Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

matematika_2kl

.pdf
Скачиваний:
43
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
1.26 Mб
Скачать

3. Різнорівневі завдання на вибір.

— Вставте потрібні знаки: «+» або «–»

I рівень

 

 

 

 

30 … 12=18

25

…25=0

45

…15=30

0 …5=5

32

…1=33

47

…47=0

II рівень

 

 

 

 

78– …=18

…+17=40

56+ …=79

…–48=41

84– …=30

…+56=77

III рівень

 

 

 

 

81 … 50=

83=23 …

21=39 …

26=54 …

78

… 30=

15

… 45=

II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сьогодні ми продовжуємо роботу над вправами

ізадачами на додавання (віднімання) двоцифрових чисел.

Згадайте, як можна перевірити правильність результатів додавання (віднімання).

III.Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей у матеріалі, що вивчається

1.Розв’язування прикладів.

yст. 154, № 948 — «ланцюжком»

Методичні рекомендації

1.Біля дошки одночасно працюють 4 учні. Розв’язують приклади, що подано у підручнику.

2.Наступні 4 учні роблять перевірку одним способом.

3.Ще 4 учні роблять перевірку іншим способом.

262

2. Розв’язування задач — робота у групах. yст. 154, № 949, 950

Оберіть групою задачу та розв’яжіть її.

Якщо потрібно, скористайтеся планом розв’язування.

План розв’язування

№ 949

№ 950

1. Скільки метрів дороги

1. Скільки кілограмів

відремонтували за перші

вишень зібрали другого

два дні?

дня?

2. Скільки метрів дороги

2. Скільки кілограмів

відремонтували за пер-

вишень зібрали третього

ший день?

дня?

3. Дії з іменованими числами — робота у парах.

yст. 154, № 951 yст. 155, № 952

IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів.

Як перевірити результати додавання (відніман-

ня)?

Чим відрізняється письмове додавання (віднімання) від усного?

Домашнє завдання

ст. 155, № 953, 954

УРОК 128

Тема: Перевірка віднімання додаванням. Додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Складання і розв’язування задач.

Мета: Вправляти учнів у додаванні та відніманні двоцифрових чисел з переходом через десяток, складанні та розв’язуванні задач.

Обладнання: алгоритми додавання та віднімання двоцифрових чисел.

263

Хід уроку

I.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання.

Прочитайте приклади, у яких ви виправили результати обчислень

Скільки витинанок зробили учні першого кла-

су?

Скільки витинанок зробили учні третього кла-

су?

На скільки більше витинанок зробили учні третього класу, ніж учні першого класу?

2. Математичний диктант. yст. 156, № 953

3. Різнорівневі завдання на вибір.

I рівень

— Розв’яжіть задачу:

15 морквин зв’язали у пучечки по 5 морквин у кожному пучечку? Скільки пучечків отримали?

II рівень

— Розв’яжіть задачу:

Дитячий садок щоденно витрачає 2 кг крупи. Скільки кілограмів крупи витратить дитячий садок за 9 днів?

III рівень

— Розв’яжіть задачу:

Відрізок АВ=24 см розділений точками M, N, K, T, O на рівні частини. Знайдіть довжину однієї частини

II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів.

— Ми продовжуємо роботу над завданням на додавання (віднімання) з переходом через десяток. Складемо та розв’яжемо задачу за готовим математичним виразом.

III.Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей у матеріалі, що вивчається

1.Усні вправи — фронтально

yст. 155, № 955

264

2.Розв’язування прикладів — робота у парах. yст. 155, № 956

3.Творча робота над задачею — работа у гру-

пах.

yст. 155, № 958

— Оберіть групою один з числових виразів. Складіть та розв’яжіть задачу.

IV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього

завдання

Що значить: зменшити (збільшити) число на кілька одиниць?

Які числа називають «круглими»?

Домашнє завдання

ст. 155, № 957

УРОК 129

Тема: Віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Письмове виконання дій додавання і віднімання для перевірки усних обчислень.

