви двоцифрові числа, в яких різниця між першою і другою цифрами дорівнює 5.

(Відповідь: 50, 61, 72, 83, 94)

 

 

3. Різнорівневі завдання на вибір.

 

І рівень

 

 

 

— Розв’яжіть приклади

 

 

50

– 28

9 + 56

53

– 26

81

– 5

39 + 17

84

– 75

ІІ рівень

 

 

 

— Розв’яжіть числові вирази:

 

 

60

– 17 + 8

91 – 70 – 8

8 + 42 – 35

89 – 9 – 16

53 + 7 – 6 – 8

5 + 36 – 7

ІІІ рівень

 

 

 

33 – 6 + 13 – 7 + 11 – 9 =

 

 

(65 – 150 + (27 – 18 – 9) + 26 =

 

 

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів.

— Сьогодні ми попрацюємо над виразами з дужками. Згадаємо, чого вимагають від нас дужки. Попрацюємо над задачами.

ІІІ.Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей у матеріалі, що вивчається

1.Усні вправи.

yст. 122, № 723 — робота у парах, взаємоперевірка

204

yст. 122, № 724 yст. 122, № 727

2.Розв’язування прикладів. yст. 122, № 725 — самостійно

— Яку дію будете виконувати першою? Доведіть.

3.Геометричний матеріал.

yст. 122, № 726

ІV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього

завдання

Яка дія завжди виконується першою?

Що таке відрізок?

Домашнє завдання

ст. 123, № 728, 729

УРОК 98

Тема: Складання виразів з дужками. Взаємозв’язок дій множення і ділення (повторення). Вправи і задачі на засвоєння вивчених таблиць множення і ділення. Знаходження довжини ламаної лінії.

Мета: Повторити взаємозв’язок множення та ділення; вправляти учнів у розв’язуванні різних видів вправ.

Обладнання: таблиця множення числа 3.

Хід уроку

І.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та

опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання.

— Чи допоміг вам план розв’язування задачі?

— Скільки пакетів борошна залишилося?

— Проведіть взаємоперевірку прикладів.

2. Математичний диктант.

1.Знайдіть різницю чисел 82 та 9.

2.Знайдіть суму чисел 62 та 13.

3.Зменьшуване 34, від’ємник 9, знайдіть різни-

цю.

4.Доданки 62 та 28. Знайдіть суму.

205

5.Яке число більше 38 на 9?

6.Яке число менше 41 на 2?

7.Збільшіть 87 на 5.

8.Зменшіть 28 на 9.

9.Напишіть число, яке менше 32 на 8.

10.Напишіть число, яке більше 78 на 15.

11.На скільки 26 менше 70?

12.На скільки 81 більше 12?

Відповіді: 73, 75, 25, 90, 47, 39, 44, 69.

3. Різнорівневі завдання на вибір.

І рівень

Поставте знаки «+», «–», щоб рівність була правильною: 9 … 3 … 7 = 5

Відповідь: 9 + 3 – 7 = 5. ІІ рівень

Поставте знаки «+», «–», щоб рівність була правильною: 14 … 6 … 5 = 13

Відповідь: 14 – 6 + 5 = 13 або 14 – (6 – 5) = 13.

ІІІ рівень

Поставте знаки «+», «–», щоб рівність була правильною:

27 … 3 … 7 = 23

27 … 3 … 7 = 17

Відповіді: 27

+ 3 – 7 = 23;

27

– 3 – 7 = 17 або 27 – (3 + 7) = 17.

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності.

— Сьогодні ми будемо складати вирази з дужками, розв’язувати задачі, вимірювати довжину ламаної лінії.

ІІІ.Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей у матеріалі, що вивчається

1.Математичний диктант — фронтально.

yст. 123, № 730

(Учні працюють одночасно і на дошці, і в зошитах)

2.Усні вправи — фронтально. yст. 123, № 731, 732

3.Розв’язування задач — робота у групах.

yст. 123, № 733 yст. 124, № 734

206

— Оберіть групою задачу і розв’яжіть її.

4. Геометричний матеріал.

yст. 124, № 735 — робота у парах

ІV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього

завдання

Про що «говорять» дужки у числових вира-

зах?

Чи знадобилася вам для розв’язування задач таблиця множення?

Скільки прикладів на ділення можна скласти

зодного прикладу на множення?

Домашнє завдання

ст. 124, № 736, 737

УРОК 99

Тема: Повторення вивченого. Творча робота над задачею.

Мета: Вправляти учнів у розв’язуванні різних видів завдань; підготовка до контрольної роботи.

Обладнання: таблиця множення чисел 2,3.

Хід уроку

І.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання.

— Яка довжина бігової доріжки?

— Яку дію використовували для розв’язання задачі? Чому?

