
- •Що таке музика?
- •Хід заняття
- •Звучить аудіозапис п’єси ”Підсніжник”.
- •Діти виконують пісню ”я Лисичка, я сестричка”
- •Хід заняття
- •Слухання. «Музична скринька» муз. С. Майкапара.
- •«Вправа із дзвониками» муз. Т. Вількорейської
- •Казка «Маленьке жабеня»
- •Мовленнєва гра «Хмара»
- •Пісня «Осінь» муз. І. Кішко, сл. Т. Волгіної.
- •«Танок з бубнами» укр. Нар. Мелодія, обробка м. Вериківського
- •Посудний оркестр «Веселий дідусь» д. Хармса
- •Веселі мишенята
- •Хід заняття
- •«Танок осіннього листочка»
- •Мовленева гра «Розмова осіннього листячка» в.Берестова
- •«Танок мишенят» муз. А. Жилінського «Мишенята»
- •Координаційна гра «Мишенята»
- •Пісня «Осінній мотив» муз. І сл. І. Смірнової
- •Слухання музичної п’єси «Дощик» муз. М. Любарського
- •Магазин іграшок
- •Хід заняття
- •Мовленнєва гра «Іграшки»
- •Діти виконують танок «Танок ляльок» муз. М. Майкапара
- •Діти виконують знайому пісню «До дитячого садка» муз. М. Дремлюги
- •Музично-дидактична гра «Музичні молоточки»
- •Слухання музичного твору ю. Щуровського «Горобчики»
- •Вправа «Рондо з паличками» муз. С. Слонимського.
- •Хай лине пісня!
- •Музична розспівка “Добрий день”
- •Вірш “Найкраща іграшка”, а.Костецький
- •Гра “Сонечко”, муз. Е.Гріга
- •Діти викладають слово “Жабка”
- •Діти викладають слово “Болото”
- •Гра “Спів лісових птахів”, муз. П.І.Чайковського
- •Хід заняття
- •Музичне привітання:
- •Поспівка «Добрий день, вам гості»
- •Музична загадка «Зима»:
- •Гра «Звуки сніжинки».
- •Танцювальний етюд «я – сніжинка»
- •Вправа з Колобком «Біг із зупинкою і біг назад»
- •Діти слухають «звуки лісу», які створює музкерівник
- •Пісенна творчість «Весела пісенька»
- •Пісня «Білорученька-зима»
- •Скляний оркестр «Музична скринька»
- •Хор рук «Зимова фантазія»
- •Поспівка «До побачення» Краплинки-веселинки в гостях у ялинки
- •Хід заняття
- •Гра «Диригент»
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •А.Вівальді «Пори року». Зима.
- •Пісня «Перший сніг»
- •Танок Білих ведмедиків
- •Укр. Нар. Гра «Іде дід»
- •Я знаю, що треба зробити
- •Танок негренят
- •Жартівливі посиденьки
- •Пісня «Закортіло киці»
- •Пісня «Два півники»
- •Хоровод «Веселий каблучок»
- •Мишачий урок
- •Хід заняття
- •Рухова вправа «Мишенята» муз. Жилинского
- •Координаційна гра «Мишки»
- •Пальчикова гра «5 мишок»
- •Пісня «Веселі мишенята» музика ю. Парфьонов.
- •«Веселий оркестр»
- •Музична гра «Хитрий кіт»
- •Пухнастий урок
- •Хід заняття
- •Рухова вправа «Потяг»
- •Гра "Два коти"
- •Російська народна потішка «у кота воркота»
- •Пісня "Цап - царапки"
- •Таночок «Веселі кошенята»
- •Гра "Кошенята" - рухова імпровізація.
