matematika_2kl
.pdfІІ рівень
Накресліть відрізок довжиною 11 см, а другий довжиною 13 см. На скільки сантиметрів довжина другого відрізка більша за довжину першого відрізка?
ІІІ рівень
Накресліть відрізок довжиною 11 см, другий на 3 см довший, а третій на 2 см коротший за другий. Чому дорівнює довжина другого та третього відрізків? Виразіть довжину відрізків у дециметрах та сантиметрах.
3. Нумерація чисел в межах 100.
—ст. 58, № 300;
—ст. 59, № 301.
ІІ.Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
— Сьогодні ми продовжуємо розв’язувати приклади та задачі, а також ознайомимося із прямим кутом та спробуємо відшукати його у геометричних фігурах.
ІІІ.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1.Робота з геометричним матеріалом.
—ст. 59, № 303.
—Знайдіть прямі кути у фігурах.
—Як можна назвати всі ці фігури одним словом?
IV. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей
уматеріалі, що вивчається
1.Робота у групах. Гра «Хто спритніший».
— Попрацюйте у групах, розв’яжіть приклади на
ст. 59, № 302.
2. Робота над задачею. Диференційоване завдання, ст. 59, № 304.
—Хто знає, як розв’язати цю задач у, працює самостійно.
—Всі інші діти будуть працювати колективно.
92
V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання
—За допомогою чого можна знайти прямой кут у геометричній фігурі?
—Як знайти невідомий доданок (частину)?
Домашнє завдання.
Ст. 59, № 305, 306.
УРОК 41
Тема: Додавання і віднімання чисел другого разряду (круглих десятків). Розв’язування простих і складених задач.
Мета: Вчити учнів додаванню та відніманню круглих десятків; удосконалювати вміння та навички у розв’язуванні простих та складених задач;
Обладнання: таблиця «Порядок дій», алгоритм розв’язування задач.
Хід уроку
І.Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та
опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання.
— Звірте із своїм сусідом по парті результати обчислень.
2. Самостійна робота за варіантами.
І варіант |
ІІ варіант |
1. Запишіть, яких чисел не вистачає в цьому ряді:
40, …, 42, …, …, 45, 46, |
60, …,.., 63, 64, …, 66, |
47, …, …, 50. |
…, 68, …, 70. |
2. Розв’яжіть приклади |
|
18 + 1 = 76 – 1 = |
21 + 1 = 94 – 1 = |
24 + 10 = 63 – 60 = |
36 + 10 = 78 – 70 = |
49 – 9 = 42 + 1 = |
54 – 4 = 75 + 1 = |
3. Розмістіть числа в порядку зростання |
|
30, 43, 40, 13, 41, 14, |
60, 70, 17, 61, 16, 71, |
31, 44, 33. |
77, 66, 76. |
93
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
—Згадайте, яке число можна назвати «круглим».
—Наведіть приклади круглих чисел.
—Сьогодні ми опрацюємо додавання та віднімання круглих чисел.
ІІІ.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. — Поясніть, як знаходили результати додавання та віднімання у першому рядку № 308, ст. 60.
—Розгляньте уважно другий рядок.
—Чи можна стверджувати, що принцип розв’язування прикладів однаковий?
IV. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей у матеріалі, що вивчається
1. Робота з таблицями.
— ст. 60, № 311.
2. Робота над задачами.
— Прочитавши задачі, оберіть групою одну з них для розв’язування.
— ст. 60, № 307.
— ст. 60, № 310.
— ст. 60, № 312.
3. Робота над прикладами.
—Попрацюйте в парах. Розв’яжіть приклади: ст. 60, № 309.
V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання
—З якими числами ми працювали на уроці?
—Чим вони відрізняються від інших чисел?
Домашнє завдання.
Ст. 60, № 313, 314.
94
УРОК 42
Тема: Розв’язування прикладів і задач на додавання і віднімання круглих десятків. Задачі на знаходження третього додатка.
