Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Kospekti_zanyat_ta_rozvag_Muzyka.docx
Скачиваний:
394
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
5.74 Mб
Скачать

Магазин іграшок

Конспект заняття для дітей середньої групи

(дерев’яні звуки)

Мета: Продовжувати знайомити дітей із дерев'яними музичними інструментами та прийомами гри на них. Вчити використовувати для озвучування віршів «звучні жести». Під час танку вчити дітей свідомо починати та закінчувати рухи одночасно з початком та кінцем музики. Закріплювати навички виразного використання дерев'яних звуків, вміння співвідносити образ горобчиків та виконавські прийоми. Розвивати чуттєвість тембрового слуху, фантазію, уяву. Виховувати позитивне ставлення до музики, бережливе ставлення до іграшок.

Обладнання: Ігашки для «магазину»; музичні інструменти: ксилофон, ложки, кубики, дерев'яні коробочки, молоточки, палички; лотки з піском.

Репертуар: вірш В. Степанова «Іграшки»; «Танок ляльок» муз. С. Майкапара; музично-дидактична гра «Музичні молоточки» муз. О. Тилічеєвої; пісня «До дитячого садка» муз. М. Дремлюги; «Горобчики» муз. Ю. Щуровського; «Рондо з паличками» муз. С. Сло-нимського. 

Хід заняття

Діти заходять до залу.

Одна частина залу перетворена під магазин іграшок.

Вихователь: Діти, ви знаєте, що існує багато різних магазинів. Сьогодні я вас запрошую до магазину іграшок. Давайте візьмемося за руки і підемо до магазину. Діти ідуть по колу і промовляють: 

Дзінь-дзінь-дзінь, дзінь-дзінь-дзінь 

Відчиняєм магазин!

Завітайте, завітайте, 

Що хто хоче вибирайте! 

Мовленнєва гра «Іграшки»

Діти промовляють текст, супроводжуючи його «звучними» жестами.

Є іграшки — хихотушки, 

Є іграшки — торохтушки. (Діти плескають в долоні)

Реготушки все хихочуть, 

Торохтушки — торохтять (Діти топають ногами) 

Дуже весело їм разом 

Розлучатися не хочуть. (Виконують щиглики пальцями) 

Торохтушки-реготушки 

Заразили всіх, (Плескають по колінах)

Звідусіль тепер лунає (Труть долоню об долоню)

Сміх, сміх, сміх. (Плескають в долоні) 

(Вихователь веде дітей до прилавка з іграшками.

Музичний керівник: Малята, подивіться, в нашому магазині ляльки стали у рядок, всіх запрошують в танок. Зараз ми з вами також станемо веселими, красивими ляльками.

Діти виконують танок «Танок ляльок» муз. М. Майкапара

Музичний керівник: Ви її не обминайте і з собою забирайте.

Лялька: Я із вами подружуся, а звуть мене Катруся!

Музичний керівник: Хто хоче купити ляльку? 

Вихователь: Хочемо іграшку купити, будемо з нею ми дружити.

Музичний керівник: Щоб ляльку ви могли забрати, треба пісню заспівати, треба пісню заспівати і на ложках всім зіграти.

Діти виконують знайому пісню «До дитячого садка» муз. М. Дремлюги

(Вихователь веде дітей до наступного відділу в магазині).

Музичний керівник: Подивіться, в нашому магазині продаються ось такі музичні молоточки та дерев'яні кубики. Послухайте, які вони видають звуки. (Характеристика звука з показом гри на дерев'яних інструментах).

Дерев'яний звук який? 

Він стукотливий та сухий. 

Теплий та тріскучий, 

Тихий та гримучий. 

Вихователь: Тук-тук-тук-тук, 

Що це там за дивний звук? 

(Стукають кулачками один по одному)

Молоточки гучно б'ють, 

До гри усіх нас звуть. (Стукають кулачками по підлозі).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]