Мета: Вправляти учнів в усному та писемному додаванні та відніманні двоцифрових чисел.

Обладнання: алгоритми додавання та віднімання двоцифрових чисел.

Хід уроку

I.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та

опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання.

Скільки цвяхів у першому та другому ящиках разом?

Скільки цвяхів у першому ящику?

Скільки цвяхів всього у трьох ящиках?

265

2. Відгадайте ребуси:

Відповідь: трикутник, сім’я, вісім, сорока, столиця, задача.

3. Різнорівневі завдання на вибір

I рівень

— Знайдіть значення числового виразу, використовуючи запис зразка. Добери такий приклад на множення, у якому треба використати подані числа та результати ділення

8:2=4 6:3 10:2 12:4 15: 12:3 2•4=8

II рівень

— За малюнком складіть вирази на множення та ділення

III рівень

— У прямокутник поставте таке число, щоб вийшла вірна рівність:

3•9=3• 4•5=4• 8•2=8• 3•6=6• 3•3•2= 5•9=5•

II.Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сьогодні на уроці ми продовжуємо роботу над вправами та задачами на додавання та віднімання двоцифрових чисел.

III.Осмисленняоб’єктивнихзв’язківтазалежностей у матеріалі, що вивчається

1. Усні вправи. yст. 156, № 960

266

2. Розв’язування прикладів.

yст. 156, № 961 — «ланцюжком»

Методичні рекомендації.

1.Біля дошки одночасно працюють 4 учні. Вони усно знаходять результати обчислень.

2.Наступні четверо учнів виконують письмову перевірку.

3.Ще четверо учнів виконують перевірку іншим способом.

yст. 156, № 965 — фронтально

3. Розв’язування задач — робота у парах. yст. 156, № 963

— Оберіть групою задачу та розв’яжіть її.

IV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього

завдання

Яку задачу розв’язували: просту чи складену?

Чим відрізняється письмове розв’язування прикладу від усного?

Домашнє завдання

ст. 156, № 962

УРОК 130

Тема: Контрольна робота.

Мета: Перевірити рівень знань учнів.

Хід уроку

I. Контрольна робота

 

I варіант

II варіант

1. Розв’яжіть задачі:

1. Розв’яжіть задачі:

1. Один клас зібрав

1. Для уроків праці

42 кг жолудів, другий на

купили 38 листів червоно-

18 кг менше, а третій

го паперу, зеленого на 9

стільки, скільки зібрав

листів менше, а білого

перший і другий разом.

стільки, скільки червоно-

Скільки кілограмів жо-

го і зеленого разом. Скіль-

лудів зібрав третій

ки листів білого паперу

клас?

купили?

267

2. 12 цибулинок по-

2. 12 цибулинок по-

садили порівну у 4 гор-

садили в горщики, по

щика. Скільки цибули-

3 цибулинки в кожний.

нок посадили у кожен

Скільки знадобилося

горщик?

горщиків?

2. Розв’яжіть при-

2. Розв’яжіть при-

клади:

клади:

34+60–3;

46+4–40

(79–47) –27

(97–59) +40

2•6:3

2•9:3

21–20+9

40–10+5

(86+2) +8

(15+45) –41

18:3•2

16:4•5

3. Периметр квадра-

3. Периметр квадра-

та дорівнює 24 см. Зна-

та дорівнює 20 см. Зна-

йдіть довжину однієї

йдіть довжину однієї

сторони. Накресліть

сторони. Накресліть

квадрат.

квадрат.

Додаткові завдання.

y Накресліть три відрізки: один довжиною 4 см, другий у три рази довший, а третій на 4 см довше, ніж другий. У скільки разів перший відрізок коротший, ніж другий?

yБатькові 36 років, син у 4 рази молодший, мати на 23 роки старша, ніж син. Скільки років матері?

УРОК 131

Тема: Аналіз результатів контрольної роботи. Повторення дії множення. Назви чисел при множенні.