Мета: Вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач на додавання та віднімання круглих десятків; удосконалювати вміння знаходити третій доданок.
Обладнання: таблиця «Порядок дій».
Хід уроку
І.Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань
1.Перевірка домашнього завдання.
— Чому приклади названо круговими?
— Яку задачу розв’язували: просту чи складену?
2.Логічні вправи.
— Знайдіть невідомий малюнок, літеру, число.
Відповідь: — А.
Відповідь:
Відповідь:
—Якщо олівець двічі перерізати, скільки отримаємо олівців? (Відповідь: 3)
—Одне яйце вариться 5 хвилин. За скільки хвилин можна зварити 10 яєць? (Відповідь: за п’ять).
95
—Коли гусак стоїть на двох ногах, він важить 4 кг. Скільки буде важити гусак, якщо стоятиме на одній нозі? (Відповідь: 4 кг.)
Гра «Веселий рахунок»
—Рахуємо десятками
—Назвіть та покажіть всі числа від 10 до 100 зеленого кольору.
—Назвіть та покажіть всі числа від 10 до 100 синього кольору.
—Назвіть і покажіть всі числа зеленого кольору від 100 до 10.
—Назвіть і покажіть всі числа чорного кольору від 100 до 10.
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сьогодні ми повторимо все, що вивчали на попередніх уроках.
ІІІ.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1.Розв’язування числових виразів.
—ст. 60, № 315, 317 — робота у парах.
—Згадавши порядок дій, розв’яжіть приклади.
2. Порівняння пар чисел.
—ст. 69, № 316 — робота у парах.
3. Розв’язування задач.
—ст. 61, № 318 — усно, фронтальна робота.
—Поясніть, про що дізнаємось, обчисливши ви-
рази.
—ст. 61, № 319 — колективна робота.
—За допомогою якої дії знайдемо доданок (части-
ну)?
96
—Скільки способів розв’язання ви знайшли?
—ст. 61, № 320 — усно, фронтальна робота.
—Яку дію слід обрати, щоб обчислити результат? Доведіть.
IV. Підсумки уроку і повідомлення домашнього
завдання
—Як ще можна назвати доданок?
Яку дію використовували, щоб обчислити, на скільки одне число більше (менше) за інше?
Домашнє завдання.
Ст. 61, № 321, 322.
УРОК 43
Тема: Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження числових значень буквених виразів. Календар.
Мета: Розширити знання учнів про геометричні фігури, зокрема — про чотирикутники; вчити учнів відрізняти прямокутник від інших чотирикутників; удосконалювати знання та уміння учнів розв’язувати задачі та числові вирази; ознайомити з календарем.
Обладнання: геометричні фігури; календар.
Хід уроку
І.Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та
опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання.
—За допомогою якої дії узнали кількість дівча-
ток?
—Як порахували загальну кількість дітей?
—Прочитайте приклади у порядку зростання (10, 20, 30, 40, 60, 70, 100)
2. Граф-схема.
Відповідь: 100.
97
Відповідь: 80. |
|
|
3. Різнорівневі завдання на вибір. |
|
|
І рівень |
|
|
60 + 1 |
77 – 7 |
|
80 + 4 |
95 – 5 |
|
71 – 1 |
34 – 4 |
|
16 + 4 |
25 + 5 |
|
ІІ рівень |
|
|
100 – 80 |
20 + 30 |
|
40 + 50 |
90 – 60 |
|
20 + 30 |
40 – 10 |
|
50 + 50 |
80 – 50 |
|
ІІІ рівень |
|
|
66 – 6 + 20 |
30 + (39 + 1) |
|
54 – 4 + 30 |
90 – (72 – |
2) |
40 + (32 – 2) |
100 – 90 – |
10 |
84 – 4 + 5 |
91 – 1 – 40 |
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
— Сьогодні ми продовжуємо розв’язувати задачі та числові вирази. Будемо порівнювати числа та вирази. А також навчимося розрізняти геометричні фігури.