— Чи змогли зразу знайти кількість каштанів? Чому?

— Скільки в парку каштанів?

2. Обчисліть усно і розшифруйте прислів’я.

207

Відповідь: Вчитися ніколи не пізно.

3. Різнорівневі завдання на вибір.

І рівень

— Знайдіть закономірність та заповніть таблицю:

ч — червоний с — синій ж — жовтий

ІІ рівень

— Знайдіть закономірність та заповніть таблицю:

з — зелений с — синій ч — червоний

ІІІ рівень

— Знайдіть закономірність та заповніть таблицю:

ч — червоний с — синій ж — жовтий

208

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів.

— Сьогодні нам потрібно добре підготуватися до контрольної роботи. Тому ми повторимо все, що вивчали на попередніх уроках.

ІІІ.Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей

у матеріалі, що вивчається

1.Усні вправи — фронтально.

yст. 124–125, № 741 yст. 125, № 742

2.Розв’язування прикладів — фронтально.

ст. 125, № 744

3.Розв’язування задачі — фронтально.

yст. 125, № 743

4. Самостійна робота. yст. 124, № 738

yст. 124, № 739 yст. 124, № 740

І варіант — 1 рядок ІІ варіант — 2 рядок

ІV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього

завдання

Як називаються числа при множенні? Ділен-

ні?

Яка дія виконується першою?

Домашнє завдання

ст. 125, № 745, 746

УРОК 100

Тема: Контрольна робота.

Мета: Перевірити знання учнів, уміння розв’язувати задачі та числові вирази.

Хід уроку

І.Контрольна робота

1.Розв’яжіть задачу.

І варіант

У 7 пакетах по 3 кг яблук, а у одному 5 кг. Скільки кг яблук у всіх пакетах?

ІІ варіант

На 8 поличках стояло по 3 книжки, а на одній 9 книжок. Скільки книжок на всіх поличках?

2. Розв’яжіть приклади.

І варіант

10 : 2 + 15 =

2 • 7 + 18 =

18

: 2 + 29 =

59 + 20 : 2 =

62

– (3 • 2) =

(9 – 7) • 2 =

ІІ варіант

 

8 : 2 + 19 =

2 • 8 + 29 =

18

: 2 + 44 =

62 + (2 • 3) =

75

+ 14 : 2 =

(8 – 6) • 3 =

3. Порівняйте вирази:

І варіант

2 • 4 + 46 … 2 • 2 + 79 2 • 9 – 14 … 2 • 6 – 5

ІІ варіант

2 • 4 + 24 … 2 • 9 – 13 2 • 9 + 13 … 2 • 5 + 35

Додаткові завдання

y На одній грядці учні посадили 37 кущів полуниць, а на другій на 18 кущів більше. Скільки всього

кущів полуниць посадили учні?

 

 

y 90

– 34

38

+ 18

73 – 29

47

– 28

64

+ 16

27

+ 36

52 – 28

54

+ 18

y 80 + … = 100

30 – … = 18

 

 

… – 23 = 29

… + 5 = 51

 

 

210

УРОК 101

Тема: Аналіз результатів контрольної роботи. Складання таблиці ділення на 3. Складання задач за даним розв’язанням.

Мета: Провести аналіз типових помилок у контрольній роботі; опрацювати таблицю ділення на 3; формувати уміння складати умову задачі за поданим розв’язанням.

Обладнання: таблиця множення числа 3.

Хід уроку

I.Аналіз результатів контрольної роботи

1.Аналіз типових помилок.

2.Розв’язування аналогічних завдань.

3.Завдання для учнів, які успішно впорались

з контрольною роботою.

y * На одному городі висадили 92 грядки моркви

та буряків; а на другому моркви на 15 грядок менше, буряків на 19 грядок більше. Скільки грядок займають ці овочі на другому городі?

(Відповідь: на 4 грядки більше, 96 грядок) Виконання дії:

26

+ 28

81

– 15

12

– 7

62

– 26

48

+ 29

8 + 9

55

+ 33

63

– 24

66

– 19

Не виконуючи обчислень, порівняти вирази:

8+8+8 … 8•3

6+6+6+6 … 6•3

8+8+8+8 … 8•4

10•3 … 10+10•10

yСума трьох чисел дорівнює 88. Перше число 21, а друге на 14 більше. Знайдить третє число.

Складіть задачу та розв’яжіть її. I — 26 л

II—?, на 8 л менше

II. Повідомлення теми уроку мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів. Назвіть дію зворотну до дії множення.

1. Утворіть від прикладу на множення два приклади на ділення:

3•6=18 (Відповідь: 18:3=6; 18:6=3)

Сьогодні ми будемо складати таблицю ділення на три.

211

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]