Мета: Проаналізувати результати контрольної роботи; удосконалювати знання про дію множення; вправляти учнів у розв’я- зуванні вправ на знаходження невідомого компоненту при множенні.

Обладнання: таблиці множення чисел 2, 3, 4, 5.

Хід уроку

I.Аналіз результатів контрольної роботи

1.Аналіз типових помилок.

2.Виконання аналогічних завдань.

II.Завдання для учнів, які успішно впоралися з контрольною роботою

yВолодя та Катруся вимірювали ті ж самі відрізки. Володя сказав, що один відрізок у 2 рази довший, ніж другий. Катя сказала, що один відрізок на 3 см довший, ніж другий. Що це за відрізки. Накресліть їх.

yУ відрі 8 літрів води, а у каструлі у 4 рази менше. Скільки літрів води у 2 таких каструлях?

yУ глечику на 10 л води менше, ніж у бідоні, і на 5 л менше, ніж у відрі. Скільки літрів води у бідоні та у відрі, якщо у глечику 3 літри?

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів.

— Сьогодні ми згадаємо, що таке множення. Виконаємо завдання, які практично підкреслюють наші знання про дію множення.

IV. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей

уматеріалі, що вивчається

1.Виконання завдань, які пов’язані з дією мно-

ження.

yст. 157, № 967

Що таке множення?

Чому не всі приклади на додавання можна замінити прикладами на множення?

269

yст. 157 № 968 — диференційовано yст. 157 № 969— диференційовано yст. 157 № 970 — диференційовано

2. Розв’язування задач.

yст. 157 № 966 — фронтально

Скільки ніжок у одного стола? У двох столів?

Скільки ніжок залишилося?

На скільки ще столів вистачить ніжок?

ст. 157, № 971 — робота у парах

V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

— Що таке множення? ст. 157, № 972

УРОК 132

Тема: Повторення таблиці множення числа 2. Порівняння виразів. Задачі на дії різного ступеня.

Мета: Повторити таблицю множення числа 2; вправляти учнів у порівнянні виразів, розв’язуванні задач на дії різного ступеня.

Обладнання: таблиця множення числа 2.

Хід уроку

I.Актуалізація і корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання.

— Скільки номерів здали в оренду?

— Як ви обчислювали?

2.Завдання для кмітливих та допитливих.

yЛетіла зграя гусей. Одна гуска попереду, дві позаду. Одна гуска позаду, а дві попереду. Одна гуска між двома і три в ряд. Скільки було гусей?

Відповідь: троє.

yУ двох носорогів два роги. А скільки рогів у двадцяти носорогів?

y Як можна від стрічки завдовжки 4 м відрізати 3 м, не користуючись метром?

270

yЯк за допомогою двох посудин місткістю 3 л і 5 л налити в порожній бідон 4 л молока?

3. Різнорівневі завдання на вибір.

I рівень

Накресліть два відрізки. Довжина першого 12 см, довжина другого 4 см. У скільки разів перший відрізок довший, ніж другий?

II рівень

Накресліть квадрат із стороною 2 см. Обчисліть його периметр.

III рівень

Накресліть два відрізки. Довжина першого

у5 разів менше, ніж довжина другого. Яка довжина першого відрізка, якщо довжина другого 10 см?

II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів.

— Сьогодні ми будемо виконувати завдання пов’я- зані з таблицею множення числа 2. Згадайте таблицю, скориставшись її результатами (ст. 157, № 973).

III. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей у матеріалі, що вивчається

1. Розв’язування прикладів та нерівностей — диференційовано.

yст. 158, № 974

— Поставте потрібні знаки, усно виконавши обчислення

yст. 158, № 975

2. Розв’язування задачі — диференційовано. yст. 158, № 976

Скільки грудочок цукру поклали у склянки?

Як узнати, скільки грудочок цукру було у цукерниці?

IV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

Що таке множення?

Які числа називають парними?

Домашнє завдання

ст. 158, № 978

271

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]