ІІІ.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1.Геометричний матеріал.
—ст. 61, № 323.
—Як практично довести наявність у фігурі прямих кутів? Чим ви будете користуватися?
—ст. 62, № 324.
98
—Знайдіть периметр кожної фігури.
—Чи всі квадрати можна вважати прямокутника-
ми?
—Чи всі прямокутники можна вважати квадрата-
ми?
IV. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей
уматеріалі, що вивчається
1.Порівняння чисел та числових виразів.
— ст. 62, № 325 — робота у парах.
2.Розв’язування задач.
— ст. 62, № 326 — робота у групах. 3. Завдання зі змінною.
—ст. 62, № 327 — фронтально. 4. Календар.
Розповідь учителя про виникнення календаря.
—ст. 62, № 328.
V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання
—Що таке периметр?
—За допомогою якої дії можна знайти невідомий доданок (частину)?
Домашнє завдання.
Ст. 62, № 329, 330.
УРОК 44
Тема: Розв’язування задач на дві дії складанням виразу (ознайомлення). Запис чисел у вигляді суми розрядних доданків. Година і хвилина.
Мета: Вчити учнів розв’язувати задачі шляхом складання виразу; вчити записувати числа у вигляді суми розрядних доданків; познайомити учнів із одиницями вимірювання часу (година, хвилина).
Обладнання: годинник, таблиця мір часу.
Хід уроку
І.Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань
99
1. Перевірка домашнього завдання.
—Якими цифрами позначено прямокутники?
—Як узнали, скільки складальників потрібно за-
воду?
2. Математичний диктант.
—Запишіть всі числа 4 десятка;
—Запишіть числа, у яких: 2 дес. 3 од; 5 дес; 8 дес.
1 од;
—Запишіть число, яке стоїть між 79 та 81;
—Запишіть число, у якому 10 десятків.
3. Різнорівневі завдання на вибір.
І рівень
60 … 70
80 … 10
30 …10
65 … 70 84.. 95 66 … 67
ІІ рівень
80 + 20 … 100
60 – 40 … 30
41 – 1 … 40
32 – 2 … 39
64 … 60 + 4
70 … 80 + 2
ІІІ рівень
63 – 3 … 55 + 5
100 _ 10 … 80 + 20
94 – 4 … 70 + 6
50 + 9 … 69 –9
30 + 20 … 40 + 10
29 + 1 … 30 – 1
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
—Сьогодні ми будемо розв’язувати задачі та числові вирази, познайомимося з мірами часу.
—Узнаємо ще про один спосіб розв’язування складених задач.
ІІІ.Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. Міри часу.
100
—ст. 64, № 336 — фронтальна робота.
2. Розв’язування задач.
—ст. 63, № 332 — фронтальна робота.
IV. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей
уматеріалі, що вивчається
1.Розв’язування задач.
— ст. 63, № 331.
— ст. 64, № 338.
— Попрацюйте у групах. Виберіть одну з двох за-
дач. Розв’яжіть її шляхом складання числового виразу.
2. Розв’язування прикладів.
—ст. 63, № 333 — робота у парах.
—ст. 63, № 334 — робота у парах.
—ст. 64, № 335 — робота у парах.
V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання
—Скільки годин у добі?
—Чим корисна переставна властивість додаван-
ня?
Домашнє завдання.
Ст. 64, № 339 — 341.
УРОК 45
Тема: Контрольна робота.
Мета: Перевірити рівень засвоєння учнями нумерації чисел першої сотні, уміння розв’язувати задачі, порівнювати числа та числові вирази; розвивати обчислювальні навички.
Хід уроку
1. Математичний диктант.
—Запишіть найбільше одноцифрове число.
—Запишіть найменше двоцифрове число.
—Запишіть найбільше двоцифрове число.
—Запишіть число, у якому: 10 дес.; 3 дес. 2 од.; 4 дес. 5 од.; 8 дес. 1 од.; 7 дес.
101