- •Музичний дивосвіт
- •Хід заняття
- •Пісня «Багато різних звуків»
- •Координаційна гра «Космічна подорож»
- •Пісня «Сложим песенку», сл. Л. Димової, муз. О. Тілічеєвої
- •Танець-гра «Граємо та співаємо», сл. І муз. С. Насауленко
- •Звучить «Вальс квітів» п.І. Чайковського з опери «Лускунчик»
Магазин іграшок
Конспект заняття для дітей середньої групи
(дерев’яні
звуки)
Мета: Продовжувати знайомити дітей із дерев'яними музичними інструментами та прийомами гри на них. Вчити використовувати для озвучування віршів «звучні жести». Під час танку вчити дітей свідомо починати та закінчувати рухи одночасно з початком та кінцем музики. Закріплювати навички виразного використання дерев'яних звуків, вміння співвідносити образ горобчиків та виконавські прийоми. Розвивати чуттєвість тембрового слуху, фантазію, уяву. Виховувати позитивне ставлення до музики, бережливе ставлення до іграшок.
Обладнання: Ігашки для «магазину»; музичні інструменти: ксилофон, ложки, кубики, дерев'яні коробочки, молоточки, палички; лотки з піском.
Репертуар: вірш В. Степанова «Іграшки»; «Танок ляльок» муз. С. Майкапара; музично-дидактична гра «Музичні молоточки» муз. О. Тилічеєвої; пісня «До дитячого садка» муз. М. Дремлюги; «Горобчики» муз. Ю. Щуровського; «Рондо з паличками» муз. С. Сло-нимського.
Хід заняття
Діти заходять до залу.
Одна частина залу перетворена під магазин іграшок.
Вихователь: Діти, ви знаєте, що існує багато різних магазинів. Сьогодні я вас запрошую до магазину іграшок. Давайте візьмемося за руки і підемо до магазину. Діти ідуть по колу і промовляють:
Дзінь-дзінь-дзінь, дзінь-дзінь-дзінь
Відчиняєм магазин!
Завітайте, завітайте,
Що хто хоче вибирайте!
Мовленнєва гра «Іграшки»
Діти промовляють текст, супроводжуючи його «звучними» жестами.
Є іграшки — хихотушки,
Є іграшки — торохтушки. (Діти плескають в долоні)
Реготушки все хихочуть,
Торохтушки — торохтять (Діти топають ногами)
Дуже весело їм разом
Розлучатися не хочуть. (Виконують щиглики пальцями)
Торохтушки-реготушки
Заразили всіх, (Плескають по колінах)
Звідусіль тепер лунає (Труть долоню об долоню)
Сміх, сміх, сміх. (Плескають в долоні)
(Вихователь веде дітей до прилавка з іграшками.
Музичний керівник: Малята, подивіться, в нашому магазині ляльки стали у рядок, всіх запрошують в танок. Зараз ми з вами також станемо веселими, красивими ляльками.
Діти виконують танок «Танок ляльок» муз. М. Майкапара
Музичний керівник: Ви її не обминайте і з собою забирайте.
Лялька: Я із вами подружуся, а звуть мене Катруся!
Музичний керівник: Хто хоче купити ляльку?
Вихователь: Хочемо іграшку купити, будемо з нею ми дружити.
Музичний керівник: Щоб ляльку ви могли забрати, треба пісню заспівати, треба пісню заспівати і на ложках всім зіграти.
Діти виконують знайому пісню «До дитячого садка» муз. М. Дремлюги
(Вихователь веде дітей до наступного відділу в магазині).
Музичний керівник: Подивіться, в нашому магазині продаються ось такі музичні молоточки та дерев'яні кубики. Послухайте, які вони видають звуки. (Характеристика звука з показом гри на дерев'яних інструментах).
Дерев'яний звук який?
Він стукотливий та сухий.
Теплий та тріскучий,
Тихий та гримучий.
Вихователь: Тук-тук-тук-тук,
Що це там за дивний звук?
(Стукають кулачками один по одному)
Молоточки гучно б'ють,
До гри усіх нас звуть. (Стукають кулачками по підлозі).